Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By dekouk
#792842
saxon_747 έγραψε:Βάλε και την πρωινή υγρασία... Χάλια.

Που το πλένεις; Μόνος σου ή έχουμε κάποιον εδώ κοντά;
Θες πλύσιμο είσοδος πανόραμα από περιφερειακό, με τον υιό ( αυτός κάνει την πιο πολύ δουλειά)
Άβαταρ μέλους
By PeterPan
#796475 Περάστηκαν τα χειμερινά ελαστικά στην E93 κ πλυσιματάκι.

Εικόνα

Στην 2άρα ίσως να τα αλλάξω σύντομα, θα δω πως πάει ο χειμώνας. Πέρυσι βέβαια δεν τα πέρασα καν.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#799547 οσο ειναι και του γιου μου μεσα στην Αθηνα κυριως, και καποια ταξιδια που εχει κανει.
5,6 της γυναικας με πολυ Αθηνα και λιγα ταξιδια.
Άβαταρ μέλους
By manoliossss
#799549 Το 5,2 είναι επειδή πήγαινα ταξίδι με 140 cruise! Η κατανάλωση έχει σταθεροποιηθεί στα 4,67-4,70 (μέτρηση σε αντλία κάθε φορά ,Γιατι πάντα γεμίζω)σε μικτή χρήση..Πολύ ευχαριστημενος!
Άβαταρ μέλους
By BARHonda
#799557
manoliossss έγραψε:
BARHonda έγραψε:Από καινούριο;;
Οοο γες!! Τα βγάζει τα λεφτά του!
Δηλαδή 3700 κατά μο το μήνα? 123χλμ ανά ημέρα?

Λόγω δουλειάς?

Τι έχει χρειαστεί να αντικατασταθεί στο αυτοκίνητο σε αυτά τα χιλιόμετρα, λόγω φυσιολογικής φθοράς/καταπόνησης (ή και μη φυσιολογικής)
Άβαταρ μέλους
By manoliossss
#799561 Ναι λόγω δουλειάς έγιναν! 87+87 χιλιόμετρα πήγαινε έλα..Και γλιτώνω και 1-2 μέρες την εβδομάδα που πάω με συνάδελφο.
Εκτος από την τακτική συντήρηση που γίνεται πάντα στην ώρα της, ανά 15000 (λάδια ,φίλτρο λαδιού) ανά 30000 (λαδια και ολα τα φιλτρα) έχω αλλάξει στις 150.000 ιμάντες αντλία νερού,ενα ρουλεμάν τροχουν στις 130000 νομίζω ,αμορτισέρ μπροστά πίσω , 3 φορές τακάκια και ενα σετ ζαμφορ μπροστά..
Άβαταρ μέλους
By dekouk
#799567 Κινητήρας εργαλείο! (1,5 dci). Ξεκίνησε νομίζω από euro 3¿?
K πλέον με εξέλιξη καλύπτει κ euro 6?
Από 90 άλογα ως 109κ με πρόγραμμα 134 αν δεν κάνω λάθος.
Πάνω σε 70 διαφορετικά μοντέλα στο πάνω κάτω.

ΥΓ. Δεν πιστεύω να έχεις άλλο κινητήρα!