Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By rafi
#818576
georgetz έγραψε:Δεν θυμάμαι κάποιον 1.4 turbo της Ρενώ τότε ενώ υπήρχε διαφορά 33 άλογα από τον 100αρη τουρμπατο 1.2
Υπήρχε 1,4 tce με 130hp που έμπαινε στο megane, βασισμένο σε μπλοκ nissan που δεν πρέπει να ήταν και πολύ αξιόπιστο εν τελει

.
Άβαταρ μέλους
By georgetz
#818632 Το μοτέρ αυτό προστέθηκε λίγο αργότερα στο λανσάρισμα του Μεγκάν , αρχικά διατέθηκε με ατμό μοτέρ.

Ήταν μια περίοδος τότε (2009) που είχαμε Peugeot 207 1.6 120 , το προαναφερθέν Clio , το Fiesta Sport 1.6 120 , Mazda 2 1.5 105 , Suzuki Swift Sport 1.6 125 κλπ

Ήταν ρεύμα :lol:
Άβαταρ μέλους
By edmond
#818656 Το 1.4 tce, ήταν η πρόταση της ρένας στην καινούργια -τότενες- μόδα του ντάουνσάιζ. Και βασικά είχε αργήσει κοματάκι, μιας και η φάουβε είχε λανσάρει τον δικό της 1.4 5 χρόνια πριν.
Το μεγκάν3 ήταν το πρώτο που πήρε αυτό το μοτέρ.
Άβαταρ μέλους
By drdino
#818787 @mirage:
Εικόνα

@Thomas_C200K:
Εικόνα


@EDDIE_147: Εικόνα


@corsair:
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By bill33
#818850 .Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By mirage
#818852 @drdino Spot on αν και θα την προτιμούσα κουπέ. Αλλά ΟΚ και έτσι καλή είναι.
Άβαταρ μέλους
By bill33
#818980 .Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By g8777
#818992 Βασλακομ' ασε μας στον πονο μας και ειμαι με τα emetostop απο χτες.


Εικόνα


Εικόνα

Kαμιά limited έκδοση Αλφα Ρομέο; :hmmm: :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By skous
#819278 Εκει που χάζευα ενα model Y στην Διονύσου… σκαει μύτη μια ασπρη McLaren 720s spider !!!!!! Ω να σου……..

Τι alien είναι αυτο!!!!!!!


< >
Άβαταρ μέλους
By BARHonda
#819279
Serf έγραψε:Στη Μαρίνα Φλοίσβου Εικόνα
Παίζει να ναι αυτός που το πουλάει 45 χιλιάρικα στο car (για το RS λέω)

Ακόμα δεν βρήκε κορ…. αγοραστή ήθελα να πω
Άβαταρ μέλους
By edmond
#819382 Εικόνα

Εικόνα

Απλά ΞΕΚΩΛΙΑΖΕ οτιδήποτε κινούνταν στην αριστερή. Όχι πως στεκόταν κανένας, έβγαζαν όλοι δεξί φλας και έκαναν δεξιά :lol:
Νομίζω πως νιώθω τον οδηγό ενός Auris που πρέπει να είδε αυτή τη μάσκα τελευταία στιγμή να του γεμίζει τους καθρέφτες. Ντροπή του :lol: .Έκανε απότομα δεξιά και έδωσε χώρο στο θηρίο να κάνει μια ρεπρίζ που προσωπικά δεν θα την ξεχάσω ever :inlove:
Και επίσης συγκλό. ΤΙ.Ή.ΧΟ.Σ.Η.ΤΑΝ.ΑΥ.ΤΟ.Σ.ΓΑ.ΜΩ.ΤΗΝ.ΜΠΑ.ΝΑ.ΓΙ.Α.ΜΟΥ.... :superman:
Γέμιζαν τα Quad και έδιναν στο 8λιτρο τέρας απρόσκοπτα, αβίαστα, αβάδιστα :s_whiteflag
Λίγα σεκ αργότερα έκανε δεξιά για ελ.βελ. όπου και τον...προσπέρασα, όχι που θα μου ξέφευγε :lol:

Υγ1. Πινακίδες Montana, USA. Παίζει και να είναι ήδη φορτωμένο και να πετάει :s_roses
Υγ2. Το τοπικό μπορεί να κλειδωθεί. Για έστω καμιά βδομάδα ξέρωγω :rtfm: :roll: