Τεχνικά θέματα. Προβλήματα, προτάσεις, λύσεις, βελτιώσεις.
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#785446 Eυχαριστουμε Chris , εμπλεξα κι εγω :lol:

Δινει δυο για το δικο μου, το AR 601S και το AR728S. To πρωτο set ειναι 60mm του οδηγου και 40mm του συνοδηγου και το δευτερο σετ 55 και 47,5 ! :lol:

Νομιζω οτι η Corolla μου φοραει το 2ο σετ, θα τους μετρησω αυριο
Άβαταρ μέλους
By Sijune21
#785451 Πηρα κλασσικους,της Trico 530mm/450mm αντιστοιχα,απο allsmart.gr με εξαργυρωση ποντων,ειχε και flatable αλλα δεν ημουν σιγουρος για τον ανταπτορα οποτε επελεξα το σιγουρο που ξερω.
Άβαταρ μέλους
By Chris
#785453
Νίκος Παππάς έγραψε:Eυχαριστουμε Chris , εμπλεξα κι εγω :lol:

Δινει δυο για το δικο μου, το AR 601S και το AR728S. To πρωτο set ειναι 60mm του οδηγου και 40mm του συνοδηγου και το δευτερο σετ 55 και 47,5 ! :lol:

Νομιζω οτι η Corolla μου φοραει το 2ο σετ, θα τους μετρησω αυριο


Εχει και καποιες στηλες με κωδικους, δες μηπως εξηγουν κατι για την περιπτωση σου

Edit διπλα στον 728 εχει τον κωδικο KUR, google translate: Wiper blade slightly shorter than original part

Επισης, πιο κατω ξαναεχει την e12 ως corolla hatchback και δινει μονο τον 601
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#785458
Chris έγραψε:
Νίκος Παππάς έγραψε:Eυχαριστουμε Chris , εμπλεξα κι εγω :lol:

Δινει δυο για το δικο μου, το AR 601S και το AR728S. To πρωτο set ειναι 60mm του οδηγου και 40mm του συνοδηγου και το δευτερο σετ 55 και 47,5 ! :lol:

Νομιζω οτι η Corolla μου φοραει το 2ο σετ, θα τους μετρησω αυριο


Εχει και καποιες στηλες με κωδικους, δες μηπως εξηγουν κατι για την περιπτωση σου

Edit διπλα στον 728 εχει τον κωδικο KUR, google translate: Wiper blade slightly shorter than original part

Επισης, πιο κατω ξαναεχει την e12 ως corolla hatchback και δινει μονο τον 601


Τωρα εχω τους δυο κωδικους που κανουν για το αμαξι. Θα μετρησω αυριο και θα βαλω του ιδιους. Απλα ελεγα να παραγγειλω σημερα, ε θα το κανω αυριο. Ο 601 θα αφηνει αρκετο απο το τζαμι του συνοδηγου ασκουπιστο γιατι ειναι 40 εκατ ενω ο 728 εχει 47,5
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#786300 Τσεκάρετε καθαριστήρες
autoplanet.gr/

έχεις προσφορές, πήρα έναν για τον πίσω βραχίονα του 500 με 6,50€.
Bosch H840.
Άβαταρ μέλους
By Δημ.Φυλακτος
#794775 Αλλαζα οποτε χρειαζοταν με μαμισιο στυλ πχ εβαζα Valeo.
Τι μου ηρθε και αποφασισα να αλλαξω και πηγα σε Bosch Eco Aero;
Δεν βλεπω κατι το ιδιαιτερο και οταν φαγωθουν θα ξαναγυρισω στο παλαιο στυλ.