Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By tonyf23
#794559
tzampo έγραψε:Λήγει η ασφάλεια της HD.
Πέρυσι τέτοιον καιρό για 12 μηνών ασφάλιση ως νέο συμβόλαιο με κωδικό πρακτικερ ήταν στα 100 €. (τελική τιμή).
Για Ε46 1.8 μοντέλο του 01.

Ήρθε μέιλ ανανέωσης στα 130 € , - 5% με κωδικό κατεβαίνει στα 123,5 €.

Η ερώτηση μου είναι πως ανέβηκε τόσο πολύ η τιμή προσφοράς για την ανανέωση ;;
Δοκίμασε και τον κωδικό HERON1.
Δίνει έκπτωση 10%.

< Note 9 Pro >
Άβαταρ μέλους
By melos86
#794714 Γιοκ η black friday απο την HD!
Θα βαψουν κατι διαβασεις ειπαν.
Αντε να ψαχνεις τωρα ετησιες ασφαλειες για 4 αυτοκινητα...
Ειλικρινα δεν τις καταλαβαινω αυτες τις corporate αποφασεις και το αν περιμενουν οτι ο κοσμος δεν θα αντιδρασει!
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#794834
melos86 έγραψε:Γιοκ η black friday απο την HD!
Θα βαψουν κατι διαβασεις ειπαν.
Αντε να ψαχνεις τωρα ετησιες ασφαλειες για 4 αυτοκινητα...

να ψαξεις δεν ειναι τιποτα,και εγω ετσι εψαξα για 3 αυτοκινητα.
Τους καριολαραιους δεν πρεπει να τους επιβραβευουμε.
Οπως δεν πρεπει να επιβραβευουμε τους καριολαρεους βενζιναδες
melos86 έγραψε: δεν τις καταλαβαινω αυτες τις corporate αποφασεις και το αν περιμενουν οτι ο κοσμος δεν θα αντιδρασει!

Ελα ρε συ ευκολακι ειναι.
Κοστος μπλακ φραιντει πχ 2000 ανανεωσεις χ 40 ευρω φθηνοτερα= 80.000 ευρω.
Κοστος σημανσης 10.000 ευρω και δειχνουμε και καλα και το ευαισθητο προσωπο της εταιριας. :thumbsup:
Αποτελεσμα? -2000 αυτοκινητα ασφαλισμενα, γιατι μεγαλο μερος του πελατολογιου σου περιμενε εδω και μηνες να ανανεωσει με καλυτερη τιμη λογω μπλακ φραιντει.

Απο εμενα εχουν φαει τεραστιο Χ λογω της πονηρης τους πολιτικης/τιμολογησης.
Ποτε ξανα σε εταιρια που με το ετσι θελω με τιμολογει με +40% και οταν ρωτω γιατι να μην υπαρχει απαντηση.
Το ιδιο θα εκανα και κανω στα παντα.
Επιβραβευση στους σωστους επαγγελματιες,οχι στπους πονηρους με χαμηλες τιμες μεχρι να σε πιασουν πελατη,και μετα πιασιμο κωλου.
Άβαταρ μέλους
By 106s16
#795050
Giuseppe Busso έγραψε:
tonyf23 έγραψε:Δοκίμασε και τον κωδικό HERON1.
Δίνει έκπτωση 10%.

< Note 9 Pro >



Ωραίος. Μας έφτιαξες :thumbsup:

Ισχύει :metalo:
Άβαταρ μέλους
By tonyf23
#795060 Χαίρομαι που βοήθησα με τον κωδικό.

Στην δική μου περίπτωση σκεφτόμουν να επιστρέψω πάλι στην HD μετά από 2 χρόνια στην Anytime που είμαι. Και με τον κωδικό αυτό η HD ήταν 20 ευρώ φθηνότερη. Ο λόγος που τελικά αποφάσισα να παραμείνω στην Anytime είναι ότι δεν είχε απαλλαγή στην κάλυψη της μερικής κλοπής και στα καιρικά φαινόμενα.
Η HD έχει 75 ευρώ απαλλαγή στην μερική κλοπή και 300 ευρώ στα καιρικά φαινόμενα.
Βέβαια όλα αυτά τα χρόνια ποτέ δεν έχει τύχει να χρησιμοποιήσω αυτές τις καλύψεις αλλά όπως λένε better safe than sorry.

< Note 9 Pro >
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#795063 Εγω ειμαι εδω και πολλα χρονια στην insurancemarket. Νομιζω το εχω ξαναπει... Καθε φορα οταν ληγει η ασφαλεια ρωταω αν υπαρχει κατι φθηνοτερο με τις ιδιες παροχες και παντα με αλλαζουν εταιρια και γλυτωνω λιγα ευρουδακια σε σχεση με την προηγουμενη χρονια.

Εδω μεσα βλεπω ολοι να μιλατε για την HD και σκεφτομαι μπας και πιανομαι κοροιδο τελικα! Γενικα αυτη η insurancemarket θεωρειται ανταγωνιστικη ή μονο εγω κολλησα για καποιο λογο?

Για παραδειγμα τελευταια φορα εδωσα 137,50€ για ετησιο συμβολαιο. Καλα ειναι?
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#795064
George_Prix έγραψε:Εγω ειμαι εδω και πολλα χρονια στην insurancemarket. Νομιζω το εχω ξαναπει... Καθε φορα οταν ληγει η ασφαλεια ρωταω αν υπαρχει κατι φθηνοτερο με τις ιδιες παροχες και παντα με αλλαζουν εταιρια και γλυτωνω λιγα ευρουδακια σε σχεση με την προηγουμενη χρονια.

Εδω μεσα βλεπω ολοι να μιλατε για την HD και σκεφτομαι μπας και πιανομαι κοροιδο τελικα! Γενικα αυτη η insurancemarket θεωρειται ανταγωνιστικη ή μονο εγω κολλησα για καποιο λογο?

Για παραδειγμα τελευταια φορα εδωσα 137,50€ για ετησιο συμβολαιο. Καλα ειναι?

Για ποιες καλυψεις; Νομικη προστασια, οδικη βοηθεια, θραυση κρυσταλλων, καιρικα φαινομενα; Εχεις κλοπη; Για ποιο κεφαλαιο;

Εμενα αυτες στην HD κοστισαν 200,70€, στην Αθηνα. Οι ιδιες καλυψεις στην επαρχια θα ηταν ακομα φθηνοτερο το συμβολαιο

edit. Η Insurancemarket ειναι broker οχι ασφαλιστικη. Οι ιδιες καλυψεις εκει κοστιζαν 12€ περισσοτερα. Ημουν στην Anytime και αλλαξα γιατι η ιδια εταιρια μου ζητησε 237€ για τις ιδιες καλυψεις
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#795066 1800 κυβικα το αμαξι του 2001. Αυτα εχω:

Εικόνα

Εχεις δικιο για την ινσουρανς μαρκετ. Συνεργαζεται με πολλες εταιριες και για αυτο με στελνουν καθε χρονο σε διαφορετικη, λιγο φθηνοτερη.
Άβαταρ μέλους
By bill33
#795073 Παρε προσφορα απο την HD,βάλε τα στοιχεία σου και θα δεις αν σε συμφέρει.
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#795080
glf έγραψε:Τελικά ποια ασφαλιστική έχεις τώρα συμβόλαιο;


Τελευταια φορα στην anytime με βαλανε. Αλλα οπως ειπα καθε φορα με αλλαζουν και πεφτει λιγα ευρουδακια...
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#795081
bill33 έγραψε:Παρε προσφορα απο την HD,βάλε τα στοιχεία σου και θα δεις αν σε συμφέρει.


Ναι σιγουρα θα το δω. Και θα ζητιανεψω εδω και για κανενα κωδικο που βλεπω οτι παιζουν καμποσοι!
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#795085 Και ενα ακομα "γυφτικο" κολπο ειναι οτι ποτε δεν πληρωνω θραυση κρυσταλων. Μια φορα στη ζωη μου ετυχε μικρος τσαμπουκας απο πετραδακι. Εκανα υπομονη λιγους μηνες, εβαλα θραυση στην επομενη ασφαλεια και πηγα και το αλλαξα. Εκτοτε δεν ξαναβαλα θραυση...

Δε με τιμαει κιολας φυσικα το συγκεκριμενο σκεπτικο, αλλα απο την αλλη δεν περισσευουν και τα χρηματα για αρχοντιλικια :lol:
Άβαταρ μέλους
By kovathe
#795095 Θραύση κρυστάλλων είναι μακράν η πιο χρήσιμη και αναγκαία κάλυψη.
Μια φορά να σου σπάσουν το τζαμί για κλοπή και βγήκε.