Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By drdino
#800502 Ήρθαν να του παραδώσουν το βραβείο άκυρου παρκαρίσματος.

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By elvet
#800550
axel12p έγραψε:Νομίζω ότι αυτό που κάνει την φωτογραφία μοναδική είναι ότι βλέπουμε Τροχαία στην Θεσσαλονίκη να γράφει! :lipsealed:

Αν ήθελαν να κάνουν δουλειά να έμεναν εκεί 1 ώρα για να γράψουν όσους στρίβουν αριστερά στην Καυτανζόγλου περνώντας 2πλη γραμμή, κολωνάκια και απαγορευτικά και κλείνοντας το ρεύμα ανόδου
Άβαταρ μέλους
By Zorz
#800554
drdino έγραψε:Ήρθαν να του παραδώσουν το βραβείο άκυρου παρκαρίσματος.

Όχι τόσο γρήγορα, υπάρχει άξιος αντίπαλος:
Εικόνα

Το Darwin award πάντως πάει δικαιωματικά στον κύριο:
Εικόνα

Δεν είναι πεζός που περιμένει στη διάβαση. Το σιρίτι Adidas είναι το μοναδικό μη μαύρο πράγμα πάνω του, το μαύρο e-πατίνι του δεν είχε ούτε έστω ένα led πίσω, κράνος φυσικά δεν φοράει (μόνο μπαλακλάβα για το κρύο) και όταν άναψε πράσινο συνέχισε ευθεία προς το περιφερειακό. :dizzy: Ελπίζω να βγήκε στην 1η έξοδο (στο κυκλικό κόμβο έξω από το Σκλαβενίτη)...

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By markvag
#800698 And we have a winner!

Ο ηλίθιος της παρακάτω φωτογραφίας πάρκαρε τη μαούνα του, κλείνοντας το μισό ρεύμα του δρόμου (κεντρικός της Δράμας, μία λωρίδα - στενή - ανά κατεύθυνση), για τουλάχιστον 30-40 λεπτά που τον πέτυχα όταν πέρασα 2 φορές από το σημείο. Το χειρότερο είναι πως, όπως φαίνεται από τη φωτογραφία, είχε άφθονο χώρο να παρκάρει κανονικά και να μην ενοχλεί κανέναν! Αλλά πως θα δείξουμε σε όλους ότι είμαστε ηλίθιοι;;


Εικόνα

Και το κερασάκι, το Punto από πίσω, που έχει παρκάρει ακριβώς πάνω στη γωνία... Η αλήθεια είναι βέβαια, πως στο συγκεκριμένο σημείο δεν ενοχλεί πολύ, απλά και αυτός δείχνει πόσο ηλίθιος είναι.


Και φυσικά, να σημειώσω πως εντός 2 οικοδομικών τετραγώνων από το συγκεκριμένο σημείο υπήρχαν τουλάχιστον 3-4 θέσεις παρκαρίσματος (ξέρω, εκεί πάρκαρα κι εγώ), αλλά μάλλον τα εν λόγω δίποδα αμοιβαδοειδή δεν ήθελαν να περπατήσουν πάνω από 30 μέτρα για να κάνουν τα ψώνια τους στον Κωτσόβολο...


Με εκνευρίζει αφάνταστα το να δημιουργείς πρόβλημα, ενώ θα μπορούσες να μην ενοχλήσεις κανέναν απελπιστικά εύκολα. Ελπίζω, ιδίως για τον πάρπα με την Μερσεντές, να πέρασε κανένα αρχαίο αγροτικό, από αυτά που κυκλοφορούν μπόλικα στη Δράμα και έχουν φάει το νταμάρια με το κουτάλι, να του ξήλωσε όλη την αριστερή μεριά και μετά να έφυγε... :s_devil
Άβαταρ μέλους
By Δημ.Φυλακτος
#800791 Νυχτα κυκλοφορουν αμαξια χωρις φωτα (!) και μην μου πει κανεις το ξεχασε κλπ γιατι γκαβος ειναι και δεν βλεπει το σκοτεινο καντραν;
Τροχαια ανυπαρκτη.

Εχω τυχει σε περιστατικο στην Ιπποκρατους,γκρι μερσεντες με καταμαυρα τζαμια και πινακιδες με φιμε καλυμματα, σκετη νεκροφορα δηλαδη.
Περνανε διπλα του 2 μηχανες ΔΙΑΣ,εριξαν μια ματια και συνεχισαν κανονικα,αυτα βλεπουν οι αλλοι και σου λεει κανε οτι θες δεν σε γραφει κανεις.
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#801674 Kάμερες σε δημόσια οχήματα για να εντοπίζονται παραβάσεις του ΚΟΚ: Πώς θα λειτουργεί το νέο σύστημα

https://www.ethnos.gr/auto/article/2419 ... neosysthma
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#801699
saxon_747 έγραψε:Kάμερες σε δημόσια οχήματα για να εντοπίζονται παραβάσεις του ΚΟΚ: Πώς θα λειτουργεί το νέο σύστημα

https://www.ethnos.gr/auto/article/2419 ... neosysthma

Ακόμη δεν έχουν καν σύστημα, και όπως το βλέπω, δεν θα έχουν και ποτέ κάτι που θα κάνει αυτό που θα ήθελαν. Δεν ξέρω καν αν υπάρχει κάτι τέτοιο αλλού που να δίνει κλήσεις. Ωραίο ακούγεται, αλλά είναι πάρα πολύ δύσκολο να το κάνεις αξιόπιστα και χωρίς λάθη.
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#801769 Καλή φάση φαίνεται. Δε νομίζω ότι θα γίνεται live. Θα εξετάζει κάποιος τα βίντεο και θα ελέγχει αν έγιναν παρανομίες
Άβαταρ μέλους
By 224v
#801811
Dimitris_P έγραψε:Καλή φάση φαίνεται. Δε νομίζω ότι θα γίνεται live. Θα εξετάζει κάποιος τα βίντεο και θα ελέγχει αν έγιναν παρανομίες
μια χαρά με το που πέρναγες διασταύρωση πάρανομα, άμεσα sms, με τη φωτογραφία του οχήματος τις συντεταγμένες του gps, το ποσό του προστίμου, στο τηλέφωνο του ιδιοκτητου... το ξοφλουσες σε μηχανήματα με κάρτα...εάν δεν, τότε όταν περνούσες το κτεο, δεν σου έδιναν άδεια κυκλοφορίας αν δεν τα πλήρωνες.!!! Και ασφαλιζες το οχημα αλλά βέβαια τα είχαν καταγεγραμμενα όλα...

.
Άβαταρ μέλους
By Geralt
#801877 δεν νοιωθει ο κοσμος
αναστροφη μεσα στην κινηση, με τοση μπατσαρια γυρω γυρω:(

στην αρχη λεω σιγουρα συνουσιαστης αμνοεριφιων απο το μεγαλυτερο νησι της Ελλαδας, αλλα τελικα το ΤΡΖ της πινακιδας εδειξε καραβλαχο με εσανς θεσσαλικης τυριλας

https://youtu.be/33Yc37FQvkE
Άβαταρ μέλους
By bill33
#801882
Geralt έγραψε:δεν νοιωθει ο κοσμος
αναστροφη μεσα στην κινηση, με τοση μπατσαρια γυρω γυρω:(

στην αρχη λεω σιγουρα συνουσιαστης αμνοεριφιων απο το μεγαλυτερο νησι της Ελλαδας, αλλα τελικα το ΤΡΖ της πινακιδας εδειξε καραβλαχο με εσανς θεσσαλικης τυριλας

https://youtu.be/33Yc37FQvkE


ΤΡΖ δεν είναι Τρίπολη ;