Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#770036
Νίκος Παππάς έγραψε:
Geralt έγραψε:Με ένα 20αρικο σε διεκπαιρεωτη* νομίζω κάνεις την δουλειά σου μπαμ μπαμ


Εικοσαρικο, λαστ γιαρ. Πενηνταρικο τωρα και ειναι πεταμενα λεφτα εντελως. Η διαδικασια ειναι 10 λεπτα δουλεια
30-35 ζητάνε αυτοί απέναντι από τη δ/νση συγκοινωνιών στο Μπραχάμι
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#770039
Asimov έγραψε:
Νίκος Παππάς έγραψε:
Geralt έγραψε:Με ένα 20αρικο σε διεκπαιρεωτη* νομίζω κάνεις την δουλειά σου μπαμ μπαμ


Εικοσαρικο, λαστ γιαρ. Πενηνταρικο τωρα και ειναι πεταμενα λεφτα εντελως. Η διαδικασια ειναι 10 λεπτα δουλεια
30-35 ζητάνε αυτοί απέναντι από τη δ/νση συγκοινωνιών στο Μπραχάμι


georgetz έγραψε:Πεταμένα λεφτά τα 30 Ε που πλήρωσα πέρυσι για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο και την άδεια άμεσα μπροστά στα χιλιάρικα που παίρνεις/δίνεις, είναι λίγο αστείο :lol:


Με αποδειξη υποθετω ε; :shifty:
Δεν πιστευω να τροφοδοτησατε την μαυρη οικονομια; :shifty: :shifty:
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#770041 Εσένα στο πενηνταρι σου κόψανε απόδειξη;
Άβαταρ μέλους
By Geralt
#770042
georgetz έγραψε:
Geralt έγραψε:Με ένα 20αρικο σε διεκπαιρεωτη* νομίζω κάνεις την δουλειά σου μπαμ μπαμ

*
διεκπεραίωση


Εννοείται αλλά απ'ότι βλέπω

Εικόνα


LooooooL
Ατακαρα και επικό delivery

@Νίκος Παππάς να σου πω εγώ ένα 2ωρακι σε αίθουσα χωρίς αιρκον το είχα φάει άνετα
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#770043
Asimov έγραψε:Εσένα στο πενηνταρι σου κόψανε απόδειξη;
Εγώ δεν πλήρωσα. Πήγα με ραντεβού και σε 10 λεπτά είχα φύγει.

RMX3363
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#770050
Νίκος Παππάς έγραψε:
Asimov έγραψε:Εσένα στο πενηνταρι σου κόψανε απόδειξη;
Εγώ δεν πλήρωσα. Πήγα με ραντεβού και σε 10 λεπτά είχα φύγει.

RMX3363
Και μπράβο σου αλλά καθώς δεν είναι αυτό το θέμα, δε νομίζω ότι κάποιος από αυτούς κόβει αποδείξεις είτε σου πάρει 20 είτε 50 είτε 100
Και δυστυχώς για όποιον ενεπλακη σε αγοραπωλησία εν μέσω λοκνταουν το κλείνω ραντεβού και τελειώνω σε 10 λεπτά δεν έπαιξε
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#770051
Asimov έγραψε:
Νίκος Παππάς έγραψε:
Asimov έγραψε:Εσένα στο πενηνταρι σου κόψανε απόδειξη;
Εγώ δεν πλήρωσα. Πήγα με ραντεβού και σε 10 λεπτά είχα φύγει.

RMX3363
Και μπράβο σου αλλά καθώς δεν είναι αυτό το θέμα, δε νομίζω ότι κάποιος από αυτούς κόβει αποδείξεις είτε σου πάρει 20 είτε 50 είτε 100
Και δυστυχώς για όποιον ενεπλακη σε αγοραπωλησία εν μέσω λοκνταουν το κλείνω ραντεβού και τελειώνω σε 10 λεπτά δεν έπαιξε
Δεν είναι αλλά το συζητάμε.

Μέχρι πριν ένα μήνα που ίσχυαν τα μέτρα μόνο με ραντεβού πήγαινες σε δημόσιες υπηρεσίες. Η εφορίες το τηρούν ακόμα.

Σήμερα θα βρεις ουρές κάποιες ώρες, τότε δεν υπήρχαν.

Από την μία μας ενοχλεί ο υδραυλικός να δουλεύει μαύρα ή να μην κόβει αποδείξεις ο κάθε Μαστρομητσος, από την άλλη τα δίνουμε με χαρά για μία διαδικασία που το πολύ να πάρει μισή ώρα. Τόσο πήρε όταν μεταβίβασα το σκούτερ.

RMX3363
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#770052 Σε όλους τα δίνουμε και όλοι μας ενοχλούν. Εξαιρεθηκε κάποιος;
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#770060 Και εγώ όταν έδωσα τη μηχανή πέρσι έκλεισα ραντεβού και σε λιγότερο από μισή ώρα είχαμε τελειώσει.

Προϋποθέτει βέβαια να μπορείς να πας τις ώρες που δουλεύουν.
Άβαταρ μέλους
By Chris
#770065 Ρε σεις, ειναι τελειως αλλο πραγμα να τα δινεις σε υδραυλικο πχ, με ή χωρις αποδειξη, που σου επισκευαζει/εγκαθιστα, κανει δουλεια τελοσπαντων, και να τα δινεις σε αυτα τα παρασιτα της κοινωνιας, που ο μονος λογος που επιβιωνουν ειναι πως το κρατος ειναι ΤΟΣΟ μπουρδελο
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#770069
Chris έγραψε:Ρε σεις, ειναι τελειως αλλο πραγμα να τα δινεις σε υδραυλικο πχ, με ή χωρις αποδειξη, που σου επισκευαζει/εγκαθιστα, κανει δουλεια τελοσπαντων, και να τα δινεις σε αυτα τα παρασιτα της κοινωνιας, που ο μονος λογος που επιβιωνουν ειναι πως το κρατος ειναι ΤΟΣΟ μπουρδελο

Ο τυπος που του πουλησα το μηχανακι θα πηγαινε σε μια ωρα να την παρει την αδεια, γιατι κανει συχνα μεταβιβασεις για να εξυπηρετησει φιλους, συγγενεις και τον γνωριζει ο υπαλληλος. Επισης μπροστα μου ζευγαρι ξενων πηραν την νεα αδεια σε 5 λεπτα γιατι εφευγαν για νησι. Χωρις λαδακι.

Κοινως, ο μονος λογος που θελει μια βδομαδα κανονικα ειναι για να τα παιρνουν τα παρασιτα τα οποια βασιζονται ακριβως σε αυτο: Τοσα λεφτα εδωσες τι ειναι 30-40-50€ να εξυπηρετηθεις αμεσα. Το οποιο το καταλαβαινω αν εισαι απο επαρχια, ηρθες για την αγορα και θα φυγεις.
Άβαταρ μέλους
By Chris
#770072
Νίκος Παππάς έγραψε:Κοινως, ο μονος λογος που θελει μια βδομαδα κανονικα ειναι για να τα παιρνουν τα παρασιτα τα οποια βασιζονται ακριβως σε αυτο: Τοσα λεφτα εδωσες τι ειναι 30-40-50€ να εξυπηρετηθεις αμεσα. Το οποιο το καταλαβαινω αν εισαι απο επαρχια, ηρθες για την αγορα και θα φυγεις.

Πολυ φοβαμαι πως δεν ειναι αυτος ο μονος λογος, αλλα σε καθυστερουν επιτηδες ωστε να αναγκαστεις να πας στα παρασιτα και να μοιραστει το πενηνταρικο, που ειναι 10 φορες χειροτερο

Και το ιδιο φυσικα ισχυει για ολα τα μαγαζια που κανουν διεκπαιρεωσεις, πληρωμες, πιστοποιητικα κλπ.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#770080
Chris έγραψε:
Νίκος Παππάς έγραψε:Κοινως, ο μονος λογος που θελει μια βδομαδα κανονικα ειναι για να τα παιρνουν τα παρασιτα τα οποια βασιζονται ακριβως σε αυτο: Τοσα λεφτα εδωσες τι ειναι 30-40-50€ να εξυπηρετηθεις αμεσα. Το οποιο το καταλαβαινω αν εισαι απο επαρχια, ηρθες για την αγορα και θα φυγεις.

Πολυ φοβαμαι πως δεν ειναι αυτος ο μονος λογος, αλλα σε καθυστερουν επιτηδες ωστε να αναγκαστεις να πας στα παρασιτα και να μοιραστει το πενηνταρικο, που ειναι 10 φορες χειροτερο

Και το ιδιο φυσικα ισχυει για ολα τα μαγαζια που κανουν διεκπαιρεωσεις, πληρωμες, πιστοποιητικα κλπ.

Αυτό ακριβώς.
Κάντε τώρα και τις πράξεις,τόσες άδειες το χρόνο(βάλτε το 1/3),επί 50 ευρώ δια τόσοι υπάλληλοι να δεις τι νούμερο βγαινει. :s_yes
Άβαταρ μέλους
By georgetz
#770105
NickTG έγραψε:
Προϋποθέτει βέβαια να μπορείς να πας τις ώρες που δουλεύουν.


πάρα πολύ σημαντικό , ειδικά για επαρχία :iconcool:

Άλλη μια περίπτωση που βολεύει η διεκπεραίωση