Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#775794 Εφοσον εχει αεριο στην περιοχη σου γιατι δε βαζεις εναν ατομικο λεβητα στο μπαλκονι να ξεμπερδεψεις μια για παντα? Ουτε κοινοχρηστες λυσεις ουτε κουρασεις και λογια με τον καθε τυχαρπαστο που ετυχε απλα να μενετε στην ιδια οικοδομη. Και σε βαθος χρονου σιγουρα αποσβεσιμα σε σχεση με οποια αλλη λυση υπαρχει. Το δε ζεστο νερο 24/7/365 θα το λατρεψεις :inlove:
Άβαταρ μέλους
By Νίκος Παππάς
#775795 Γιατί θέλω 4 χιλιάρικα Γεώργιε. Τα οποία δεν έχω.
Είχα κάνει μελέτη με ατομικό λέβητα μεσαίας κατηγορίας, εγκατάσταση, ΖΝΧ, κλπ και κατέληξα ότι δεν συνέφερε αφού η κεντρική θέρμανση υπήρχε και δούλευε κανονικά.
Υπολόγισα 35-40€ μηνιαίο λογαριασμό και απόσβεση δεν θα έκανα ποτέ!
Δεδομένου ότι το κόστος θέρμανσης ήταν από 400-500€ τον χρόνο με την κεντρική.

Ψάχνω λοιπόν μία λύση επικουρική, που να μου δίνει επιλογή πλην των κλιματιστικών.
Άβαταρ μέλους
By HighFidelity
#775935 Υπόψιν, πλέον παίζει δυνατά η εναλλακτική του υγραερίου για όσους έχουν ατομικό ΦΑ. Τουλάχιστον, αυτό μας έλεγε ο συντηρητής πριν λίγες μέρες, πως αν δεν παίξουν επιδοτήσεις στο ΦΑ, θα το γυρίσει το δικό του σε υγραέριο με μπουκάλα.
Προφανώς δεν πρέπει να είναι νόμιμο κάτι τέτοιο, αλλά κλασικά, ποιος θα ελέγξει;
Άβαταρ μέλους
By Thomas_C200K
HighFidelity έγραψε:Υπόψιν, πλέον παίζει δυνατά η εναλλακτική του υγραερίου για όσους έχουν ατομικό ΦΑ. Τουλάχιστον, αυτό μας έλεγε ο συντηρητής πριν λίγες μέρες, πως αν δεν παίξουν επιδοτήσεις στο ΦΑ, θα το γυρίσει το δικό του σε υγραέριο με μπουκάλα.
Προφανώς δεν πρέπει να είναι νόμιμο κάτι τέτοιο, αλλά κλασικά, ποιος θα ελέγξει;

Μια μπουκαλα ειναι νομιμη. Στις 3 θελει μια μικρη αδεια αν θυμαμαι καλα και μετα για την δεξαμενη ειναι αλλουνου παππα