Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By PeterPan
#638930
bujinkan έγραψε:Για να δούμε σκατοχρονια
Έως τώρα 6 σκι Αυστρία και 3 Καλάβρυτα. Ευελπιστώ σε ένα ακόμα 3ημερο Καλάβρυτα
Λέγεται πως η μεγάλη αρχή του κορονοϊού στην Ευρώπη ήταν ένας Bartender σε χειμερινό θέρετρο στην Αυστρία. Πολλοί κόλλησαν έτσι. Και ο διευθυντής μιας κλινικής που ήρθε μετά από σκι σε Αυστρία βρέθηκε θετικός...


< >
Άβαταρ μέλους
By JasonLouk
#743319 Up! :superman:

Πολύ καλή μέρα στο Ελατοχώρι χθες :metalo:
Άβαταρ μέλους
By Tsardas
#748934 Ακριβως οπως το λες μετα απο 2 χρονια πας και λιγο σαν χ€σμενος μην και καμια τουμπα και εχεις αλλα μετα.
Άβαταρ μέλους
By bujinkan
#749023 Οκ δεύτερη μέρα κάπως καλύτερα το κολησαμε το ένσημο Εικόνα
Εικόνα


< >
Άβαταρ μέλους
By g8777
#749026 Κακη συγκυρια. Τζαμπα θα την εβγαζες Αθηνα, ολη η ΑΟ με πουδρα ειναι. :metalo: :metalo: :metalo: :metalo: :metalo: :metalo:
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#749069 Μάη θωτς εγκζακλυ.

Με το ακατάστατο δόντι και τα πορτοκαλί σαν Τ4 της ΔΕΗ μετά από 5 τσίπουρα είσαι.

Γι αυτό σαγαπω

:metalo:
Άβαταρ μέλους
By bujinkan
#749981 Ήταν μια φανταστική εβδομάδα αλλά όπως πάντα τελείωσε πολύ γρήγορα η ρημαδα ....
Αυτή την Αυστρία δεν την χορταινω ποτέ. Τι γαλλιες ελβετιες και πράσινα άλογα . Φέτος έπρεπε να γίνουν και κάποιες αγορές .όποτε αγοράστηκαν μπουφάν και παντελόνι μεμβράνες και τα 2. Επίσης επειδή πλέον φοράω μόνιμα γυαλιά πια .έπρεπε να αγοραστεί και ένα κράνος με visor διότι η μασκα μου δεν χωράει με τα γυαλιά φορεμένα
Λιφτ 8θεσια και 10θεσια με δερμάτινα θερμαινόμενα καθίσματα ...όλα τα λ7 .
Μερικές φώτο από το υπέροχο αυτό ταξίδι
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα


< >
Άβαταρ μέλους
By axel12p
#752600 Ελπίζω να μην μένετε πολύ στο κρύο :lol:

Ατύχημα στους Χειμερινούς Ολυμπιακούς: Πάγωσε το πέος του Φινλανδού σκιέρ από το ψύχος στη μεγάλη κούρσα

«Μπορείτε να μαντέψετε ποιο μέρος του κορμιού μου είχε παγώσει όταν τερμάτισα. Ήταν ένας από τους χειρότερους αγώνες», δήλωσε να φινλανδικά μίντια ο αθλητής που τελικά τερμάτισε 28ος. «Έπρεπε να δώσω μάχη».

Με τους οργανωτές να ανησυχούν για πιθανά κρυοπαγήματα κατά τη διάρκεια του αγώνα του Σαββάτου, η έναρξη καθυστέρησε και το μήκος της διαδρομής περικόπηκε κατά 20 χιλιόμετρα. Ωστόσο οι λεπτές στολές και τα «στρώματα» από ρούχα που φορούν από κάτω οι αθλητές, προσέφεραν περιορισμένη προστασία.

Ο Lindholm περιέγραψε πως χρησιμοποίησε την θερμάστρα του για να «ξεπαγώσει» τα γεννητικά του όργανα μετά το τέλος του αγώνα. «Όταν μέρη του σώματός μου άρχισαν να ζεσταίνονται και πάλι, ο πόνος ήταν αβάσταχτος».

https://www.lifo.gr/now/sport/heimerinoi-olympiakoi-pagose-peos-toy-finlandoy-skier-apo-toys-thyellodeis-anemoys-sti
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#752608 Τα έχω πάντα μαζί στα κρύα και αποδίδουν ωραία, και αμα λάχει τα φοράς και σαν σερβιέτα για να ζεσταίνει την επίμαχη περιοχή, προσοχή μετά το βρακί. Και φτηνά

https://www.tacticalshop.gr/%CE%B8%CE%B ... 3MiOiIifV0
Άβαταρ μέλους
By bujinkan
#752614 Κάθε χρόνο με την παρέα κάνουμε ένα ταξιδακι στο εξωτερικό ...φέτος ήταν και η πρώτη φορά άνευ γυναικών στην παρέα κοινώς αντροπαρεα .
Περιτο να πω ότι 7 μέρες ξεχάσαμε τι σημαίνει σπασαρχιδισμος ..
Anyway μετά από κάθε εκδρομή πέφτει το κόψε ραψε από τα βιντεάκια ώστε να βγει το βίντεο της εκδρομής
Ιδού λοιπόν το φετινό

https://youtu.be/cjQUhlAJDF0


< >
Άβαταρ μέλους
By PeterPan
#755429 Ωραία φάση η εκδρομούλα που κάνατε.
Bravo, κάτι τέτοια μένουν και αξίζουν!

Εμείς πήγαμε ένα 5ήμερο Αυστρία στο Kleinwalsertal στα τελειώματα, με τον μεγάλο που είναι 5μιση ετών. Κάναμε 3 συνεχόμενες μέρες σκι, η γυναίκα μου κ εγώ είχαμε να κάνουμε 10 χρόνια αλλά πραγματικά είναι σαν το ποδήλατο, κάναμε 1-2 περάσματα από μπλε για να δούμε που είμαστε κι ήδη την πρώτη μέρα κατεβαίναμε τις κόκκινες. Ευτυχώς όλα καλά, οι χιαστοί άντεξαν.
Μαύρη δε δοκιμάσαμε, δε χρειαζόταν.

Τον μικρό τον δηλώσαμε σε μια σχολή και κάθε μέρα από τις 10:00-15:30 είχε μάθημα και οι γονείς μπορούσαν να απολαύσουν και αυτοί σκι!

Την 3η μέρα κατέβαινε τη μικρή πίστα για τα παιδιά. Έβλεπα κάτι 10χρονα να κατεβαίνουν μαύρη πίστα στο χαλαρό!

Του χρόνου θα κανονίσουμε 1 εβδομάδα Zermatt με τον αδερφό, θα το πάρουμε πιο ζεστά… Και κανένα 4ήμερο Lech. Οπότε το ενοίκιο πέφτει πολύ, δεν αξίζει.

Γι’ αυτό σκέφτομαι να αλλάξω τα σκι αν βρω καμια προσφορά τώρα που κλείνει η σαιζόν. Έχω τώρα τα πανάρχαια και entry level Rossignol Zenith Z3 και μπότες Ros Exalt X .

Ο αδερφός έχει τα Head e-Magnum. Τα σκέφτομαι και εγώ, υπάρχει κάποια άλλη πρόταση στο αντίστοιχο στυλ;


< >
Άβαταρ μέλους
By bujinkan
#755431
PeterPan έγραψε:Ωραία φάση η εκδρομούλα που κάνατε.
Bravo, κάτι τέτοια μένουν και αξίζουν!

Εμείς πήγαμε ένα 5ήμερο Αυστρία στο Kleinwalsertal στα τελειώματα, με τον μεγάλο που είναι 5μιση ετών. Κάναμε 3 συνεχόμενες μέρες σκι, η γυναίκα μου κ εγώ είχαμε να κάνουμε 10 χρόνια αλλά πραγματικά είναι σαν το ποδήλατο, κάναμε 1-2 περάσματα από μπλε για να δούμε που είμαστε κι ήδη την πρώτη μέρα κατεβαίναμε τις κόκκινες. Ευτυχώς όλα καλά, οι χιαστοί άντεξαν.
Μαύρη δε δοκιμάσαμε, δε χρειαζόταν.

Τον μικρό τον δηλώσαμε σε μια σχολή και κάθε μέρα από τις 10:00-15:30 είχε μάθημα και οι γονείς μπορούσαν να απολαύσουν και αυτοί σκι!

Την 3η μέρα κατέβαινε τη μικρή πίστα για τα παιδιά. Έβλεπα κάτι 10χρονα να κατεβαίνουν μαύρη πίστα στο χαλαρό!

Του χρόνου θα κανονίσουμε 1 εβδομάδα Zermatt με τον αδερφό, θα το πάρουμε πιο ζεστά… Και κανένα 4ήμερο Lech. Οπότε το ενοίκιο πέφτει πολύ, δεν αξίζει.

Γι’ αυτό σκέφτομαι να αλλάξω τα σκι αν βρω καμια προσφορά τώρα που κλείνει η σαιζόν. Έχω τώρα τα πανάρχαια και entry level Rossignol Zenith Z3 και μπότες Ros Exalt X .

Ο αδερφός έχει τα Head e-Magnum. Τα σκέφτομαι και εγώ, υπάρχει κάποια άλλη πρόταση στο αντίστοιχο στυλ;


< >
Γιατί να μην αντέξουν οι χιαστοι δλδ ? Τι πέδιλο ψάχνεις ? Επίπεδο ? Allmountain ?


< >
Άβαταρ μέλους
By PeterPan
#755433
bujinkan έγραψε:
PeterPan έγραψε:Ωραία φάση η εκδρομούλα που κάνατε.
Bravo, κάτι τέτοια μένουν και αξίζουν!

Εμείς πήγαμε ένα 5ήμερο Αυστρία στο Kleinwalsertal στα τελειώματα, με τον μεγάλο που είναι 5μιση ετών. Κάναμε 3 συνεχόμενες μέρες σκι, η γυναίκα μου κ εγώ είχαμε να κάνουμε 10 χρόνια αλλά πραγματικά είναι σαν το ποδήλατο, κάναμε 1-2 περάσματα από μπλε για να δούμε που είμαστε κι ήδη την πρώτη μέρα κατεβαίναμε τις κόκκινες. Ευτυχώς όλα καλά, οι χιαστοί άντεξαν.
Μαύρη δε δοκιμάσαμε, δε χρειαζόταν.

Τον μικρό τον δηλώσαμε σε μια σχολή και κάθε μέρα από τις 10:00-15:30 είχε μάθημα και οι γονείς μπορούσαν να απολαύσουν και αυτοί σκι!

Την 3η μέρα κατέβαινε τη μικρή πίστα για τα παιδιά. Έβλεπα κάτι 10χρονα να κατεβαίνουν μαύρη πίστα στο χαλαρό!

Του χρόνου θα κανονίσουμε 1 εβδομάδα Zermatt με τον αδερφό, θα το πάρουμε πιο ζεστά… Και κανένα 4ήμερο Lech. Οπότε το ενοίκιο πέφτει πολύ, δεν αξίζει.

Γι’ αυτό σκέφτομαι να αλλάξω τα σκι αν βρω καμια προσφορά τώρα που κλείνει η σαιζόν. Έχω τώρα τα πανάρχαια και entry level Rossignol Zenith Z3 και μπότες Ros Exalt X .

Ο αδερφός έχει τα Head e-Magnum. Τα σκέφτομαι και εγώ, υπάρχει κάποια άλλη πρόταση στο αντίστοιχο στυλ;


< >
Γιατί να μην αντέξουν οι χιαστοι δλδ ? Τι πέδιλο ψάχνεις ? Επίπεδο ? Allmountain ?


< >
Επειδή γενικώς χειρουργώ χιαστούς, φαντάσου πως μια μέρα έκανα 6 στη σειρά και οι 3 ήταν από διακοπές σκι στην πρώτη μέρα! Υπερεκτίμηση, σφάλμα, πέσιμο. Είναι το κλασικό αν δεν ανοίξει η δέστρα σε γερό πέσιμο, το ξέρεις καλύτερα.

Θέλω κάτι για πίστα, όχι τέρμα σκληρό, για καλό προς πολύ καλό επίπεδο, ώστε να μην τα αλλάξω σύντομα.

Επίσης, κάτι αντίστοιχο για γυναίκες;


< >