Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By edmond
#810555 Ότι τι δλδ η ντάτσια;
Μοσχοπουλάει το τζόγκερ και σου λέει ας του δώσω κάνα τάληρο πάνω αντί για 1-2 ας πούμε να κονομήσουμε;
Άβαταρ μέλους
By Dimsabas
#810561 Αν είχε στόμα, θα είχε τόσα να διηγηθεί: ξεκίνησε την καριέρα της ως προσωπικό όχημα ενός αρχι-Ναζί και τώρα μπορεί να γίνει δική σας.

https://cartalk.gr/mercedes-parangelia- ... atommyria/
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#810606
Dimsabas έγραψε:Θες να μεταφέρεις σανίδες του surf και καγιάκ; Χρειάζεσαι το νέο Ford Ranger Wildtrak X!

https://cartalk.gr/nea-ekdosi-wildtrak- ... eteiodeis/

Ωραία η νέα μάσκα, και αγαπημένο πολύ το Raptor, έστω και σε Ranger, αλλά πανάκριβο. Και δεν ξέρω αν θα το προτιμούσα (αν είχα τα λεφτά) από ένα Wrangler να πω την αλήθεια μου...
:innocent:
Τώρα που γέρασα, κάτι τέτοια μου αρέσουν πάρα πολύ. Τα φορτώνεις με ό,τι γουστάρεις, πας την εκδρομή σου σε βουνό ή θάλασσα και δεν ανησυχείς για τίποτε. Εννοείται, ούτε για το... περιβάλλον!
:lol:
Άβαταρ μέλους
By Dimsabas
#810615 Επτά θέσεις, αυτονομία 540+ χιλιόμετρα, 700 Nm ροπής για καταιγιστικές επιδόσεις, ταχύτατη φόρτιση, Αυτόνομη Οδήγηση Επιπέδου 3, το κάστρο της Tesla απειλείται εξ Ανατολών!

https://cartalk.gr/kia-ev9-eptathesio-5 ... 700-ropis/
Άβαταρ μέλους
By Dimsabas
#810616
Anonymous Founder έγραψε:
Dimsabas έγραψε:Θες να μεταφέρεις σανίδες του surf και καγιάκ; Χρειάζεσαι το νέο Ford Ranger Wildtrak X!

https://cartalk.gr/nea-ekdosi-wildtrak- ... eteiodeis/

Ωραία η νέα μάσκα, και αγαπημένο πολύ το Raptor, έστω και σε Ranger, αλλά πανάκριβο. Και δεν ξέρω αν θα το προτιμούσα (αν είχα τα λεφτά) από ένα Wrangler να πω την αλήθεια μου...
:innocent:
Τώρα που γέρασα, κάτι τέτοια μου αρέσουν πάρα πολύ. Τα φορτώνεις με ό,τι γουστάρεις, πας την εκδρομή σου σε βουνό ή θάλασσα και δεν ανησυχείς για τίποτε. Εννοείται, ούτε για το... περιβάλλον!
:lol:


Ε τότε να σου πάρω ένα Rivian ή ένα ηλεκτρικό F-150.
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#810618
Anonymous Founder έγραψε:Ωραία η νέα μάσκα, και αγαπημένο πολύ το Raptor, έστω και σε Ranger, αλλά πανάκριβο. Και δεν ξέρω αν θα το προτιμούσα (αν είχα τα λεφτά) από ένα Wrangler να πω την αλήθεια μου...
:innocent:
Τώρα που γέρασα, κάτι τέτοια μου αρέσουν πάρα πολύ. Τα φορτώνεις με ό,τι γουστάρεις, πας την εκδρομή σου σε βουνό ή θάλασσα και δεν ανησυχείς για τίποτε. Εννοείται, ούτε για το... περιβάλλον!
:lol:

Δεν νομιζω οτι το 2ο χωραει οσα το 1ο. Επισης επειδη το ειδα απο κοντα το Raptor ειναι σαν ενα Wrangler on steroids.

Μου αρεσουν κι εμενα πολυ οπως και στην συζυγο, η οποια μαλιστα δεν εριξε δευτερη ματια στο ιδιου χρωματος Mach-E που ηταν απεναντι.

Τα 71Κ ψαχνω

@ dimsabas, καποια οχηματα ειναι για ΜΕΚ και μονο.
Άβαταρ μέλους
By dimik
#810623 Συνάδελφος άλλαξε το 5θ Wrangler diesel που είχε, αφού έσπασε κινητήρα μια φορά, με το Ranger 3.2.

Μερα με την νύχτα...κι εγώ Ranger θα έπαιρνα για καθημερινό.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#810634
dimik έγραψε:Συνάδελφος άλλαξε το 5θ Wrangler diesel που είχε, αφού έσπασε κινητήρα μια φορά, με το Ranger 3.2.

Μερα με την νύχτα...κι εγώ Ranger θα έπαιρνα για καθημερινό.

Το απλό Ranger και όχι το Raptor υποθέτω;
Γιατί τόσο καλύτερο; Το Ranger είναι diesel;
Άβαταρ μέλους
By dimik
#810635
Anonymous Founder έγραψε:
dimik έγραψε:Συνάδελφος άλλαξε το 5θ Wrangler diesel που είχε, αφού έσπασε κινητήρα μια φορά, με το Ranger 3.2.

Μερα με την νύχτα...κι εγώ Ranger θα έπαιρνα για καθημερινό.

Το απλό Ranger και όχι το Raptor υποθέτω;
Γιατί τόσο καλύτερο; Το Ranger είναι diesel;



Ναι το απλό βενζίνη.
Καλύτερο εσωτερικό, καλύτερο στον δρόμο, καλύτερο σε άνεση και πιο πρακτικό από οτι λέει. Σε οικονομία αν πηγαίνεις σαν άνθρωπος δεν έχει ιδιαίτερη διαφορά γιατί ο 3.2 δουλεύει ρελαντί, αν το πατήσεις άντε γειά....
Είναι το daily του και παράλληλα utility vehicle για τα χόμπυ του τα ΣΚ, συν οτι κουβαλάει και την οικογένεια όποτε θέλει.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#810637 Κοίτα, η διαφορά από diesel σε βενζίνη, είναι τεράστια από μόνη της. Δηλαδή, αν είχε και το Wragler βενζίνη, θα ήταν καλύτερα τα πράγματα θεωρώ. Πιστεύω βέβαια πως το Wrangler, σίγουρα είναι πιο φασαριόζικο και λιγότερο ραφιναρισμένο, ειδικά αν μιλάμε για παλιότερη έκδοση και όχι την σημερινή.