Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By g8777
#785818

Τυχερος οποιος το εχει ζησει live αυτο το θεαμα. :oops:
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#785820 Έχω ζήσει σμήνος μελισσών που μου χτύπησε το παρμπρίζ όντας νέος οδηγός. Προ 20ετίας δηλαδή. Στην ΕΟ Τριπόλεως-Κορίνθου. Τρομακτικό, ένα μαύρο πράγμα έπεσε με δύναμη πάνω στο παρμπρίζ. Χέστηκα και ήμουν με τον πατέρα μου μαζί.
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#785827 2 φορες εχω φαει επιθεση.

Πιτσιρικας ειχαμε παει στο νεκροταφειο να αναψουμε ενα κερακι στο μακαριτη τον παππου μου. Σε καποια φαση ειδα ενα στεφανι και ειχα περιεργεια αν ειναι ψευτικο ή αληθινο και πηγα να πιασω ενα φυλο με τα δαχτυλα. Παιζει να με τσιμπησανε καμια 10αρια μαζι σε ολη τη δεξια πλευρα (χερι ποδι). Δεν το θυμαμαι σαν τρελο πονο ομως...

Πριν λιγα χρονια πανω στον Ολυμπο, εκει κοντα στα νερα του Ενιπεα, με τσιμπησανε 14 μετρημενες ολες στο δεξι ποδι, απο το μπουτι μεχρι τον αστραγαλο. Και μαλιστα κοιτουσα προσεκτικα που παταω το καθε βημα και δεν πηρα χαμπαρι απο που μου ηρθαν!!! Το επομενο πρωι δε μπορουσα να πατησω το ποδι. Σα να το ειχα σπασει. ΠΟΝΟΣ!!!
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#785829 πιτσιρικαδες εχουμε ανεβει στη στεγη ενος πτηνοτροφειου μαζι με αλλα 2 ξαδελφια μου.
Σε καποια φαση οπως πατησαμε σε κατι κεραμιδια,σηκωθηκε σμηνος ολοκληρο,μαυρισε ο ουρανος λεμε.
Τρεχωντας πανω στη στεγη με τα σορτσακια,μας τσιμπησανε σε ολο το σωμα.Πηδηξαμε κατω απο τη στεγη απο την τρομαρα μας,παλι καλα που δεν σπασαμε κανα ποδι.
Μας ειχαν ξεβρακωσει,μας ειχαν βαλει πανω σε ενα τραπεζι,και με μαχαιρι και ξυδι εβγαζαν για ωρες τα κεντρια. :s_omg
Μολις τελειωσαν φαγαμε και ενα χερι ξυλο για να μην το ξανακανουμε. :s_crazy
Άβαταρ μέλους
By Y.V
#785834 Εγω για να σωθω, ετρεξα στο αυτοκινητο και μπηκα μαζι με τις μελισσες.. :s_omg :lol:


Τι σκυλια να στην πεφτουν και κουταμαρες! Με το μελισσι να σε τσιμπαει νοιωθεις τελειως ανισχυρος... :lipsealed:
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#785836
George_Prix έγραψε:
dimviii έγραψε:πιτσιρικαδες εχουμε ανεβει στη στεγη ενος πτηνοτροφειου


Δηλαδη κλεφτοκοταδες :shifty:


εξερευνηση καναμε :rtfm:
Άβαταρ μέλους
By 224v
#785877 Με τη ΜΟΜΑ το 75 κάναμε αρχική διάνοιξη με μπουλντόζα σε χωράφι για δρόμο στη Δεσκατη, κτυπάει σφηκοφωλια και την σηκώνει στον αέρα, μας στρώνουν στο κυνήγι και αρχίζουμε και βγάζουμε τη φόρμα καπό κλπ.με τσίμπησαν καμιά δεκαριά. 2 μέρες έμεινα μέσα στο τροχόσπιτο. Ούτε φάρμακα ούτε τίποτα... τραγικός πόνος και πρήξιμο.

.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#786224 Florida
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By edmond
#786246 Και τα 2 :ninja: :ninja:
Δεν παίζει να μην έχει σπάσει το τζαμιλίκι.
Αν ήμουν ο κατασκευαστής της μπαλκονόπορτας, θα το έβαζα για διαφήμιση :s_dunno
Άβαταρ μέλους
By glf
#786254 Wow! Σίγουρα έζησε λόγω σωστής κατασκευής και τοποθέτησης. Και το κυριότερο, το χώρισε σε 3 τζάμια. Απορώ γιατί δεν το έκαναν μονοκόμματο.
Ίσως είναι ασφαλείας, δε μπορώ να καταλάβω αν είναι διπλό τζάμι ή ασφαλείας.

Είναι σίγουρα fix τζαμαρία που δεν ανοίγει.