Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#752885 Νομίζω ότι οι στόχοι της Μόσχας είναι επισημοποίηση της προσάρτησης της Κριμαίας, καθεστώς αυτονομίας σε Ντονμπάς (θα ξεκινήσουν από ανεξαρτησία αλλά θα τα βρούνε νομίζω σε αυτονομία τύπου Βοσνίας) και φυσικά ανάληψη της άμυνας της χώρας από τη Ρωσία. Κανένα μπόνους αυτονομίας των Ούγγρων στα Καρπάθια (έχει ήδη χωθεί ο Όρμπαν με δηλώσεις) θα ήταν πολύ classy κίνηση και δεν τους έχω για τόσο άρχοντες.
Άβαταρ μέλους
By glf
#752890 Το πρωί οι Ρώσοι έστειλαν 30 ελικόπτερα με τα κομάντο να καταλάβουν το αεροδρόμιο της Antonov δίπλα στο Κίεβο. Στο Hostomel. Τα 3 καταρρίφθηκαν


Και μετά από λίγο βγήκαν πλάνα από τους Ρώσους κομάντο που το είχαν καταλάβει


Το απόγευμα ξεκίνησε αντεπίθεση από τους Ουκρανούς και τώρα φαίνεται να επιβεβαιώνεται οτι έχει σκορπίσει η Ρωσική μονάδα και τους κυνηγάνε στα γύρω δάση. Τα μηχανοκίνητα της Ρωσίας είναι ακόμα στο Τσερνόμπιλ αρκετά μακριά από αυτό το αεροδρόμιο.
Άβαταρ μέλους
By Chris
#752900 Τον παρακαλαει 2 μερες τωρα και το σιχαμα ο πουτιν δε σηκωνει τηλεφωνα. Δε νομιζω να μεταφραζεται σε "δεχτηκε να κουβεντιασει"
Άβαταρ μέλους
By MIXOStsi
#752901 Η Kyiv Indepedent λέει:

Zelensky: Russia will have to talk to us sooner or later about how to end hostilities and stop this invasion.
The sooner the conversation begins, the smaller Russia's losses will be.
Άβαταρ μέλους
By 224v
#752902 Τώρα που μπήκε, και ο καραγκιόζης καταλαβε ότι μιλούσε σοβαρά, τώρα ζητάει κουβέντα.
Πριν τι να κουβεντιασει?? Αφού θέλει να βάλλει άλλον στη θέση του.

.
Άβαταρ μέλους
By cabala10
#752922
glf έγραψε:Το πρωί οι Ρώσοι έστειλαν 30 ελικόπτερα με τα κομάντο να καταλάβουν το αεροδρόμιο της Antonov δίπλα στο Κίεβο. Στο Hostomel. Τα 3 καταρρίφθηκαν


Και μετά από λίγο βγήκαν πλάνα από τους Ρώσους κομάντο που το είχαν καταλάβει


Το απόγευμα ξεκίνησε αντεπίθεση από τους Ουκρανούς και τώρα φαίνεται να επιβεβαιώνεται οτι έχει σκορπίσει η Ρωσική μονάδα και τους κυνηγάνε στα γύρω δάση. Τα μηχανοκίνητα της Ρωσίας είναι ακόμα στο Τσερνόμπιλ αρκετά μακριά από αυτό το αεροδρόμιο.

μονο 2 ka 52 εχουν πεσει και ενα an 76 το ενα σε ποταμι και αυτο που χτυπησε καλωδια
Άβαταρ μέλους
By markvag
#752924
224v έγραψε:The smallest Russia's losses will be.!!!! Το πιο σύντομο ανέκδοτο.

.


Όσο πιο γρήγορα λήξει ο πόλεμος, τόσο μικρότερες θα είναι οι απώλειες, τόσο των επιτιθέμενων, όσο και των αμυνόμενων...

Μακάρι βέβαια να λήξει γρήγορα, αλλά πολύ φοβάμαι πως αυτό δεν θα συμβεί. Για την Ρωσία είναι "περιορισμένης έκτασης στρατιωτική επιχείρηση", ενώ για την Ουκρανία ολοκληρωτικός πόλεμος. Μακάρι να κάνω λάθος και να τελειώσει σύντομα, αλλά βλέποντας τις κινήσεις της Ουκρανίας (όπλα σε όλους, μολότωφ σε όλους, κτλ) μάλλον ετοιμάζονται για κάτι πιο μακροπρόθεσμο... Δεν ξέρω αν θα μπορέσουν, δεν ξέρω αν θα γίνει, ξέρω μόνο πως αν γίνει θα πεθάνουν πολλοί άνθρωποι...
Άβαταρ μέλους
By georgetz
#752933 όχι ακόμα , το παλεύουν οι φουκαράδες και έχουν γίνει αρκετές πράξεις ηρωισμού , δυστυχώς όμως είναι θέμα χρόνου.

Βέβαια έχουμε αυτό ->

Άβαταρ μέλους
By edmond
#752935 Φαντάζομαι καταλαβαίνουμε όλοι μας μέσες άκρες τι θα συζητήσουν αν καταφέρουν και κάτσουν στο ίδιο τραπέζι.
Άβαταρ μέλους
By drdino
#752936
224v έγραψε:Τώρα που μπήκε, και ο καραγκιόζης καταλαβε ότι μιλούσε σοβαρά, τώρα ζητάει κουβέντα.
Πριν τι να κουβεντιασει?? Αφού θέλει να βάλλει άλλον στη θέση του.

.
O καραγκιόζης ποιός είναι;
Άβαταρ μέλους
By glf
#752938 Εγώ πιστεύω ότι αν σταματήσει τώρα ο Πούτιν, οι Ουκρανοί θα αποδεχθούν ένα ουδέτερο στάτους στυλ Φιλανδία αφού κατάλαβαν ότι από το ΝΑΤΟ δεν έχουν να ελπίζουν σε τίποτα.