Ενότητα για τους κατασκευαστές γενικά
Άβαταρ μέλους
By skous
#747383 Εγώ έχω βάλει ένα android και πάιζουν και όλα τα πλήκτρα (τα κλασσικά του SYNC 1 έχω - ΟΧΙ το SONY). ¨Ολα αυτά σε KUGA.
Το μόνο θέμα που έχω είναι με το μικρόφωνο του bluetooth στις κλήσεις, που ψάχνω να δώ εάν φτιάχνεται.
Άβαταρ μέλους
By edmond
#747384
Focusman91 έγραψε:-διακοπτης Πορτ παγκαζ

Ω να σουγα...
Σκάω πριν 2 χρόνια Καλαμπάκα με το μεγκάν κλασικά φορτωμένος δια της tetris οδού aka μέχρι τα μπούνια. Και πάω στο ξενοδοχείο να ξεφορτώσω.
Βάζω δάχτυλο :shifty: στο σχετικό μπουτόν στο πορτ μπαγκάζ και (κάντε το εικόνα) μου τεντώνει τα χέρια του δείχνοντας τα αχαμνά του, λέγοντας μου ότι "αυτά θα πάρεις". Άααααντε ρίξε καθίσματα να βγάζεις βαλίτσες από καμπίνα και ξαναμανά το αντίστροφο(και δυσκολότερο) για τον γυρισμό. Γυρίζοντας πίσω, η διάγνωση φυσικά μοτεράκι κλειδαριάς δλδ 90€ μτχ. Το χουνέρι που μου είχε κάνει όμως :s_mad , με έκανε να φέρω από το πίσω μέρος του μυαλού μου στο μπροστινό :lol: την ιδέα αλλαγής του αμαξιού. :s_roses
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#747387
Focusman91 έγραψε:-διακοπτης Πορτ παγκαζ


Μου έχει λείψει αυτό που το παραφούσκωνα στο φόρτωμα, πατούσα το κουμπί και ακουγόταν το ζμπούπ της "εκτόνωσης" που νόμιζες οτι θα πεταχτούν σαν εκτόξευση κομφετί.

edmond έγραψε:-ν.σ.γ.


και εγώ τον είχα αλλάξει το μηχανισμό, αλλά εμένα γερνούσε. Το ηλεκτρομαγνητικό του ακουγόταν όλο και πιο αδύναμο μέχρι που με άφησε (μια πέρα προς Παναγία Σουμελά που ήθελα να βγάλω κάτι φώτος...)
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#747402
edmond έγραψε:
Focusman91 έγραψε:-διακοπτης Πορτ παγκαζ

Ω να σουγα...
Σκάω πριν 2 χρόνια Καλαμπάκα με το μεγκάν κλασικά φορτωμένος δια της tetris οδού aka μέχρι τα μπούνια. Και πάω στο ξενοδοχείο να ξεφορτώσω.
Βάζω δάχτυλο :shifty: στο σχετικό μπουτόν στο πορτ μπαγκάζ και (κάντε το εικόνα) μου τεντώνει τα χέρια του δείχνοντας τα αχαμνά του, λέγοντας μου ότι "αυτά θα πάρεις". Άααααντε ρίξε καθίσματα να βγάζεις βαλίτσες από καμπίνα και ξαναμανά το αντίστροφο(και δυσκολότερο) για τον γυρισμό. Γυρίζοντας πίσω, η διάγνωση φυσικά μοτεράκι κλειδαριάς δλδ 90€ μτχ. Το χουνέρι που μου είχε κάνει όμως :s_mad , με έκανε να φέρω από το πίσω μέρος του μυαλού μου στο μπροστινό την ιδέα αλλαγής του αμαξιού. :s_roses
Παραμονή Πρωτοχρονιάς 2020 φεύγω απ' τη δουλειά, είμαι στο φανάρι σωρού και Κηφισίας και ξαφνικά ανοίγει μόνο του το Πορτ παγκαζ. Έτσι απλά χωρίς προειδοποίηση.
Ευτυχώς που δεν ήμουν σε καμία Εθνική να ανοίξει τέρμα να φευγανε όλα τα πράγματα από μέσα!

< Note 8 >
Άβαταρ μέλους
By georgetz
#747422 εγώ τέτοια δεν έχω :(

η μίζα πρόσφατα γυρνάει λίγο πιο ελεύθερα (μπορεί να θέλει λιγο το χώρο της, δεν την πιέζω ) και φυσικά οτι τα τελευταία 2-3 χρόνια , έχει κολλήσει το γκάζι 4-5 φορές και το αμάξι χτύπησε κόφτη όσο δεν είχε χτυπήσει τα προηγούμενα χρόνια. Μάλλον το πατάκι ο φταίχτης απ'ότι ενημερώθηκα χθες στον έλεγχο.

Κ φυσικά το κιβώτιο, η 2α του δείχνει έντονες τάσεις αυτονόμησης κ αυτό το έχω διαβάσει κ αλλού :rant:
Άβαταρ μέλους
By edmond
#747435 Έχουν και τα φόρντ προσωπικότητα πάντως δεν μπορώ να πω :inlove: . Σου μιλάνε ρε παιδί μου, σε αναγκάζουν να τα αφουγκραστείς, να σκύψεις απο πάνω τους και να ακούσεις τα προβλήματα τους :s_roses
Έίναι που τα λέγατε αυτά για κάτι Ιταλικά :shifty:
Άβαταρ μέλους
By glf
#747557 Εδώ και λίγο καιρό έχει θεματακι η κόρνα. 99% νομίζω κάτι είναι.. λασκα στο καπάκι στο τιμόνι. Δηλαδή μια πιάνει και κορνάρει και μια που δεν κάνει επαφή και δε κορνάρει.
Άβαταρ μέλους
By glf
#748445
glf έγραψε:Εδώ και λίγο καιρό έχει θεματακι η κόρνα. 99% νομίζω κάτι είναι.. λασκα στο καπάκι στο τιμόνι. Δηλαδή μια πιάνει και κορνάρει και μια που δεν κάνει επαφή και δε κορνάρει.


Σχετικά με αυτό, εν τέλει πρέπει να αλλάξει αυτό στο καπάκι της κόρνας, στο τιμόνι. Ξέρει κανείς λίγο στα σίγουρα πως το ψάχνω πχ στα μεταχειρισμένα; Focus 08 μοντέλο. Είναι κάτι σαν ελατήριο;
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#748493
edmond έγραψε:Έχουν και τα φόρντ προσωπικότητα πάντως δεν μπορώ να πω :inlove: . Σου μιλάνε ρε παιδί μου, σε αναγκάζουν να τα αφουγκραστείς, να σκύψεις απο πάνω τους και να ακούσεις τα προβλήματα τους :s_roses
Έίναι που τα λέγατε αυτά για κάτι Ιταλικά :shifty:
I literally give up!!
Από την τρίτη και μετά το πληκτρολόγιο λειτουργεί κανονικά!

< Note 8 >
Άβαταρ μέλους
By glf
#748518
Anonymous Founder έγραψε:Ο δακτύλιος λες;
Ναι μάλλον αυτό. Αν δεν δουλεύει η κόρνα με απλό πάτημα, τότε πατάω και κουνάω ελαφρώς προς τα αριστερά ή δεξιά και τότε κορνάρει.
Κάτι έχει πάρει μποσικα..
Άβαταρ μέλους
By Dodger
#748646 Το clock spring εννοείς; Που είναι "υπεύθυνο" για τον αερόσακο και τη κόρνα; Ταινία τιμονιού το λένε
Άβαταρ μέλους
By glf
#748668 Εγώ φοβάμαι οτι έχει θέμα το.. μπουτον της κόρνας. Ο διακόπτης. Και όχι το καλώδιο.
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#748688 το έχω και αυτό και του προ φέηςσλιφτ ;) μαζί με την προσφορά για το 1ο 1.25 φιέστα.