Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By g8777
#775801 Μα το είχε γράψει ο Μιραγκε παλιότερα!
Δεν βρίσκω το ποστ γμτ.
Τεσπά,αν θυμάμαι καλά , έγραφε ότι υπολογίζει την χλμ απόσταση και την διαιρεί δια τον αριθμό των παυλων μεταξύ σταθμών.
Άβαταρ μέλους
By bill33
#775807
Dimitris_P έγραψε:Μη ντρέπεσαι να πεις ότι δεν γνωρίζεις, δεν είναι υποτιμητικό :s_empathy

Aν πατήσεις πάνω στην παύλες δεν σου βγάζει τι έχει γίνει;
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#775824 Αν πατιόταν δεν θα ρωτούσα :lol:
Ίσως είναι κάποια εσωτερική ένδειξη, πχ 1 παύλα πληρωμή οκ, 2η παύλα είδε την παραγγελία κάποιος, 3η παύλα προς συσκευασία κοκ.

Για να καταλάβεις έκανα το πρωί μια παραγγελία. Ενώ είναι στο ίδιο στάτους (Ordered today) στην αρχή ήταν μία παύλα πράσινη και μετά έγινε και η 2η. Τώρα που την είδα είναι και οι 4. Δεν δουλεύει και το tapatalk για να στείλω screenshot του τι εννοώ
Άβαταρ μέλους
By bill33
#775828
Dimitris_P έγραψε:Αν πατιόταν δεν θα ρωτούσα :lol:
Ίσως είναι κάποια εσωτερική ένδειξη, πχ 1 παύλα πληρωμή οκ, 2η παύλα είδε την παραγγελία κάποιος, 3η παύλα προς συσκευασία κοκ.

Για να καταλάβεις έκανα το πρωί μια παραγγελία. Ενώ είναι στο ίδιο στάτους (Ordered today) στην αρχή ήταν μία παύλα πράσινη και μετά έγινε και η 2η. Τώρα που την είδα είναι και οι 4. Δεν δουλεύει και το tapatalk για να στείλω screenshot του τι εννοώ

Oτι προχωράει;
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#776105
bill33 έγραψε:
Dimitris_P έγραψε:Αγόρασα από amazon.de πρώτη φορά. Θεωρώ ότι θα έρθουν με UPS κλασσικά, σωστά; Έχω επιλέξει απλό shipping, όχι expedited. Αν θυμάμαι καλά και από amazon uk δεν θα λάβω ειδοποίηση ούτε θα γνωρίζω το tracking number, απλώς μια μέρα θα χτυπήσει ο courier το κουδούνι.

Τα ΕΛΤΑ δεν παραδίδουν;Αυτή την εντύπωση είχα.


Εχθές έγινε dispatch με HRVATSKA_POST. Κροατική είναι απ'ότι βλέπω. Το tracking number δεν έχει φανεί ακόμη ούτε στο site τους ούτε στης ΕΛΤΑ COURIER. Ίσως από αύριο-μεθαύριο.
Άβαταρ μέλους
By bebes
#784550 Μάλλον ταιριάζει εδω...
Μου "έστειλαν" μήνυμα τα ΕΛΤΑ για ενα πακέτο.
Δεν θα έδινα σημασία, αλλά όντως περιμένω μια παραγγελία της μικρής με κατι ρούχα κλπ.

Αυτό λογικά είναι απάτη, τι στο καλό οι π@@@δες
Εικόνα

και κατω κατω εχει κι αυτό:
5523 rawles terrace Indianapolis, IN 46219 us
Unsubscribe
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#784551 Δίπλα στο ΕΛΤΑ Courier (που κι αυτό είναι λάθος γιατί είναι post όχι courier) βλέπεις το mail@sendfoxmail.com ? Αυτά να κοιτάς πρώτα.
Άβαταρ μέλους
By drdino
#784552 Μουφεξ πάροχος μέιλ τσεκ: @sendfoxmail.com
Πλασματική ανάγκη για γρήγορη απάντηση τσεκ: έχετε μόνο 3 ημέρες δωρεάν, μετά χρεώνεστε
Συντακτικά κλπ λάθη τσεκ: για εθνική παράδοση

Τι άλλο θες; :lol:
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#784553
drdino έγραψε:Μουφεξ πάροχος μέιλ τσεκ: @sendfoxmail.com
Πλασματική ανάγκη για γρήγορη απάντηση τσεκ: έχετε μόνο 3 ημέρες δωρεάν, μετά χρεώνεστε
Συντακτικά κλπ λάθη τσεκ: για εθνική παράδοση

Τι άλλο θες; :lol:


Ακριβως! :lol:
Μου ερχεται το ιδιο μηνυμα καθε 5 μερες, ευτυχως παει αυτοματα στα σπαμ, αν και την πρωτη φορα που το ειδα ψαρωσα λιγο μεχρι που ειδα τον αποστολεα
Άβαταρ μέλους
By bebes
#784554 το τσεκαρα το μαιλ, το ειχα γκουγκλαρει κιολας αλλα δεν εβγαλε κατι...

Ολα ειναι υποπτα, κυριως το τελευταιο quote, απλα το εβαλα μηπως ηρθε και σε άλλον.
Θα το στειλω στα ανεπιθυμητα να μην ξαναενοχλήσει...
Άβαταρ μέλους
By bill33
#784563
drdino έγραψε:Μουφεξ πάροχος μέιλ τσεκ: @sendfoxmail.com
Πλασματική ανάγκη για γρήγορη απάντηση τσεκ: έχετε μόνο 3 ημέρες δωρεάν, μετά χρεώνεστε
Συντακτικά κλπ λάθη τσεκ: για εθνική παράδοση

Τι άλλο θες; :lol:

συν ότι τα ΕΛΤΑ δεν στέλνουν email?
Άβαταρ μέλους
By JarnoT
#784596 Το λαμβάνω κι εγώ περιοδικά, πάει κατευθείαν στα spam.
Σε κάποια από αυτά μου ζητάει να κάνω κλικ για να επιβεβαιώσω τα στοιχεία μου :s_biggrin :s_tongue