Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Χρήστος Λάππας
#819224 βγήκε από τη βαθιά κατάψυξη ο νοσταλγός του Στάλιν και δίνει μαθήματα. :s_wacko
Άβαταρ μέλους
By g8777
#819227 Τουλαχιστον μπορουν (;) να αντιληφθουν ακομα και οι πιο καλοπροαιρετοι εξ υμων, ποιες ειναι οι ονειρωξεις του παρεακιου.

Θα περναει ο Ελ Προφεσορ τα συνορα της Καλλιθεας και θα φοραει φουλ φεης, γιλεκο κεβλαρ και βατραχοπεδιλα.



ΥΓ

Τα pm στυλ "G μας τα ελεγες, αλλα πού να μας αφησει η τσιμπλα¨δεν θα απαντωνται. Σας εχω σχαθει απο καιρο. :s_roses
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#819228
Χρήστος Λάππας έγραψε:βγήκε από τη βαθιά κατάψυξη ο νοσταλγός του Στάλιν και δίνει μαθήματα. :s_wacko

κανείς δεν είναι οπαδός του Στάλιν , ούτε οι ίδιοι οι Ρώσοι του 60' .
Τελευταία επεξεργασία από mousatos και 27 Μάιος 2023, 15:07, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#819229
g8777 έγραψε:Τα pm στυλ "G μας τα ελεγες, αλλα πού να μας αφησει η τσιμπλα¨δεν θα απαντωνται. Σας εχω σχαθει απο καιρο. :s_roses

Ωραία, τί προτείνεις τώρα; ΚΚΕ, Σύριζα ή Βαρουφάκη ; Αριστερά κι αόριστα;
Τελευταία επεξεργασία από mousatos και 27 Μάιος 2023, 15:20, έχει επεξεργασθεί 2 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#819231 Εικόνα

Τι ζούμε;
:(
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#819232
g8777 έγραψε:Τουλαχιστον μπορουν (;) να αντιληφθουν ακομα και οι πιο καλοπροαιρετοι εξ υμων, ποιες ειναι οι ονειρωξεις του παρεακιου.

Θα περναει ο Ελ Προφεσορ τα συνορα της Καλλιθεας και θα φοραει φουλ φεης, γιλεκο κεβλαρ και βατραχοπεδιλα.



ΥΓ

Τα pm στυλ "G μας τα ελεγες, αλλα πού να μας αφησει η τσιμπλα¨δεν θα απαντωνται. Σας εχω σχαθει απο καιρο. :s_roses
Έχεις πμ
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#819233 Έχω πμ από τον τζι
Άβαταρ μέλους
By g8777
#819237 Στέλνω ντικ πικ σε μουσατο και μετά θα σας περιλαβω και σας. :roll:
Άβαταρ μέλους
By georgetz
#819243
mousatos έγραψε:
g8777 έγραψε:Τα pm στυλ "G μας τα ελεγες, αλλα πού να μας αφησει η τσιμπλα¨δεν θα απαντωνται. Σας εχω σχαθει απο καιρο. :s_roses

Ωραία, τί προτείνεις τώρα; ΚΚΕ, Σύριζα ή Βαρουφάκη ; Αριστερά κι αόριστα;


Οτι προτείνει το Τίμιο Ντοκουμέντο αύριο

Hint : δεν θα είναι αυτό που νομίζετε :shifty:
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#819316
Χρήστος Λάππας έγραψε:Έχει απειλήσει κανεις τον Δια ότι θα τον σπάσει στο ξύλο αν τον πετύχει στο δρόμο; :s_dunno


Ο g8777. Του έστειλα ένα τουλουμπάκι και δύο κουρκουμπίνια, για να φιλιώσουμε, και το πήρε στραβά κι αυτό. Kάτι για φαλλικά σύμβολα έλεγε... :help:


@Saxon 747: Εγώ να κάνω τέτοιο πράγμα βρε Γιώργο; Πάντα η χαρά της παρέας δεν είμαι; :roll:
Άβαταρ μέλους
By markvag
#819444
Χρήστος Λάππας έγραψε:Ο άλλος όμως ήταν αυτός που προχώρησε στην απρόκλητη επίθεση. Είναι αυτό το επίπεδο ηλιθιότητας που δίνει και την δικαιολογία στον άλλο να οπλοφορεί. Γιατί μπορεί και -δικαιολογημένα πλέον- να ισχυριστεί ότι η σωματική του ακεραιότητα κινδυνεύει.

Και μην ακούσω καμιά @@ περί απόψεων που είναι τόσο κατάπτυστες ώστε δεν του αξίζει να μπορεί να κυκλοφορήσει με ασφάλεια, έτσι;

Εκτός και αν το "Διαφωνώ με τις απόψεις σου, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμα σου να τις εκφράζεις" είναι μόνο για απόψεις που δεν μας ενοχλούν και σίγουρα όχι για τα Εξάρχεια.



Θα ήθελα να πιστεύω πως στην επικρατούσα ιδέα περί νόμου και τάξης τα συνθήματα δεν αντιμετωπίζονται με όπλα. Ιδίως από ανθρώπους φρουρούμενους από την αστυνομία σε κάθε δημόσια εμφάνισή τους.

Αλλά βλέπω πως είμαι μία μειοψηφία.

Αλήθεια, ο "κύριος" Πλεύρης έχει άδεια οπλοφορίας; Θα επιληφθεί η εισαγγελεία του θέματος (τώρα γελάνε και τα τούβλα);


Εξάλλου, είναι ΠΡΩΤΟΦΑΝΕΣ να κυκλοφορεί πολιτικός κάπου και να τον βρίζουν. Δεν το έχω δει ποτέ. Είναι λογικό ο ναζί να φοβήθηκε. Πρώτη φορά στην Ελλάδα πολίτες έβρισαν υπουργό σε δημόσια εμφάνισή του...




ΥΓ: Εγώ δεν εχω pm από τον τζι... :s_cry
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#819450
markvag έγραψε:Αλήθεια, ο "κύριος" Πλεύρης έχει άδεια οπλοφορίας;


Δεν το γνωρίζω, αλλά το πιθανότερο είναι πως ναι. Άδεια παίρνεις είτε ως σκοπευτής, ή αν υπάρχουν βάσιμες υποψίες για την ασφάλειά σου. Oπότε αυτός (ως δικηγόρος των Ναζί και φασίστας ο ίδιος) σίγουρα μπορεί να έχει τέτοια άδεια. Για να μην μιλήσουμε ότι ο γιος του, ως Υπουργός, με ένα τηλεφώνημα μπορούσε να του εξασφαλίσει την άδεια...
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#819454
markvag έγραψε:Εξάλλου, είναι ΠΡΩΤΟΦΑΝΕΣ να κυκλοφορεί πολιτικός κάπου και να τον βρίζουν. Δεν το έχω δει ποτέ. Είναι λογικό ο ναζί να φοβήθηκε. Πρώτη φορά στην Ελλάδα πολίτες έβρισαν υπουργό σε δημόσια εμφάνισή του...


+1
το δικαίωμα στο τραμπουκίζειν είναι κατοχυρωμένο.

Κατά τ' άλλα θα πρεπει να πάει στην αστυνομία ο αγανακτισμένος δημοκράτης.
Έχουν να βγάλουν χρόνια επεισόδιο οι μοντι παιθονζ και υπάρχει κενό.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#819455 To πολύ ενδιαφέρον εδώ είναι πως κάποιοι τιλτάρουν με την γιούχα (μπικόζ Εξάρχεια --> ζαίοι), και όχι με το γεγονός πως ένας δεδηλωμένος φασίστας έβγαλε όπλο. Ως γνωστόν, αν απειλείσαι σε ετούτη την χώρα, δικαιολογείσαι να βγάλεις όπλο, εγώ τώρα το πρωί που ερχόμουν, με έκλεισε ένας στο δρόμο, έβγαλα το περίστροφο και του είπα "κάνε στην άκρη ρε, είναι δικός μου ο δρόμος."
Γενικώς, είναι καλή φάση να λύνουμε τέτοια θέματα με τα όπλα, στις ΗΠΑ λακαμάδες είναι που επιτρέπουν την οπλοφορία; Πρέπει τα επιτυχημένα παραδείγματα να τα αντιγράφουμε, τι πιο επιτυχημένο από την οπλοκατοχή και οπλοφορία;
Καλά δεν τα λέω ρε mousatos;
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#819457
EDDIE_147 έγραψε:αστυνομία


Τίλταρε με αυτό.
Αυτή πρέπει να είναι η αντίδραση κάθε φυσιολογικού πολίτη, διαφορετικά φαρ ουεστ.

Κρίμα που δεν πήγε ο συγκεκριμένος.