Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#819177
Νίκος Παππάς έγραψε:Αφιονιζεται τα βράδια;
Εκεί που είναι χαλαρός να αρχίζει το παρκούρ για 4-5 λεπτά, να τρέχει σαν σβούρα πάνω, γύρω από τα έπιπλα να βγάζει ήχους σαν βογκητο και μετά να ξαπλώνει;

καθε μερα το κανει αυτο.Σιγουρα κατα τις 10 περιπου το βραδυ θα τον πιασει η σαχλαμαρα.
Τραβαει κατι εκκινησεις,περναει πανω απο τραπεζια καρεκλες κλπ και ξαφνικα σταματαει.Η ουρα κουνιεται εντονα δεξια αριστερα,και κοιταει πισω του.ξαφνικα ξανα λοντ κοντρολ και εκκινηση :lol:
Εκει που τον πιανει η τρελα και τρεχει μπορει να τρακαρει και σε καμια γωνια αλλα δεν χαμπαριαζει χριστο.Συνεχιζει ακαθεκτος. :lol:
Εκτος απο το βραδυ,τετοια τρελα τον πιανει και κατα την διαρκεια της ημερας.Εκει δεν εχει ωρα ομως οπως το βραδυ.Μορει να τον πιασει το πρωι,μπορει και το μεσημερι.
Παντως αυτο που εχω παρατηρησει ειναι οτι δεν κοιματε ιδιαιτερα πολυ.Καμια σχεση με αυτα που ακουω για 14 ωρες το 24 ωρο κλπ.

Νίκος Παππάς έγραψε:Εμένα νιαουριζει σπάνια ούτε όταν θέλει να φάει.
Μόνο ένα στιγμιαίο υπόκωφο ήσυχο νιαούρισμα κάνει συχνά.

.


οχι αυτος νιαουριζει συνεχεια.Ειδικα το πρωι σπαει παπαρια,δεν σε αφηνει ουτε να κατουρησεις,ουτε καφε να φτιαξεις.Ερχετε για χαιδολογημα και τριβεται πανω σου,παει και τριβεται πανω σε γωνιες απο καναπεδες νιαουριζωντας κλπ.
Εαν αρχισεις και του μιλας,απανταει κιολας με κατι μακροσυρτα νιαουυυυυυυυυ :lol:
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#819281
Νίκος Παππάς έγραψε:....Πριν λίγες μέρες έπεσε και το τελευταίο οχυρό και ανέβηκε στο σύνθετο.
Και πολύ άργησε θα πω.Εικόνα
Κι εμείς κάποτε δεν την βρίσκαμε πουθενά μέχρι που την είδαμε να μας κοιτάει από το ντουλάπι πάνω από το ψυγείο....
Γενικά μπορεί να κρυφτεί εξαιρετικά καλά άμα θέλει, ξηλώνεις το μισό σπίτι για να την βρεις και είναι απίστευτο που μπορεί να χωθεί.

Λεκτική επικοινωνία έχει αναπτύξει με τη γυναίκα μου που καταλαβαίνονται. Εμένα και να μου νιαουρίσει δεν ξέρω τι θέλει (και δε με νοιάζει είναι η αλήθεια). Αλλά ξέρω ότι άμα μου έρθει κοντά θέλει λίγα χαδάκια.
Δεν δαγκώνει αλλά μπορεί να γκρατζουνίσει λίγο αν δεν καταλάβεις πότε πρέπει να την αφήσεις ήσυχη.
Αν έρθει κόσμος γενικά κρύβεται αλλά όχι πάντα. Αν έρθει συγκεκριμένη οικογένεια φίλων που έχουν επίσης γάτα που δεν συμπαθεί τότε τους κάνει χχχχχχχχχ! Μόνο σε αυτούς την έχω δει να το κάνει.
Άβαταρ μέλους
By bill33
#819729
g8777 έγραψε:


Κριτηρια ψηφου και μπλα μπλα μπλα το εκλογικο σωμα και χουχουχου ο Ελλην επιχοιροιματιας και κλαψ λυγμ . :s_empathy

Αναλογικα αν το δεις, η χειροτερη κωλοφαρα της τριτης πετρας απο τον Ηλιο. Ακομα και απο τους Βρετανους.

Ψοφο, ουτε τριχα μην μεινει. :s_yes

δεν τα κατάφερε τελικά :(
https://www.protothema.gr/greece/articl ... ti-zaharo/
Άβαταρ μέλους
By g8777
#819733 Γλυτωσε. :s_yes

Στα κτηνη που το εκαναν, ευχομαι τα καλυτερα στα παιδια τους. :s_thumbsup
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#819781
Dimitris_P έγραψε:Εικόνα


glf έγραψε:Εικόνα


κουκλες! :inlove:
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#819782
bill33 έγραψε:δεν τα κατάφερε τελικά :(
https://www.protothema.gr/greece/articl ... ti-zaharo/


κριμα ρε γμτ :(
τι σκατανθρωποι υπαρχουν εκει εξω...αστο ελευθερο να βρει να φαει....
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#819784 του πηρε η γυναικα απο το τζαμπο, ενα γατακι μικρο με μπαταριες,και μολις του το εβαλε κοντα κρυφτηκε πισω απο το καναπε. :lol:
Αγριογατος :rtfm: :metalo:
μονο σε εμενα ξερει να κανει αγριαδες :s_sarcastic
Άβαταρ μέλους
By glf
#819785 Το κουκλάκι της δικιάς μου το έχει 3-4 μήνες και το απίστευτο είναι ότι έχει μόνο μια ραφή ξηλωμενη.
Τον πρώτο καιρό δεν άφηνε τίποτα.
Μετά το βρήκαμε. Ένα γερό σχοινί με κόμπο για να ξεσκίζει και να την τραβάμε, ένα μπαλάκι καθ ένα λούτρινο για δικά της να τα πετάμε να τα φέρνει.
Χωρίς να τα χαλάει δηλαδή.
Άβαταρ μέλους
By glf
#819786 Είμαι σε 2-3 σελίδες απο φιλοζωικές εδώ γύρω και το τι βλέπω κάθε λίγο δε λέγεται.
Εγώ έχω ψιλοφιλικες σχέσεις με όλα τα αδέσποτα του χωριού, δε μας ενοχλούν γενικώς, απλά αποθαρρύνουν όλοι τα "νεοεισερχομενα".
Έχω 2 αρσενικά ποιμενικά που μεγάλωσαν εδώ από κουτάβια (που και αυτά τα παράτησαν χύμα εδω γύρω) που τα χαϊδεύω και τα αφήνω να έρχονται κάτω από το μπαλκόνι να μη βρέχονται.
Είμαι στο όριο ανοχής της γειτονιάς βέβαια :)
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#819788 λιγο περιεργος με το φαγητο εχει βγει.
Ενω την ξηρα τροφη την τρωει,με τα πατε τρωει μεχρι τωρα ,τρωει μονο κατι σχετικα φθηνα που εχει το pet city. Και αυτα οχι με τρελα.
Χθες πηγα και του πηρα πατε ιδιας μαρκας με την ξηρα τροφη(Λεοναρντο) με ψαρι .Εφαγε πολυ λιγο.
Του κρυψαμε την ξηρα τροφη ωστε να εχει μονο το πατε.Δεν το ακουμπησε για 7-8 ωρες. (σημειωση εχει μονιμα τροφη στο μπωλακι του,και τρωει πολλες φορες την ημερα απο λιγο)
Με το που του βαζουμε την ξηρα επεσε με τα μουτρα και εφαγε κανονικα.
Ειναι μακραν πιο δυναμωτικη η ξηρα,αλλα πρεπει να τρωει και πατε διαβαζω για να περνει ο οργανισμος αρκετα υγρα.
Θα δοκιμασουμε και μια αλλη κονσερβα που του πηρα ιδιας μαρκας που ειναι με κοτοπουλο,αν δεν το τρωει και αυτο,θα παω να παρω αυτες απο το πετ σιτυ.


εντιτ τις τελευταιες μερες οταν παω να τον χαιδεψω,γυρναει τουμπα και δειχνει κοιλιτσα. :inlove:
Σε εμενα δεν το εκανε αυτο.
Αυτο λεει δειχνει εμπιστοσυνη. Δεν καθετε πολυ ετσι,αλλα δεχετε κατι χαδακια για κανα δυο λεπτα στα μαγουλα.Αμα ακουμπησω κοιλιτσα δαγκωνει.