Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Zorz
#786243 Ωχ, ο Μουσάτος ανακάλυψε τη φόρμουλα του Costa-Gavras για τη μονιμότητα:

Εικόνα
Εικόνα


:lipsealed:
Άβαταρ μέλους
By g8777
#786275 (Λε Κουπερέ, ωραιο ταινιακι, απο την αλλη εχεις το ATHENA του υιου, η απολυτη χυδαιοτητα).

Σιγα μην περιμενε τον Γαυρο ο Μουσατος, εχει ανοικτη γραμμη με τον Χατζηδακη:


Τι αλλάζει από το φθινόπωρο στο επίδομα ανεργίας

Θεσπίζεται για πρώτη φορά επίδομα εργασίας για τους επιδοτούμενους ανέργους που βρίσκουν δουλειά, οι οποίοι εκτός από τον μισθό τους θα συνεχίζουν να εισπράττουν το 50% του επιδόματος ανεργίας ως «κίνητρο και επιβράβευση», όπως είπε ο διοικητής του Δ.ΥΠ.Α.

Παρέχεται για πρώτη φορά μπόνους ύψους 300 ευρώ στους μακροχρόνια (πάνω από 5 χρόνια) ανέργους που καταρτίζουν ψηφιακό Σχέδιο Δράσης, το οποίο σύμφωνα με τον κύριο Πρωτοψάλτη, οδηγεί σε «εύρεση δουελιάς το ταχύτερο δυνατό». :lol:
Εισάγονται εισοδηματικά κριτήρια για τη διατήρηση σειράς βοηθημάτων, παροχών κ.λπ., που προβλέπονται για τους εγγεγραμμένους στο Μητρώο Ανέργων του ΟΑΕΔ.

Θεσπίζεται ο «Ατομικός Λογαριασμός Δεξιοτήτων», για κάθε καταρτιζόμενο.
Προβλέπεται διαγραφή από το Μητρώο Ανέργων για δύο χρόνια και διακοπή του επιδόματος ανεργίας μετά από τρεις αρνήσεις κατάλληλων θέσεων εργασίας, όπως επίσης διαγραφή από το Μητρώο για έξι μήνες και διακοπή του επιδόματος ανεργίας για άρνηση συμμετοχής σε δράση κατάρτισης.


Αρκετα με τα κοπροσκυλα που αρμεγουν το κρατικο μασταρι. Η ανεργια θα φτασει στο 0,87%, αρεσει-δεν αρεσει. :iconcool:

https://www.e-dimosio.gr/ergasiaka/202955/dipa-ti-allazi-sto-epidoma-anergias-apo-to-fthinoporo/
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#789939
Zorz έγραψε:Ωχ, ο Μουσάτος ανακάλυψε τη φόρμουλα του Costa-Gavras για τη μονιμότητα:

Εικόνα

κατα πως φαίνεται παίρνω (προσωρινά...) τη θέση μιας άλλης κυρίας που είχε τρυπώσει στο Δημόσιο πριν 3 χρόνια;5;10; κι αυτή από το παράθυρο με 8μηνα αλλά ενώ είναι ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ στη δουλειά της , λόγω ηλικίας δεν έχει ιδιαίτερη εξοικείωση με Η/Υ και στην υπηρεσία έχουν βάλει σκοπό να χρησιμοποιούν Σύστημα Ηλεκτρονικής Διακίνησης Εγγράφων σχεδόν παντού.
και οι υπόλοιποι με κοιτούν πλέον με μισό μάτι :roll: . κι επειδή χάνουν μια φίλη και επειδή θα τους ζαλίζω μέχρι να μάθω.
μέχρι να 'ρθει και η δική μου σειρά από κάποιον άλλο :sorry:
Άβαταρ μέλους
By edmond
#789943 :lol: :lol: :lol: :lol:
Μουσάτε...
Ώωωρε μουσάτε λέγω...
Αν τύχει και ακούσεις κανά ψίθυρο από κανά πηγαδάκι πιο πέρα απο σένα και ακούσεις τίποτα κουβέντες όπως γκαντέμης, που τον βρήκαμε αυτόν και δεις τιποτα αλάτια πάνω στα γραφεία τους...
ΜΗΝ ΠΑΡΑΞΕΝΕΥΤΕΙΣ!!! :rtfm: :rtfm:
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#790080 Έχουν αρχίσει τις φουστιές με το να προσπαθούν να με καθυστερούν από τα καθήκοντά μου για να φανώ ανεπαρκής στους διευθυντάδες που βρίσκονται κλεισμένοι τις περισσότερες ώρες στα δικά τους γραφεία. Όταν βρίσκονται κι αυτοί μαζί μας , εκεί μόκο. Κλασσικά εικονογραφημένα .
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#790095
mousatos έγραψε:...Έχουν αρχίσει τις φουστιές με το να προσπαθούν να με καθυστερούν από τα καθήκοντά μου για να φανώ ανεπαρκής στους διευθυντάδες...


Μουσατε αν σου την πεσει καμια συναδελφος μη μασησεις και ενδωσεις. Πιθανοτατα ειναι πρακτορας των οχτρων :lol:
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#790129
George_Prix έγραψε:Μουσατε αν σου την πεσει καμια συναδελφος μη μασησεις και ενδωσεις.

Άλλη πονεμένη ιστορία κι αυτή. Ήτανε μια πριμαντόνα τον πρώτο καιρό που όποτε περνούσε από δίπλα μου και είμασταν μόνοι , αναστέναζε γκαυλωτικά, γελάκια κτλ. Μόλις "ενέδωσα" και έκανα κίνηση , τα έκοψε και μαζεύτηκε. Μάλλον ήθελε να add another number κατάκτησης to the score. Στο καλό και να μη μας γράφει.
Άβαταρ μέλους
By bill33
#790137
Chris έγραψε:Αγοραρε


Άβαταρ μέλους
By g8777
#790149 Mousatos - Δημοσιο ηταν εξαρχης ενας συνδυασμος που εγγυοταν καλο κλιμα απο πισω και απο μπρος απο τις καμερες.

Την επομενη φορα που θα συρετε τα κουφαρια σας σε καμια ΔΥ, ΜΗΝ ΑΝΑΡΩΤΗΘΕΙΤΕ.
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#790492 wow , άρχισαν τα χτυπήματα κάτω από τη ζώνη ! σήμερα με ρώτησαν αν είδα κάτι που λείπει . εσωτερικές κλοπές .
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#792077 Χα, η Θείτσα ξεκίνησε λευκή απεργία επειδή δεν την έχουν πληρώσει καθόλου το 2022 και τα φόρτωσε όλο σε μένα ελπίζοντας οτι θα φάω τα μούτρα μου. Χα , που να'ξερε η καημένη οτι δεν έχω πλέον αυτή την πολυτέλεια και οτι θα φάει τα μούτρα της.
Άβαταρ μέλους
By 224v
#792079
Asimov έγραψε:Pampers premium care οικονομική συσκευασία στα 27 από 19,50 όλα τα προηγούμενα χρόνια, ναι

Το ελαιόλαδο να δεις που θα πάει που ακούω για 5,5 και 6 ευρώ το λίτρο ΧΟΝΔΡΙΚΗ
Τι να πω??, η παραγωγή φέτος είναι πολύ περισσότερη από άλλες χρονιές. Αυτό δεν θα πιέσει τις τιμές προς τα κάτω. Βλέποντας τις 5 ρίζες του πατρικό, δεν τις έχω δει αλλη χρονιά έτσι. Δεν τις φροντίζει κανένας και δεν θα μαζευτούν φυσικά. Μάζεψα 3 κιλά Καλαμων, από το ένα έτσι για να δοκιμάζω να τις φτιάξω για το σπιτι.
Είναι και ο δακος που δεν ξέρω εάν γίνεται καλή δουλειά από το κράτος.

.