Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Lalfamaz
#749232
kubiak έγραψε:Εντωμεταξύ γιατί 2.000 και όχι 2.500, 1990, 1834,23, 1495+ΦΠΑ, αναρωτιέμαι...
Πόσο σανό να φάνε και αυτά τα ζουντόβολα πχια...


Πολλαπλασίασαν το μήκος της Αττικής Οδού με το ποσοστό που πήρε ο Μητσοτάκης στον πρώτο γύρο των εκλογών ανάδειξης αρχηγού της ΝΔ το 2015 και στο γινόμενο πρόσθεσαν την ημερομηνία γέννησης του Πατούλη.

Μείον τα πρόστιμα
https://www.thetoc.gr/politiki/article/ ... d-ixitiko/

:rtfm:
Άβαταρ μέλους
By Geralt
#749235 Δεν καταλαβαίνω την έκρηξη σας
Πρέπει να γίνουν manage τα expectations όπως θα έλεγαν και στο χωριό μου

Να μην πεθάνουμε από τον καιρό στην πρωτεύουσα ευρωπαϊκού κρατους το 2022
Άβαταρ μέλους
By axel12p
#749236
Νίκος Παππάς έγραψε:Εμάς μας πηρε μία ώρα γιατί δεν έχω φτυάρι και πάλευα με φαράσια και σκούπα. Η είσοδος της πιλοτης είναι 3,5 μέτρα και άλλα τόσα το μήκος που είχε χιόνι.

Αλλά τώρα είμαι ο μόνος με καθαρή είσοδο.

Μη παιδεύεσαι με το φαράσι και την σκούπα.

Πλέον έχω μάθει που έχει ο Δήμος το αλάτι και κάθε χρόνο και όποτε ακούω για χιόνια στην περιοχή πάω και παίρνω από πριν για να έχω για τις σκάλες της οικοδομής και το πεζοδρόμιο. Δεν μπορείς να φανταστείς τι δουλειά κάνει και πόσο γρήγορα! Και το κυριότερο είναι ότι λιώνει τον πάγο, που είναι και το πιο επικίνδυνο σε αυτές τις καταστάσεις.
Εννοείται ότι κανείς άλλος δεν ασχολείται στην οικοδομή με τέτοιες αγγαρείες. :thumbsdown:

Υπάρχουν πάντως και άλλες λύσεις :lol:


Εντωμεταξύ έχει πέσει προφανώς γραμμή να φάει όλο το κράξιμο η Α.Ο., λες και όλοι οι υπόλοιποι φορείς (Δήμοι, Περιφέρεια), δούλεψαν στην εντέλεια και μόνο στην Α.Ο. υπήρξε θέμα. Διαβάζεις Πρώτο Θέμα και νιώθεις ότι διαβάζεις την Αυγή :lol:

Βλέπω ότι ο διαγωνισμός για την ανανέωση της σύμβασης για την Α.Ο, έχει πέντε μέρες που άνοιξε. Κάτι μου λέει ότι ο λογαριασμός από τα διχίλιαρα θα μπει εκεί :whistlink:

Win - Win κατάσταση!

Υ.Γ. Όταν λέμε ότι έριξε πολύ χιόνι :lipsealed:
Εικόνα
https://www.aviation24.be/defunct-airlines/olympic-airways/a-snow-covered-stored-olympic-airways-boeing-747-200-tail-tips/
Άβαταρ μέλους
By Same_old_story
#749239 Πρέπει να βάλουν έρμα μπροστά στο 747 :lol:
Άβαταρ μέλους
By Same_old_story
#749241
popolaros έγραψε:Εικόνα


όλα καλά!!


Βάλε και τις ουρές για τα τεστ για Covid-19 :metalo:
Άβαταρ μέλους
By popolaros
#749242 τι να βαλω........

εδω εχουμε καταστησει κανονικοτητα τους 100 νεκρους καθε μερα....

δολοφονουν κοσμο και ο κοιμισμένος ελληνας παρακολουθει αταραχος.
Άβαταρ μέλους
By popolaros
#749243


σαπιοι
ψεφτες
δοσιλογοι
διχαστες
Άβαταρ μέλους
By axel12p
#749245 Άστεγος πέθανε από το κρύο στο κέντρο της Θεσσαλονίκης :(

Το περιστατικό σημειώθηκε νωρίς το μεσημέρι στην οδό Αριστοτέλους, σύμφωνα με το Thestival, το οποίο μετέδωσε την τραγική είδηση.

Όπως αναφέρει η ίδια πηγή, ο άνδρας φέρεται πως υπέστη ανακοπή λόγω υποθερμικού σοκ από το κρύο.

Η τραγωδία εκτυλίχθηκε όταν ένας αστυνομικός του Τμήματος Λευκού Πύργου τον πλησίασε στο πεζοδρόμιο όπου ήταν, για να τον ρωτήσει αν χρειάζεται κάτι. Όταν διαπίστωσε ότι ο άνδρας δεν είχε τις αισθήσεις του, κάλεσε ασθενοφόρο του ΕΚΑΒ, ενώ ξεκίνησε τη διαδικασία καρδιοπνευμονικής αναζωογόνησης.

Στο σημείο έφθασαν το όχημα ταχείας επέμβασης του ΕΚΑΒ, ένα ασθενοφόρο και μία κινητή μονάδα. Ο 60χρονος διασωληνώθηκε επί τόπου από τον γιατρό της μονάδας και μεταφέρθηκε στα επείγοντα του νοσοκομείου Παπαγεωργίου, όπου συνεχίστηκε η προσπάθεια ανάνηψης. Δυστυχώς οι γιατροί δεν κατάφεραν να τον κρατήσουν στη ζωή.
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#749246
popolaros έγραψε:τι να βαλω........

εδω εχουμε καταστησει κανονικοτητα τους 100 νεκρους καθε μερα....

δολοφονουν κοσμο και ο κοιμισμένος ελληνας παρακολουθει αταραχος.
Ναι η κυβέρνηση τους σκοτώνει. Ρε πάτε καλά;
Άβαταρ μέλους
By Same_old_story
#749247 Ψυχραιμία παιδιά! :roll: