Φορουμ για τον υποψήφιο ή αναποφάσιστο αγοραστή, καινούριου ή μεταχειρισμένου
Άβαταρ μέλους
By uncle_nontas
#732579
georgetz έγραψε:
uncle_nontas έγραψε:Έχοντας δύο υπέργηρα γαλλικά τα οποία αγορασα παμφθηνα , ένα εκ των οποίων πλέον έχει 480.000χλμ κ το άλλο 210κ, έχω να πω πως κάνεις μεγάλο λάθος.


uncle_nontas έγραψε:Βρε ασε τι λέει ο καθένας.


:)
Αυτό που είπα θέλω να αναδείξω, ότι για κάθε παράδειγμα υπάρχει αντιπαράδειγμα. Δεν προσπάθησα να πείσω ότι όλα τα γαλλικά είναι υπόδειγμα αξιοπιστίας! Αλλά ότι κάθε αυτοκίνητο είναι ξεχωριστή περίπτωση κ στο μτχ περισσότερη σημασία έχει ο προηγούμενος κάτοχος παρά η μάρκα/ράτσα/φυλή του αμαξιού!

< Note 7 >
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#732618 Όταν αγοράζεις αυτοκίνητο σε αυτά τα λεφτά και ηλικία, σημασία έχει το κάθε αυτοκίνητο και τι συντήρηση είχε και όχι η μάρκα συνήθως.
Από εκεί και μετά, ας κάνει ο καθένας ό,τι νομίζει, βασικό είναι να νιώθει ο ίδιος καλά.
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#732623 Συμφωνώ με το θέμα της συντήρησης, αλλά είναι και θέμα ποιότητας ανταλλακτικών. Όταν π.χ. η Mazda σου έβαζε ανοξείδωτη εξάτμιση και σύστημα τροφοδοσίας και ανάφλεξης Denso,που δεν χαλάνε σχεδόν ποτέ, ε, υπάρχει διαφορά σε σχέση με κάποια άλλα. Περιμένω τις ιαπωνικές εφεδρείες του dimvii να με στηρίξουν. :lol: Κάποια στιγμή σάπισε και τρύπησε όλη η εξάτμιση του Focus, από την πολλαπλή εξαγωγής, μέχρι και το τελικό. Το πήγα στον "δικό μου" που κουράρει και το Xedos, το οποίο είναι 10 χρόνια παλιότερο, και ακόμα με την μαμά εξάτμιση. "Αυτή είναι η διαφορά μεταξύ της Mazda και της Ford", μου είπε ο γκουρού... :iconcool:

ΥΓ: Καλά, του Land Rover είχε σαπίσει στην 5ετία... :svivhaha:
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#732633 Στην Xsara του πατέρα το μόνο που έχει αλλαχτεί είναι δυναμό, στα 100Κ και ήταν Denso, και αλλάχτηκε με Valeo.
Επίσης το τελικό της εξάτμισης, αν και δεν είναι τόσο τραγικό, μιλάμε για αμάξι που ζει στα Γιάννενα.
κοινώς
Κοινώς, όλα είναι σχετικά.
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#737088
Scotch έγραψε:Νίκο θα σε ενδιέφερε Alfa 147; Πουλάει ο αδελφός μου τη δική του (1ο χέρι, 220.000km).

Οχι δεν νομιζω, σε ευχαριστω.

Βασικα εχω σταματησει το ψαξιμο γιατι περιμενω να ερθει το γερμανικο Clio του dimviii για να παρω το Panda που εχει :s_cool :s_gamer

Ειναι βασικα αυτο που εψαχνα, αυτο που ειχα στο μυαλο μου οταν ξεκινησα να ψαχνω γιατι ειναι μκρο, εχει χωρους, με φτηνες βλαβες και ειναι απο γνωστο ο οποιος μαλιστα του εκανε μεγαλο συμμαζεμα πριν λιγους μηνες.

Αρκει να θελει να μου το δωσει, να μην το εχει ταξει αλλου και να τα βρουμε φυσικα :s_coffee
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#737090
Νίκος Παππάς έγραψε:
Αρκει να θελει να μου το δωσει, να μην το εχει ταξει αλλου και να τα βρουμε φυσικα :s_coffee


Δικο σου ειναι,αφου τα ειπαμε στο τηλ.
Στην τιμη δεν υπαρχει περιπτωση να μην τα βρουμε. :s_wink
Άβαταρ μέλους
By g8777
#737095
dimviii έγραψε:
Νίκος Παππάς έγραψε:
Αρκει να θελει να μου το δωσει, να μην το εχει ταξει αλλου και να τα βρουμε φυσικα :s_coffee


Δικο σου ειναι,αφου τα ειπαμε στο τηλ.
Στην τιμη δεν υπαρχει περιπτωση να μην τα βρουμε. :s_wink


την εξισωση Ν(π)+2k που σου ειχα πει την θυμασαι; :s_drinks
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#737104
g8777 έγραψε:
dimviii έγραψε:
Νίκος Παππάς έγραψε:
Αρκει να θελει να μου το δωσει, να μην το εχει ταξει αλλου και να τα βρουμε φυσικα :s_coffee


Δικο σου ειναι,αφου τα ειπαμε στο τηλ.
Στην τιμη δεν υπαρχει περιπτωση να μην τα βρουμε. :s_wink


την εξισωση Ν(π)+2k που σου ειχα πει την θυμασαι; :s_drinks

Δημητρη κανε μου μια χαρη. Οταν με το καλο ερθει το Γερμανικο και βγαλεις πινακιδες, παμε ενα ΣΚ στα Γιαννενα να του ριξω ενα "σουλταν μερεμετ". :twisted: :twisted: :inlove:
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#745937 Τίτλοι τέλους σήμερα για το τοπικό.
Αφού ήρθε το δευτερο Clio και έβγαλε πινακίδες ήρθε το πλήρωμα του χρόνου το panda να γενεί δικό μου. (Ποιητής ε;)

Σας ευχαριστώ όλους για την συμμετοχή, τις συμβουλές, το δουλεμα.

Μετά από 25 χρόνια κάτοχος Fiat ξανά. ΕικόναΕικόνα

Redmi Note 8 Pro
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#745940 Kαλοριζικο και καλοταξιδο να σου βγει και εσενα Νικο!! :thumbsup: