Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By markvag
kostis20 έγραψε:Σήμερα στο ραδιο Σκαι εκαναν εκτενη αναφορά για το θέμα. Είχαν καλεσμένη και μια Ασημακοπουλου ευρωβουλευτη η οποία πήγε να το παρουσιάσει σαν παγίδα των ξένων εναντία στη χώρα. :dizzy:

Εντωμεταξύ αυτό είναι το κλασσικό επιχείρημα των απανταχού ακροδεξιών χουντοειδών διαχρονικά. Όλοι συνωμοτούν εναντίον της χώρας τους... :lol: :lol: Το κακό είναι πως ακόμα έχει απήχηση... :tomato:
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#856040 https://www.lifo.gr/now/greece/agnostoi ... a-exarheia

Βανδάλισαν το κατάστημα Polyamorous στα Εξάρχεια

Εικόνα

τρικάκια με το σύνθημα «ενάντια στον εξευγενισμό της γειτονιάς μας»

Πιο ταιριαστό εορτασμό του Bahman 22 δεν μπορούσα να σκεφτώ.

Μόνο συγκίνηση και περηφάνια.
:s_roses
Άβαταρ μέλους
By kubiak
#856089 Δεν τους αγγίζουν οι δημοσιογράφοι.
Δεν τους αγγίζει η δικαιοσύνη.
Δεν τους αγγίζουν οι πολίτες.
Ας τους αγγίξει η τέχνη • ρε Πανο...
(δανεισμένο το παραπάνω)
Άβαταρ μέλους
By Χρήστος Λάππας
#856121 Γλυφάδα: Τρεις νεκροί από τους πυροβολισμούς στη ναυτιλιακή – Αυτοκτόνησε ο δράστης

Στους τρεις ανέρχονται οι νεκροί από τη σημερινή ένοπλη επίθεση στη ναυτιλιακή εταιρεία European Navigation στη συμβολή των οδών Φλέμινγκ και Αρτεμισίου στη Γλυφάδα.

Σύμφωνα με πληροφορίες, ο δράστης αυτοκτόνησε και βρέθηκε νεκρός στο υπόγειο του κτιρίου δίπλα από την καραμπίνα με την οποία είχε προηγουμένως εισβάλει στον δεύτερο όροφο, σκοτώνοντας δύο άνδρες και μια γυναίκα.

Στο μεταξύ, ξεκίνησε η διαδικασία εκκένωσης των εργαζομένων που βρίσκονταν στο κτίριο.

Απεγκλωβίστηκαν μάλιστα δύο γυναίκες, τις οποίες ο δράστης είχε κλειδώσει μέσα σε ένα μπάνιο.

Το όχημα του δράστη βρέθηκε δίπλα στο κτίριο και εντός του υπήρχε ένα περίστροφο.

Λόγω της επιχείρησης, έχει διακοπεί η κυκλοφορία των οχημάτων στα εξής σημεία:

Λ. Ποσειδώνος και πλατεία Φλέμινγκ,
Λ. Καραμανλή και Καλυψούς,
Αρτεμισίου και Ροντήρη.
Μαρτυρία εργαζομένου στην «Κ»

Εργαζόμενος στη ναυτιλιακή εταιρεία περιγράφει στην «Κ» πώς βίωσε το συμβάν.

«Ημουν στο ισόγειο. Από όσο κατάλαβα, ό,τι έγινε, συνέβη στους πάνω ορόφους. Δεν έχω εικόνα. Ακουσα τους πυροβολισμούς. Ακουσα τους δύο πρώτους. Πήγα προς τη σκάλα να δω τι γίνεται. Είδα δύο παιδιά που κατέβαιναν, μου λένε “είναι ο Αρης με όπλο και πυροβολεί”. Φυσικά έτρεξα προς τα έξω, προς τον κήπο και βγήκα από την πίσω πόρτα του γκαράζ», αναφέρει ενώ, σύμφωνα με τον ίδιο, ό δράστης ήταν πρώην υπάλληλος της εταιρείας. «Εγώ ξέρω ότι είναι συνταξιούχος, δεν ξέρω αν απολύθηκε», απάντησε σε ανάλογο ερώτημα.

https://www.kathimerini.gr/society/5628 ... -etaireia/
Άβαταρ μέλους
By glf
#856228 Βλέπω αγγελία στο FB marketplace.
ΠΩΛΟΥΝΤΕ ΤΡΙΣ ΜΕΤΕΟΡΙΤΕΣ 700 ΕΒΡΟ ΕΚΑΣΤΟΣ ΣΥΝ ΕΞΟΔΑ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΙ ΣΧΕΔΟΝ ΚΕΝΟΥΡΓΗ

Μετεωρίτες. Κενουργη.
Καβάλα...
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#856249 Την εκανε την κινηση του ο Πετραν... Αδειαζει το μαντρι του Συριζα ζγα ζγα!

Πέτρος Κόκκαλης: «Κόσμος» λέγεται το νέο κόμμα που ίδρυσε

https://www.newsbomb.gr/politikh/story/ ... pou-idryse
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#856253 Πάντα ανεξάρτητος συνεργαζόμενος ήταν ο Κόκκαλης
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#856397 Κανα τριμπουρδελο εδω μεσα να μας εξηγησει γιατι αυτη η αυξηση?

Μεγάλες αυξήσεις στα φάρμακα με υπουργική απόφαση – Μέχρι 80% μεγαλύτερη η συμμετοχή των ασφαλισμένων

https://www.in.gr/2024/02/14/greece/meg ... alismenon/
Άβαταρ μέλους
By g8777
#856399 Γιατί αυξήθηκαν σε όλο τον πολιτισμένο δυτικό κόσμο.
Άβαταρ μέλους
By HighFidelity
#856402 Να σημειώσω εδώ πως στις ΗΠΑ (που είναι και το Harvard) είναι ακριβότερα.
Δεν βλέπω κάποιο πρόβλημα, εξάλλου ήταν κι αυτό στο πρόγραμμα διακυβέρνησης.
Άβαταρ μέλους
By kostis20
#856403 Βασικά έχουμε τις φθηνότερες τιμές.Μερικες είναι τόσο χαμηλές που δε συμφέρει η παραγωγή και έχουμε ελλείψεις φαρμάκων.
Τώρα δεν ξέρω αν έχει παιχτεί κάτι άλλο αλλά σε γενικές γραμμές αυτό ισχύει.
Αν προσθέσεις ή μάλλον αφαιρέσεις το claw back καταλαβαίνετε ότι υπάρχει θέμα.
Άβαταρ μέλους
By GTS
HighFidelity έγραψε:Να σημειώσω εδώ πως στις ΗΠΑ (που είναι και το Harvard) είναι ακριβότερα.
Δεν βλέπω κάποιο πρόβλημα, εξάλλου ήταν κι αυτό στο πρόγραμμα διακυβέρνησης.

Μηπως εφερε τις αυξησεις ο Κασσελακης; Απο ΗΠΑ δεν σας ηρθε;
Άβαταρ μέλους
By HighFidelity
#856408 Έχεις καταλάβει πως εσύ ασχολείσαι με τον Κασσελάκη περισσότερο από οποιονδήποτε άλλον εδώ μέσα;
Δεν θυμάμαι καν να έχω πει ποτέ κάτι, άρα δεν καταλαβαίνω τι θέλεις και με quotάρεις κάθε φορά.
Άβαταρ μέλους
By glf
#856412 Δε ξέρω που να το ρίξω, το αφήνω εδώ.

A Canadian family moved from Canada to Russia to raise their children in an atmosphere of "traditional values".

Πως ξεκίνησε

Πως κατέληξε

At the beginning of February 2024, the Feinstra couple said that their accounts were blocked in Russia. After selling their house in Canada, they transferred the funds to a Russian account. The transfer seemed suspicious to the bank, and as a result, their accounts were blocked.
"It's not some horrible and harsh regime like some people in the West think. No, it's an anti-money laundering law husband said.
The wife thinks otherwise: "Okay, that was really stupid. I'm really disappointed in this country right now. I'm ready to jump on a plane and get out of here."