Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#762932 17 κιλά wow, μόλις ανακάλυψες νέο τρόπο αδυνατίσματος. Είμαι σίγουρος οτι αρκετές κυρίες που σφάζονται στις πλαστικές θα ήθελαν να βρίσκονται στη θέση σου.
Άβαταρ μέλους
By edmond
#762935 Λολ, 17 κιλά δεν χάνει κάποιος επειδή δεν έτρωγε 3 μέρες. Δεν εννοείς ας πούμε 1,7 έτσι;
Άβαταρ μέλους
By cabala10
#762938
edmond έγραψε:Λολ, 17 κιλά δεν χάνει κάποιος επειδή δεν έτρωγε 3 μέρες. Δεν εννοείς ας πούμε 1,7 έτσι;

δεν ξερω αν ηταν η συχνοτητα που πηγαινα τουαλετα αλλα ναι εκει 15-17 απο 100 στα 85 σημερα το πρωι :lipsealed:
νταξ ισιωσε λιγο το κορμι αλλα ακομη χτυπαει
Άβαταρ μέλους
By g8777
#762940 Οχι ρε γμτ και δεν προλαβα να σου ευχηθω καλη αναρρωση. :s_cry :s_cry

Φιλα μου τον Παντελο ε; :inlove:
Άβαταρ μέλους
By cabala10
#762943
g8777 έγραψε:Οχι ρε γμτ και δεν προλαβα να σου ευχηθω καλη αναρρωση. :s_cry :s_cry

Φιλα μου τον Παντελο ε; :inlove:

Εικόνα
που θα παει θα σε πετυχει μια :shifty:
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#762966 17 κιλά σε 3 μέρες ή έστω και σε 7 μέρες είναι πολύ σημαντική αφυδάτωση που μπερδεύει τον οργανισμό και όλα τα συστήματα. Ενυδάτωση, ηλεκτρολύτες κλπ.
Άβαταρ μέλους
By egobrain
#763139 πριν κανα μήνα ξύπνησα ένα βράδυ από πόνο στο κέντρο του στήθους, ακριβώς κάτω απ' το σημείο που τελειώνει το στέρνο (ξιφοειδης απόφυση?). κράτησε 1-2 ώρες και δεν ξαναπροέκυψε. έκτοτε έχω ενίοτε δύσπνοια.

ο καρδιολόγος τα βρήκε όλα εντάξει.
να πάω σε γαστρεντερολόγο για στομάχι/συκώτι? πείτε κάποια εκτίμηση αν θυμίζει κάτι το σημείο
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#763141
egobrain έγραψε:πριν κανα μήνα ξύπνησα ένα βράδυ από πόνο στο κέντρο του στήθους, ακριβώς κάτω απ' το σημείο που τελειώνει το στέρνο (ξιφοειδης απόφυση?). κράτησε 1-2 ώρες και δεν ξαναπροέκυψε. έκτοτε έχω ενίοτε δύσπνοια.

ο καρδιολόγος τα βρήκε όλα εντάξει.
να πάω σε γαστρεντερολόγο για στομάχι/συκώτι? πείτε κάποια εκτίμηση αν θυμίζει κάτι το σημείο
Ναι αλλά για οισοφάγο.

Υπερηχογράφημα και γαστροσκόπηση θα σου ζητήσει λογικά.

Δυσκολία στην κατάποση, αίσθημα κορεσμού;

RMX3363
Άβαταρ μέλους
By egobrain
#763146
Νίκος Παππάς έγραψε:
egobrain έγραψε:πριν κανα μήνα ξύπνησα ένα βράδυ από πόνο στο κέντρο του στήθους, ακριβώς κάτω απ' το σημείο που τελειώνει το στέρνο (ξιφοειδης απόφυση?). κράτησε 1-2 ώρες και δεν ξαναπροέκυψε. έκτοτε έχω ενίοτε δύσπνοια.

ο καρδιολόγος τα βρήκε όλα εντάξει.
να πάω σε γαστρεντερολόγο για στομάχι/συκώτι? πείτε κάποια εκτίμηση αν θυμίζει κάτι το σημείο
Ναι αλλά για οισοφάγο.

Υπερηχογράφημα και γαστροσκόπηση θα σου ζητήσει λογικά.

Δυσκολία στην κατάποση, αίσθημα κορεσμού;

RMX3363
Χμ, όχι κάτι απ' αυτά. Στις αναπνοές το μόνο θέμα. Θα το δω..
Άβαταρ μέλους
By Chris
#763151 Πρωτη και τελευταια φορα που ενιωσα δυσπνοια, ηταν γεναρης του '20 και πλεον ειμαι πεπεισμενος πως ηταν κοβιντ. Ταιριαζει καθολου στην περιπτωση σου?
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#763894 https://www.protothema.gr/greece/articl ... -exitirio/

Θεσσαλονίκη: 43χρονος πέθανε σε καρέκλα στα επείγοντα του Παπανικολάου, ενώ είχε λάβει εξιτήριο
Άβαταρ μέλους
By popolaros
#764211 «Ευλογιά των πιθήκων»: Ο Σωτήρης Τσιόδρας θα αναλαμβάνει το πρώτο ύποπτο κρούσμα που εντοπίστηκε στην Ελλάδα


https://www.newsit.gr/ygeia/eylogia-ton ... a/3529422/


θα κοιμηθω ησυχος τωρα....
Άβαταρ μέλους
By egobrain
#764213
Chris έγραψε:Πρωτη και τελευταια φορα που ενιωσα δυσπνοια, ηταν γεναρης του '20 και πλεον ειμαι πεπεισμενος πως ηταν κοβιντ. Ταιριαζει καθολου στην περιπτωση σου?
ωπ, δεν την είχα δει την απάντηση.

δεν ξέρω αν συνδέεται. δεν είχα κάποιο άλλο σύμπτωμα κι ένα τεστ που έκανα την περιοδο εκείνη ήταν αρνητικό.
θα δω τι θα πει κι ο γαστρεντερολόγος..
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#764219
popolaros έγραψε:«Ευλογιά των πιθήκων»: Ο Σωτήρης Τσιόδρας θα αναλαμβάνει το πρώτο ύποπτο κρούσμα που εντοπίστηκε στην Ελλάδα


https://www.newsit.gr/ygeia/eylogia-ton ... a/3529422/


θα κοιμηθω ησυχος τωρα....
Το ότι εμφανίστηκε μια ξεκαρφωτη αρρώστια δεν σου λέει κάτι; Μόνο ότι την ανέλαβε ο Τσιόδρας;

Άνοιξε το κουτί της Πανδώρας ή μεγαλοποιουν καθετί καινούργιο;