Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#741494 Κι εγώ διαβάζοντας αυτά εδώ μέσα μάλλον θα φύγω από το ασφαλιστικό γραφείο. Με όλες τις καλύψεις πλην μικτής για το mx5 δίνω 280 ετησίως αλλά την ανανεώνω ανά εξάμηνο.

< >
Άβαταρ μέλους
By g47
#741560 Δεν υπαρχει κανενας λογος για ασφαλιστικο γραφειο οντως.
Βαζετε ενα μεσαζοντα για μια διαδικασια που διαρκει 10 λεπτα και ειναι πληρως αυτοματοποιημενη.
Θα εχετε πληρη ελεγχο εσεις, οποια εταιρια και αν επιλεξετε.
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#741576 Δεν υπάρχει λόγος όταν έχεις γνωρίσει/περάσει τη διαδικασία έστω και μια φόρα . Αν δεν , καλύτερα γραφείο.
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#742008 USA
When the streets were empty and accidents few, Progressive reported an 82% increase in net income. Geico’s pretax earnings tripled during the second and third quarters of 2020.
https://finance.yahoo.com/news/400-refu ... 00954.html
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#746792 Ασφαλιστηκε και η Pandaρα στην HD με 201€ για ενα χρονο. Μεσαιες καλυψεις συν νομικη προστασια, θραυση κρυσταλλων, οδικη βοηθεια. Η τιμη ειναι -5% λογω Praktiker κωδικου.
Άβαταρ μέλους
By egobrain
#747554 Ακριβώς τα ίδια με 'σενα, 203 ευρά για το Τζαζ πέρσι. Στην ανανέωση λογικά θα φουσκώσει, και μόνο υπολογιζοντας εκτός την έκπτωση.
Άβαταρ μέλους
By edmond
#747556 Στην HD ενέδωσα και γω τέλος του προηγούμενου μήνα. 240€ το γιάρις ετήσιο στις ίδιες καλύψεις ακριβώς με νπ. Πρώτη φορά ετήσιο υπόψιν, έδινα 170€ για 6μηνο στην Μινέτα.
Είχα πάρει τιμής ένεκεν τον ασφαλιστή μου να τον ρωτήσω αν έχει κάτι να μου φτιάξει σε ετήσιο και μετά από 2 μέρες με παίρνει και μου λέει 320€. Λίγο πρίν το 2πλάσιο δλδ.
- μα έχω βρεί πολύ φθηνότερα
- πόσο;
- 230€
- που έχεις βρεί;(άκου δω τώρα)
- στην HD
- αααα εκεί είναι απρόσωπα τα πράγματα, μιλάς με έναν υπολογιστή.
- ε και;
- αν θες κάτι σε μας μπορείς να μιλήσεις;
- τι να θέλω να πω;
- #%$@^@&$$*#*
- χα χα ναι εντάξει κυρ τάδε μου.
- ώπα ώπα, έχω και γω τέτοιες ασφάλειες.
- και γιατί δεν μου το λέγατε εξαρχής;
- #$%*#^@€#
- ννννναι, χμμμ για τι τιμή μιλάμε δλδ;(είχε ραγίσει εντελώς το γυαλί, μάζευα τα θρύψαλα από κάτω, βασικά είχα μπεί ήδη στην HD και πέρναγα τα στοιχεία μου, τυπικά τον ρώταγα, 20 χρόνια ήμουν σ' αυτόν)
- 240€
- όλα κομπλέ;
- βάλε μόνο και την οδική
- α μάλιστα, οκ κ τάδε μου δεν θα συνεχίσουμε για το αμάξι*, σας ευχαριστώ πάρα πολύ)
- εντάξει, εντάξει γεια σας κ. edmond...

Και κάπου εκεί τελείωσε το ταξίδι των μεσαζόντων όπως ειπώθηκε παραπάνω και ξεκίνησε το άλλο το...απρόσωπο :lol:
*έχω την ασφάλεια του beverly εκεί, γύρω στα 85€ ετήσιο, δεν έχω ψάξει στην HD για δαύτο.

ΥΓ. Κοίταξα και στην anytime και μου έδινε προσφορά που 300άριζε. Πως και έτσι τόσο μεγάλη διαφορά; :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#747558 τι αξια κλοπης εχεις βαλει edmond?
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#747560 @edmond

Πάνω κάτω τα ίδια και με αντίστοιχη δική μου περίπτωση. Γεμίσαμε ασφαλιστές. :s_bye

Σκέψου στα 10 χρόνια τι θα σου μείνει στην τσέπη. Και σκέψου να έχεις 4-5 οχήματα.
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#747564
edmond έγραψε:
*έχω την ασφάλεια του beverly εκεί, γύρω στα 85€ ετήσιο, δεν έχω ψάξει στην HD για δαύτο.


Εχω στην HD το σκουτερ. Πληρωνω 102€ ετησιο με Οδικη
Άβαταρ μέλους
By edmond
#747565
dimviii έγραψε:τι αξια κλοπης εχεις βαλει edmond?

Μου το έβγαλε αυτόματα στα 11.619€
Κάπου εκεί παίζει έτσι κι αλλιώς. Άσχετα αν στο car το βλέπω ακόμα και πάνω από 13κ, άνετα 500-600€ από τέλος του '20 που το πήρα.

Μπούσσε ναι, κάποια χρόνια είχα να κουράρω μεγκάν, άτος, beverly. Ασφάλειες, κτέο, σέρβις, λάστιχα, έξτρα...

Ο ασφαλιστής μου είχε 2 άτομα προσωπικό στο γραφείο του. Τώρα έβαλε μόνο την κόρη του. Είναι το αρνητικό της υπόθεσης.

Νπ οκ, μέχρι τον Ιούλιο που λήγει θα το δω.
Άβαταρ μέλους
By bibendum
#747567 Το θέμα ξέρεις ποιο είναι;

Όταν χρειάστηκα τον δικο μου κάποτε μου είπε πάρε το τηλ της ιντεραμερικαν δήλωσε το και κάνε ότι σου πουν.

Στην HD πολύ θετική εντύπωση μετά από φιλική δήλωση.

Πήρα τηλέφωνο , μου έστειλαν email με τις οδηγίες. Όλα καλά και πολύ γρήγορα.


< >
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#747572
bibendum έγραψε:Το θέμα ξέρεις ποιο είναι;

Όταν χρειάστηκα τον δικο μου κάποτε μου είπε πάρε το τηλ της ιντεραμερικαν δήλωσε το και κάνε ότι σου πουν.

Στην HD πολύ θετική εντύπωση μετά από φιλική δήλωση.

Πήρα τηλέφωνο , μου έστειλαν email με τις οδηγίες. Όλα καλά και πολύ γρήγορα.


< >

Aκριβως! Οσο ειχα καποια προσωπικη σχεση με τον ασφαλιστη δεν σκεφτομουν να παω αλλου. Οποτε τον χρειαστηκα βοηθησε να γινουν ολα πιο γρηγορα. Μετα ανοιξε δικο του γραφειο και καθε χρονο μου προτεινε αλλη εταιρια. Καποια στιγμη ολο αυτο εγινε πιο απροσωπο αφου δεν υπηρχε σχεση του ιδιου με την εκαστοτε εταιρια, απλα της πουλαγε προιοντα.

Οταν σκεφτηκα να παω στην HD τον πηρα τηλεφωνο και μου ειπε οτι λογω θεματος υγειας σταματησε να δουλευει.

Ετσι κι εφυγα και εκτος απο τα λεφτα που γλυτωσα, γλυτωσα και ταλαιπωρια αφου μια φορα που χρειαστηκε ολα εγιναν με μειλ και φωτογραφιες. Σε λιγα λεπτα ειχα ξεμπερδεψει!
Άβαταρ μέλους
By g8777
#747582
bibendum έγραψε:Το θέμα ξέρεις ποιο είναι;

Όταν χρειάστηκα τον δικο μου κάποτε μου είπε πάρε το τηλ της ιντεραμερικαν δήλωσε το και κάνε ότι σου πουν.

Στην HD πολύ θετική εντύπωση μετά από φιλική δήλωση.

Πήρα τηλέφωνο , μου έστειλαν email με τις οδηγίες. Όλα καλά και πολύ γρήγορα.


< >


Ιδια εμπειρια και εδω με την HD. Η διαδικασιια ηταν πολυ απλη (εστειλα φωτο της ζημιας σε ενα λινκ που μου στειλανε, δωσανε το οκ για συνεργειο, το πηγα , επιδιορθωθηκε, δεν ξανασχοληθηκα). Οσο θυμαμαι κατι φιφες απο τους ασφαλιστες...

Πολυ καλο για να ειναι αληθινο; :hmmm:

Ε και;

Πρωτη ή τελευταια θα ειναι που κυκλοφορω ανασφαλιστος; :s_roses
Άβαταρ μέλους
By g47
#747721
edmond έγραψε:
- αααα εκεί είναι απρόσωπα τα πράγματα, μιλάς με έναν υπολογιστή.


Δεν ειμαστε υπολογιστες, το μονο σιγουρο. :lol:

bibendum έγραψε:Στην HD πολύ θετική εντύπωση μετά από φιλική δήλωση.


g8777 έγραψε:. Η διαδικασιια ηταν πολυ απλη


Θυμαστε με ποιους μιλησατε?
Μηπως ηταν και μαζι μου! :lol:



Παντως, οπως εχω ξαναπει, εαν εχετε βασικες γνωσεις απο pc, δεν υπαρχει κανενας λογος να βαζετε μεσαζοντες στην ασφαλιση σας. Και το λεω οχι απο σκοπιμοτητα, αλλωστε η hd πωλειται πλεον και μεσω ασφαλιστων, αλλα για την εξτρα ταλαιπωρια οταν καποιος παθει ατυχημα. Μονοι σας, εχοντας το πλήρη ελεγχο.