Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#747463 Έχει δοκιμάσει κάποιος την υπηρεσία HP ink;

Αγόρασα έναν HP OfficeJet Pro 8022e
και έχει δοκιμαστική περίοδο για 6 μήνες.

Ρωτάω αν έχεις χρησιμοποιήσει την εν λόγω υπηρεσία σε βάθος χρόνου.
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#747555 Καλημέρα. Θα ήθελα παρακαλώ τα φώτα των επαϊόντων, ώστε να κάνουμε μια εξαιρετική κατά τα άλλα LG Plasma 50'', από dumb, σε smart TV. Απαιτήσεις, οι ελάχιστες δυνατές, να παίζει κανένα ertflix ουσιαστικά, άντε και κανένα browser για youtube. Το βασικότερο είναι να είναι εύκολο στην εγκατάσταση και στον χειρισμό και οικονομικό. Ευχαριστώ όσους ευαρεστηθούν ίνα απαντήσουν.
Άβαταρ μέλους
By Geralt
#747559 Νομίζω ότι το Xiaomi mi box s καλύπτει όλα τα θέλω σου. Παίζει out of the box, έιναι μικρό και κομψό, παίζει έως και 4κ απροβληματιστα, είναι Netflix certified και υπάρχει τουλάχιστον 2 χρόνια στην αγορά
Το βγάζεις, το κουμπώνεις, βρίσκει το δίκτυο σου,παίζει


Οι λογικές τιμές ξεκινάνε από 50€, μικρό το ρίσκο θεωρώ
Ρίξε μια ματιά στις κριτικές του στο σκρουτζ

Τώρα αν δεν σε ενδιαφέρει το 4κ υπάρχει και το μικρότερο αδερφάκι Mi Stick στο 30αρι
Άβαταρ μέλους
By kovathe
#747587 Μου έχει σπάσει τα νεύρα το Netflix στο Linux του mini PC που έχω στην τηλεόραση.
Βασικά δεν μπορώ να το κάνω να στριμαρει σε 1080p με τίποτα.
Δοκίμασα ότι browser υπάρχει (ακόμα και edge), κάτι add-ons για Firefox, chrome που είχαν βγει, δοκίμασα Kodi (αυτό το χάλασα τελείως και το απεγκατεστησα)...
Σε κάτι παλιές ταινίες ειδικά προτιμώ να την δω από stremio, τελείως χάλια ανάλυση...
Άβαταρ μέλους
By drdino
#747599 Widevine πιστοποίησή έχει το πισι;
Άβαταρ μέλους
By kovathe
#747619 Έχει αν θυμάμαι καλά.
Το νετφλιξ περιορίζει το 1080p σε chrome, Firefox, opera, για να μην κάνουν rip τις ταινίες. Δεν μπόρεσα να βρω τρόπο να το φτιάξω και για λινουξ δεν έχουν βγάλει εφαρμογή Netflix.
Άβαταρ μέλους
By egobrain
#747686
REALZEUS έγραψε:Καλημέρα. Θα ήθελα παρακαλώ τα φώτα των επαϊόντων, ώστε να κάνουμε μια εξαιρετική κατά τα άλλα LG Plasma 50'', από dumb, σε smart TV. Απαιτήσεις, οι ελάχιστες δυνατές, να παίζει κανένα ertflix ουσιαστικά, άντε και κανένα browser για youtube. Το βασικότερο είναι να είναι εύκολο στην εγκατάσταση και στον χειρισμό και οικονομικό. Ευχαριστώ όσους ευαρεστηθούν ίνα απαντήσουν.
Μπορείς να δεις κι αυτο:
https://www.skroutz.gr/s/16610141/Googl ... -HDMI.html

Το συνδέεις στην hdmi της τηλεόρασης και στέλνεις εικόνα από κινητό, λαπτοπ κλπ.
Άβαταρ μέλους
By g47
#747762
REALZEUS έγραψε:Καλημέρα. Θα ήθελα παρακαλώ τα φώτα των επαϊόντων, ώστε να κάνουμε μια εξαιρετική κατά τα άλλα LG Plasma 50'', από dumb, σε smart TV. Απαιτήσεις, οι ελάχιστες δυνατές, να παίζει κανένα ertflix ουσιαστικά, άντε και κανένα browser για youtube. Το βασικότερο είναι να είναι εύκολο στην εγκατάσταση και στον χειρισμό και οικονομικό. Ευχαριστώ όσους ευαρεστηθούν ίνα απαντήσουν.



Εχω αγορασει αυτο για να κανω ακριβως το ιδιο. Ζητουμενο ηταν κυριως νετφλιξ.

https://www.skroutz.gr/s/21927226/Roku- ... om=catspan
Άβαταρ μέλους
By skous
#747765 To xiaomi mi box s ειναι πιο κοντα σε αυτο που θες, και εχει ΚΑΙ chromecast και του βαζεις πάνω και usb hard disk/stick για να παίζεις υλικό που έχεις offline

Αν παρεις σκέτο chromecast, χρειαζεσαι οπωσδηποτε τηλέφωνι/λαπτοπ εκει δίπλα και γενικα ΔΕΝ παιζουν ολες οι εφαρμογες με chromecast.

Ερτflic και λοιπες υπηρεσιες που ερχονται απευθειας απο τα καναλια τα ξεχνάς, δεν παίζουν αν δεν είναι smart η ίδια η tv.


< >
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#747766
g47 έγραψε:
REALZEUS έγραψε:Καλημέρα. Θα ήθελα παρακαλώ τα φώτα των επαϊόντων, ώστε να κάνουμε μια εξαιρετική κατά τα άλλα LG Plasma 50'', από dumb, σε smart TV. Απαιτήσεις, οι ελάχιστες δυνατές, να παίζει κανένα ertflix ουσιαστικά, άντε και κανένα browser για youtube. Το βασικότερο είναι να είναι εύκολο στην εγκατάσταση και στον χειρισμό και οικονομικό. Ευχαριστώ όσους ευαρεστηθούν ίνα απαντήσουν.



Εχω αγορασει αυτο για να κανω ακριβως το ιδιο. Ζητουμενο ηταν κυριως νετφλιξ.

https://www.skroutz.gr/s/21927226/Roku- ... om=catspan

Μια άλλη λύση είναι και το Fire TV stick από την Amazon. Κάνει ό,τι περίπου και το Xiaomi, αλλά έχει καλύτερο Integration με την Alexa. Προσοχή, η έκδοση 4Κ διαβάζω πως δεν παίζει Amazon Prime Video. Δεν το έχω δοκιμάσει, εγώ έχω το κλασικό Xiaomi TV box, που είναι πολύ καλό και θεωρώ πως σε αυτά τα λεφτά είναι το μόνο που αξίζει για να έχεις και το κεφάλι σου ήσυχο.
Θα δοκίμαζα άνετα και το Fire TV stick πάντως, που βγαίνει και λίγο φθηνότερο.
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#747873 Καλημέρα σε όλους!


skous έγραψε:Ερτflic και λοιπες υπηρεσιες που ερχονται απευθειας απο τα καναλια τα ξεχνάς, δεν παίζουν αν δεν είναι smart η ίδια η tv.


Το όλο point ήταν το ertfix. Αν δεν παίζει αυτό, δεν έχει νόημα για μένα.