Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By Chris
#734845 Αουτς. Περασα κι εγω μια φορα πανω απο ενα τετοιο πεζουλι, ευτυχως δεν ειχε χαντακι απο την αλλη. Ειχε φυγει ο απεναντι οταν πηγα να το παρω απο το παρκινκ και ειπα ο εξυπνος να φυγω μπροστα αντι για οπισθεν. Ανατριχιαστικος ηχος :vava:
Άβαταρ μέλους
By Chris
#735417
Chris στις 18/10 έγραψε:Για τον αλεξ παιζει να ακουγεται ενα τρακαρισμα το χρονο. Μαλλον πρεπει να το γυρισει σε ταξι, δεν το χει

Μια φορα το μηνα πλεον :slap:

https://www.gazzetta.gr/plus/2059765/sobaro-trohaio-o-alexis-koygias-karfothike-se-fortigo-dialythike-olosheros-aytokinito
Άβαταρ μέλους
By markvag
#735446 Θα ήθελα να γνωρίσω τον ασφαλιστή του :lol: :lol:


Αλήθεια, όταν είσαι με κόκες, σε καλύπτει η ασφάλεια;; :hmmm: Δεν ρωτάω για τον συγκεκριμένο, είμαι σίγουρος ότι δεν έχει σχέση με τέτοια ο συγκεκριμένος, γενικά ρωτάω...
Άβαταρ μέλους
By MONMAN
#735455 Οι επαγγελματίες αυτού του βεληνεκούς όπως ο Κούγιας είναι συνέχεια στο τηλέφωνο , πάω στοίχημα οτι το αυτόματο φρενάρισμα έκανε όλη την δουλειά και τον κράτησε κοντά μας :s_roses

Νύκτα , κούραση τα αντανακλαστικά είναι μειωμένα μου κάνει εντύπωση που δεν εχει κάποιον οδηγό /σωματοφύλακα μαζί του ,του αρέσει η οδήγηση μάλλον αλλα πρέπει να το σκεφτεί σοβαρά ,δικαστήρια ,ομάδες , συνεντεύξεις (που σε πολλές περιπτώσεις οδηγεί και μιλάει στο σταθμό :thumbsdown: ) μαζεύονται πολλά ...παρε σωφέρ Αλέξη...
Άβαταρ μέλους
By axel12p
#735485
«Με αγαπάει ο θεός γιατί έχω βοηθήσει πολλούς ανθρώπους. Αυτό είναι μια ακραία αμέλεια δύο οδηγών νταλικών. Έχω κατάγματα στο αριστερό χέρι, αυτό μόνο ευτυχώς. Μάλλον ο οδηγός της μιας νταλίκας κοιμήθηκε, εγώ γύριζα από την Ξάνθη και ξεκίνησα σιγά-σιγά. Φτάνοντας στα διόδια μετά την Λάρισα και μετά από πέντε λεπτά στο δρόμο πάνω ξαφνικά στη στροφή δεν βλέπω δρόμο μπροστά μου. Ο ένας οδηγός νταλίκας κόλλησε στην άλλη νταλίκα και έκλεισε το μεσαίο και αριστερό ρέμα κυκλοφορίας.

Εγώ το είδα στο αριστερό στα τριάντα μέτρα και δεν πάτησα καν φρένο. Δεν πρόλαβα να κάνω τίποτα. Έκανα μόνο έναν ελιγμό και αυτό με έσωσε γιατί υπήρχε ένα κενό από το διαχωριστικό διάζωμα. Το μόνο που σκέφτηκα ήταν τα παιδιά μου. Ήρθαν διασώστες, δεν μπορούσα να βγω από το αυτοκίνητο. Αν δεν ήμουν καλός οδηγός θα είχα σκοτωθεί. Έκανα χειρουργείο στο χέρι».
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#735499
...Αν δεν ήμουν καλός οδηγός θα είχα σκοτωθεί...

Μετα απο αυτο που διαβασα, ισα με 10 ποντους ψηλοτερος δειχνει πλεον στα ματια μου :lol:
Άβαταρ μέλους
By Y.V
#735504 Ενταξει! Ειναι ομως πολυ δυσκολη συνθηκη γιατι δεν εχεις ορατοτητα και οταν την εχεις ειναι σχεδον αργα.
Μου εχει τυχει.
Σε αριστερη στροφη στην εθνικη και ενω ημουν στο αριστερο ρευμα, εμφανιζεται ξαφνικα καθετο στο αριστερο ρευμα ακινητοποιημενο αυτοκινητο που ο οδηγος μολις ειχε βγει απ αυτο.
Πεφτω στα φρενα και καταφερα να σταματησω 3 μετρα μπροστα του! Λιγο ακομα και θα τον ειχα λιωσει. Δεξια δεν μπορουσα να παω γιατι υπηρχε αλλο αυτοκινητο.
Ευτυχως δεν υπηρχε αλλος απο πισω μου να μας κανει σαντουιτς.
Θελουν μεγαλη προσοχη οι αριστερες στροφες αλλα και παλι ειναι να μην σου τυχει...
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#735839 Διαβασα οτι εχει μαγαρισει τα εξης αμαξια ο ψηλος:

BMW 645 Ci Convertible
Audi A6 Avant
Porsche Carrera 4S
Range Rover

Επισης διαβασα για μικροτρακαρισματα με ενα Audi R8 κι ενα Mercedes.

Αν κι ο ιδιος δηλωνει "καλος οδηγος", εχει κανει πολυ καλο σκορ μεχρι τωρα :lol:

Σημερα τον ακουσα μαλιστα να λεει "Για να καταλαβετε ποσο καλος οδηγος ειμαι, ποτε δεν κανω μικτη ασφαλεια στα αυτοκινητα μου". :s_crazy
Αυτο μου θυμισε παλιοτερες δηλωσεις του... "Για να καταλαβετε οτι θεωρουμουν ψηλος, παλιοτερα που επαιζα μπαλα ημουν σεντερ μπακ" :s_crazy

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By Chris
#735840 Δεν εχει αναγκη να κανει μεικτη, γιατι ακομα και μονος του να παει και να το καρφωσει πουθενα, μετα λογικα τους φλομωνει στους δικονομικους ορους και στις απειλες και στα ξερεισποιοσειμαιγω μεχρι να τον αποζημιωσουν. Μεσα στα πλαισια της θεωριας που λεει πως οσο πλουσιοτερος εισαι τοσο λιγοτερα ξοδευεις, ειναι κι αυτο ενας τροπος