Forum για τη Formula 1
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#796217 Εμενα μου κανει τρομερη εντυπωση το να διωξανε το Μπινοττο χωρις να εχουν ηδη βρει τον αντικαταστατη του. Λογικα καπου εχουν καταληξει κι απλα το κανουν λιγο σηριαλ...

Οσο για το Σπιρτουλη, το μονο σιγουρο ειναι οτι δε θα παει χαμενος. Δυνατο μυαλο και μαλιστα με μακρα προυπηρεσια στη Φερραρι, ειναι οτι ονειρευεται ο καθε αντιπαλος.
Άβαταρ μέλους
By Sijune21
#796312 Τον "εφαγε" ο λεκλερκ,επειδη εγιναν λαλακιες με τις στρατηγικες.
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#796315
Sijune21 έγραψε:Τον "εφαγε" ο λεκλερκ,επειδη εγιναν λαλακιες με τις στρατηγικες.



Αν το πιστέυεις αυτό, δες βόλλευ καλύτερα. Ο Λεκλέρκ (και ο κάθε πιλοτάκος) μπορεί να φάει μόνο ένα Εκλέρ στην καντίνα της Ferrari!!

Στην Ferrari κανένας οδηγός δεν μποροούσε να φάει τον Διευθυντή του. Τον ΤΕΡΑΣΤΙΟ Prost (3 ΠΠΟ) τον έδιωξαν επειδή αποκάλεσε το μονοθέσιο "φορτηγό"! Τον Σούμι τον έφερε πίσω με το ζόρι ο Μοντεζέμελο το 1999 (ΟΚ, ο Λούκα ήταν ΤΟ ΑΦΕΝΤΙΚΟ τότε) επειδή έμαθε ότι έπαιζε ποδόσφαιρο, μετά το σπασμένο πόδι. :rtfm:

Απλά ο Μπινόττο δεν άντεξε την πίεση, ίσως δεν είχε και την στήριξη του Έλκανν, ο οποίος Έλκανν δεν είναι απλά ο Πρόεδρος της Ferrari, είναι ο Ιδιοκτήτης!!!

Αυτή είναι η κληρονομία του Έντζο. Η ΟΜΑΔΑ είναι πάνω πάνω από κάθε τσουτσέκι! :rtfm:
Άβαταρ μέλους
By Sijune21
#796350 O Τουρινι ειπε οτι ο μπινοτο δεν ειχε την απολυτη στηριξη του Ελκαν,το γιατι δεν θα μας το πουνε,αν δεν τον πιστευε απο την αρχη,τοτε απλα πηρε ενα ρισκο που δεν βγηκε.Ο νεος τεχνικος διευθυντης θα πρεπει να ειναι φορμουλοφατσα και να εχει το ειδικο βαρος να ηγηθει στις αποφασεις.Ο λεκλερκ κρατησε μουτρα στον μπινοτο και δεν μιλιοντουσαν για ενα διαστημα ειχε διαρρευσει,το κλιμα ειχε στραβωσει απο καιρο.

Η απωλεια του μαρκιονε επισης ειχε εκτροχιασει την κατασταση στην φερραρι.

Λίγα λόγια για αποχώρηση Binotto: Οι φήμες βγήκαν από το στρατόπεδο Leclerc. H ανώτερη διοίκηση δε στήριξε δημόσια. Ο Binotto παραιτήθηκε για λόγους ευθιξίας. Το διαζύγιο άρχισε να γράφεται από τον... δικηγόρο τον Ιούλιο, στο Silverstone. O Leclerc είναι «ιερή αγελάδα».

https://twitter.com/Dimitris_Bizas/stat ... wsrc%5Etfw
Dimitris Bizas (@Dimitris_Bizas) November 29, 2022
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#796353 Νέος αλονσο μας βρήκε. Δημιουργεί πρόβλημα στην ομάδα ο μονεγασκος..Θερίζει κόσμο:D

Max Verstappen
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#796356 Αν περιμένετε άσπρη μέρα στη Φεράρι, δείτε λίγο και τα διοικητικά της Juventus και θα πάρετε απάντηση.
Άβαταρ μέλους
By sparticle
#796364 Αυτες οι φημες που αφορουν την Ferrari και οι... εκατομμυρια insiders, ειναι κατα 99% ηλιθιες εικασιες που κανει καθε φτωχος τηλεθεατης (απο τον καναπε και μονο) της F1. Το ποσοστο αναπαραγωγης τους σε οποιοδηποτε μεσο, εξαρταται αποκλειστικα απο το συγγραφικο ταλεντο του καθε... insider.

Ετσι επι τοπου σας βγαζω κι εγω καμια δεκαρια αν θελετε.
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#796375
ripper έγραψε:Δεν τον διώξανε. Έφυγε.


Εσυ το πιστευεις αυτο? Εγω παντως οχι...
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#796376
sparticle έγραψε:Αυτες οι φημες που αφορουν την Ferrari και οι... εκατομμυρια insiders, ειναι κατα 99% ηλιθιες εικασιες που κανει καθε φτωχος τηλεθεατης (απο τον καναπε και μονο) της F1. Το ποσοστο αναπαραγωγης τους σε οποιοδηποτε μεσο, εξαρταται αποκλειστικα απο το συγγραφικο ταλεντο του καθε... insider.

Ετσι επι τοπου σας βγαζω κι εγω καμια δεκαρια αν θελετε.


Παντως απο φημες μαθαμε 10 μερες πριν οτι ειναι για να φευγει ο Μπινοττο και αποδειχτηκαν αληθινες.

Επισης απο φημες μαθαμε οτι ξεπερασε το οριο στα εξοδα η Ρεντ Μπουλ, το οποιο επισης ισχυε.

Βεβαια πολλες φορες οι φημες ειναι μουφες, αλλα συνηθως οπου υπαρχει καπνος, υπαρχει και φωτια!
Άβαταρ μέλους
By ripper
#796383
George_Prix έγραψε:Εσυ το πιστευεις αυτο? Εγω παντως οχι...


Θεωρώ ότι το σκεφτόντουσαν, δεν είχαν πάρει την απόφαση και αποφάσισε σωστά να φύγει μόνος του.
Οπότε η Ferrari δεν είχε έτοιμο τον διάδοχο.
Μπορεί να σκεφτόντουσαν να πάνε έναν χρόνο ακόμη ειδικά αν δεν έβρισκαν κάποιον που να θέλουν σίγουρα.
Άβαταρ μέλους
By edmond
#796392 Του μπινότου του το είπανε ότι μπορεί και να θέλουν να πάνε ακόμη ένα χρόνο ή δεν πρόλαβαν;
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#796429
Sijune21 έγραψε:O Τουρινι ειπε οτι ο μπινοτο δεν ειχε την απολυτη στηριξη του Ελκαν,το γιατι δεν θα μας το πουνε,αν δεν τον πιστευε απο την αρχη,τοτε απλα πηρε ενα ρισκο που δεν βγηκε.Ο νεος τεχνικος διευθυντης θα πρεπει να ειναι φορμουλοφατσα και να εχει το ειδικο βαρος να ηγηθει στις αποφασεις.Ο λεκλερκ κρατησε μουτρα στον μπινοτο και δεν μιλιοντουσαν για ενα διαστημα ειχε διαρρευσει,το κλιμα ειχε στραβωσει απο καιρο.

Η απωλεια του μαρκιονε επισης ειχε εκτροχιασει την κατασταση στην φερραρι.

Λίγα λόγια για αποχώρηση Binotto: Οι φήμες βγήκαν από το στρατόπεδο Leclerc. H ανώτερη διοίκηση δε στήριξε δημόσια. Ο Binotto παραιτήθηκε για λόγους ευθιξίας. Το διαζύγιο άρχισε να γράφεται από τον... δικηγόρο τον Ιούλιο, στο Silverstone. O Leclerc είναι «ιερή αγελάδα».

https://twitter.com/Dimitris_Bizas/stat ... wsrc%5Etfw
Dimitris Bizas (@Dimitris_Bizas) November 29, 2022


Δεν ξέρω αν ισχύει αυτό, αλλά αυτό που ξέρω είναι ότι ο Μπίζας είναι για γέλια. Έχω λογοφέρει μαζί του και λόγω των τρελών θεωριών του έφυγε και απο τους 4Τ, οι οποίοι έφεραν πίσω τον εξαιρετικό Βασίλη Γούσια, που έχω την τιμή να αποκαλώ φίλο. :s_yes
Άβαταρ μέλους
By Sijune21
#796496
REALZEUS έγραψε:
REALZEUS έγραψε:Δεν ξέρω αν ισχύει αυτό, αλλά αυτό που ξέρω είναι ότι ο Μπίζας είναι για γέλια. Έχω λογοφέρει μαζί του και λόγω των τρελών θεωριών του έφυγε και απο τους 4Τ, οι οποίοι έφεραν πίσω τον εξαιρετικό Βασίλη Γούσια, που έχω την τιμή να αποκαλώ φίλο. :s_yes


Δεν τον ξερω τον Μπιζα,ουτε την δημοσιογραφικη-συντακτικη του ιστορια στον μηχανοκινητο αθλητισμο,το ποιο πιθανον ειναι οτι να εγραψε κατι που απλα διαβασε καπου αλλου,πχ στον ιταλικο τυπο.