Τεχνικά θέματα. Προβλήματα, προτάσεις, λύσεις, βελτιώσεις.
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#778749
kovathe έγραψε:Να ακρίβυναν τόσο πολύ?
Πότε τις έβαλες περίπου;

Αρχές Απριλίου.
Η "αρχική" τιμή ήταν όσο αυτή που γράφεις (πάνω-κάτω, αν θυμάμαι καλά). Αλλά έκανε και έκπτωση (με απόδειξη, κανονικά).


< >
Άβαταρ μέλους
By nikos
#778758
kovathe έγραψε:Ρε παιδιά κάντε ένα καλό για να μην διαβάζω απ'την αρχή και ψάχνω.
Έχω καιρό που το λέω αλλά τελικά αποφάσισα να τις βάλω..
Τι βάζουμε; llumar φαντάζομαι έτσι;
Και τι σειρά μπρος πίσω;
Αν υπάρχει και πρόταση για εγκαταστατη κάπου προς Καισαριανή και πέριξ ή προς λεωφόρο Αθηνών χαμηλά (κοντά auteco πχ) θα εκτιμηθεί ιδιαίτερα!
Έστω και λινκ σε ποστ αν κάποιος θυμάται.
Thanks a lot!
Και Βουλιαγμένης μπορείς στον αντιπρόσωπο στο ύψος Ελληνικού.
Έχω βάλει δύο φορές εκει
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#778764 Σ' αυτόν στη Βουλιαγμένης έβαλα στο smart, πριν από 17 χρόνια βέβαια. Απόλυτα ικανοποιημένος. Το ίδιο ικανοποιημένος και φίλος που όλα του τα αυτοκίνητα (αλλάζει συχνά) τα πάει σ' αυτόν.
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#778767 Κι εγώ σε αυτόν στη Βουλιαγμένης έβαλα στο Kamiq τις SuperCool.
Αν και αυτή την φορά δεν πλήρωσα (ήταν δώρο της αντιπροσωπείας), η δουλειά ήταν άψογη.
Μπαίνεις στο site, κάνεις αίτημα προσφοράς και σου στέλνει SMS με πολύ καλύτερη τιμή.
Άβαταρ μέλους
By Δημ.Φυλακτος
#794771 Εχω βαλει 3 φορες,την 1η φορα Foliatec αλλα μου εβαλαν πιο σκουρες απο οτι επρεπε και ειχα προβλημα σε στενακια μεσα σε πολη αλλα και εξω σε επαρχιακο δικτυο οπου δεν εβλεπα τα πλαινα του δρομου καλα.
Εκανα υπομονη αρκετο καιρο και πηγα και τις εβγαλα,εβαλα την 2η φορα Llumar πιο ανοιχτες σε παραδρομο της ΕΟ και μετα απο χρονια πηγα στο υποκαταστημα τους καπου στα βορεια γιατι ειχε χαλασει η μια στην φασα.

Μετα απο χρονια εβγαλε φουσκαλες η πισω,παω και μου ζητησαν 40 ευρω για να την βγαλουν συν ποσα η νεα,αν και πελατης δεν την καλυπτει η ''ισοβια εγγυηση'' που λενε κλπ,εφυγα με την μια.
Πηγα σε αλλο συνεργειο (που φτιαχνει και παρμπριζ) και μου εβαλαν αλλη δικη τους (δεν θυμαμαι μαρκα) και ησυχασα.
Άβαταρ μέλους
By nikos
#794774
Δημ.Φυλακτος έγραψε:Εχω βαλει 3 φορες,την 1η φορα Foliatec αλλα μου εβαλαν πιο σκουρες απο οτι επρεπε και ειχα προβλημα σε στενακια μεσα σε πολη αλλα και εξω σε επαρχιακο δικτυο οπου δεν εβλεπα τα πλαινα του δρομου καλα.
Εκανα υπομονη αρκετο καιρο και πηγα και τις εβγαλα,εβαλα την 2η φορα Llumar πιο ανοιχτες σε παραδρομο της ΕΟ και μετα απο χρονια πηγα στο υποκαταστημα τους καπου στα βορεια γιατι ειχε χαλασει η μια στην φασα.

Μετα απο χρονια εβγαλε φουσκαλες η πισω,παω και μου ζητησαν 40 ευρω για να την βγαλουν συν ποσα η νεα,αν και πελατης δεν την καλυπτει η ''ισοβια εγγυηση'' που λενε κλπ,εφυγα με την μια.
Πηγα σε αλλο συνεργειο (που φτιαχνει και παρμπριζ) και μου εβαλαν αλλη δικη τους (δεν θυμαμαι μαρκα) και ησυχασα.
Μάλλον ο εγκαταστατης ήταν για κλαματα
Άβαταρ μέλους
By Δημ.Φυλακτος
#794778
nikos έγραψε:Μάλλον ο εγκαταστατης ήταν για κλαματα


Ο 1ος κακως δεν με ενημερωσε για τους βαθμους,οταν μετα μερικες μερες το ειδα (οδηγησα νυχτα) τι να εκανα;
Ο 2ος με το στυλ του απλα εχασε τον πελατη.
Ασε δε εκεινο το βαριεστημενο που ειχαν οι 2 υπαλληλοι (ο μεσα ο υπευθυνος ουτε που ενδιαφερθηκε,μονο για την πληρωμη και την συμπληρωση του χαρτιου νοιαστηκε),οχι μονο με εστησαν στο ραντεβου (''εχουμε αλλο αμαξι μεσα τωρα") αλλα και πηγαιναν με το πασο τους (σταματησαν στην μεση για καφε-τσιγαρο-τυροπιτα και κουβεντα) λες και εγω ειχα ολη την ημερα διαθεσιμη.
Τους ειχα πει πως θα ειμαι μετα την δουλεια και κουρασμενος αλλα δεν βαριεσαι σου λεει.
Άβαταρ μέλους
By otso
#794792 Mονο εγω εκνευριζομαι που δεν μπορω να δω την κινηση μεσα απο τα τζαμια του μπροστινου αυτοκινητου η συμβαινει και σε αλλους ;
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#794793
otso έγραψε:Mονο εγω εκνευριζομαι που δεν μπορω να δω την κινηση μεσα απο τα τζαμια του μπροστινου αυτοκινητου η συμβαινει και σε αλλους ;

Κι εγώ δεν αντέχω της πολύ σκούρες μεμβράνες. Με αγχώνει να μην μπορώ να δω τον οδηγό.
Άβαταρ μέλους
By otso
#794796 χειροτερα ακομα , οταν δεν μπορω να δω κεφαλι οδηγου και χωρις μεμβρανες . η ψυγειο μπροστα και να οδηγαω σε αγνωστο δρομο.
Άβαταρ μέλους
By Chris
#794895 Ακριβως αυτο οτσο. Γι αυτο παντα απομακρυνομαι απο βανακια και λοιπα οχηματα, ακομα κι αν δεν πανε αργα. Καταλαβαινεις πολλα βλεποντας μεσα απο τα τζαμια. Απο το τι γινεται μπροστα απο το μπροστινο σου, μεχρι αν χαζευει στο κινητο, ελεγχει καθρεφτες, κλπ
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#794901
otso έγραψε:Mονο εγω εκνευριζομαι που δεν μπορω να δω την κινηση μεσα απο τα τζαμια του μπροστινου αυτοκινητου η συμβαινει και σε αλλους ;


oxi.Και εγω μολις πετυχω κατι τετοι κοιταω να το προσπερασω.Νιωθω τυφλος.
Άβαταρ μέλους
By Δημ.Φυλακτος
#794995
Chris έγραψε:Ακριβως αυτο οτσο. Γι αυτο παντα απομακρυνομαι απο βανακια


Οταν βλεπεις βαν νεο μοντελο γυαλισμενα-καθαρο με καταμαυρες ζελατινες ως επι το πλειστον κουβαλαει κοσμο που δεν θελουν να βλεπεις,απο ''υλικο'' για σαουδαραβες μεχρι λαθραιους.
Εχεις δει εσυ ποτε να τα σταματαει τροχαιος για κληση; ΠΟΤΕ !

Εδω βλεπεις μηχανες ως και βεσπες με καταμαυρο φιμε τζαμακι στην πινακιδα και δεν φαινεται ο αριθμος ουτε αν πλησιασεις στο 1 μετρο,αυτος περναει πχ κοκκινο και δεν φοβαται πχ καμερα.
Εχεις δει στο εξωτερικο κανεναν τετοιο; Οχι.