Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...

Θα κάνετε το εμβόλιο?

66
63%
20
19%
3
3%
4
4%
6
6%
6
6%
Άβαταρ μέλους
By GTS
#726825
bibendum έγραψε:
Anonymous Founder έγραψε:H δουλειά είναι δικαιολογία απλώς. Οι περισσότεροι απλώς δεν θέλουν να το κάνουν, για διάφορους λόγους. Φόβος, ψέκα, κλπ κλπ. Είναι φοβερό τι μπορεί να κάνει μια πανδημία και τα social media σε συνδυασμό. Τους πετυχαίνεις παντού πλέον.
Θεωρώ, πως αυτό το χειμώνα θα ζήσουμε πολύ άσχημες καταστάσεις.
Εμένα Μ εντυπωσιάζει γύρω μου πάντως και το ποσοστό των εμβολιασμενων που το έκαναν για άλλους λόγους από την υγεία.

Άλλος γιατί θέλει τις μετακινήσεις, άλλος γιατί θεωρεί ότι δεν θα έχει πρόβλημα στην δουλειά του και πολλοί άλλοι λόγοι. Και ακούς από σοβαρούς ανθρώπους να σου λένε ότι η προστασία ήταν κάτω στις προτεραιότητες γιατί απλά πιστεύω ότι δεν κάνει καλό.

< >


Mπες μια βολτα στο μετρο και πες μου αν βλεπεις καμμια αντιφαση στα μετρα για τον κορωνοιο.

Στην ανακοινωση του FDA απο οτι ακουσα στην τηλεοραση μιλανε για αρρωστιες τυπου μυοκαρδιτιδες απο το εμβολιο, εμενα μου φαινεται απολυτα λογικο καποιος να εχει ενδυασμους να το κανει.
Άβαταρ μέλους
By Ove20
#726828
GTS έγραψε:
bibendum έγραψε:
Anonymous Founder έγραψε:H δουλειά είναι δικαιολογία απλώς. Οι περισσότεροι απλώς δεν θέλουν να το κάνουν, για διάφορους λόγους. Φόβος, ψέκα, κλπ κλπ. Είναι φοβερό τι μπορεί να κάνει μια πανδημία και τα social media σε συνδυασμό. Τους πετυχαίνεις παντού πλέον.
Θεωρώ, πως αυτό το χειμώνα θα ζήσουμε πολύ άσχημες καταστάσεις.
Εμένα Μ εντυπωσιάζει γύρω μου πάντως και το ποσοστό των εμβολιασμενων που το έκαναν για άλλους λόγους από την υγεία.

Άλλος γιατί θέλει τις μετακινήσεις, άλλος γιατί θεωρεί ότι δεν θα έχει πρόβλημα στην δουλειά του και πολλοί άλλοι λόγοι. Και ακούς από σοβαρούς ανθρώπους να σου λένε ότι η προστασία ήταν κάτω στις προτεραιότητες γιατί απλά πιστεύω ότι δεν κάνει καλό.

< >


Mπες μια βολτα στο μετρο και πες μου αν βλεπεις καμμια αντιφαση στα μετρα για τον κορωνοιο.

Στην ανακοινωση του FDA απο οτι ακουσα στην τηλεοραση μιλανε για αρρωστιες τυπου μυοκαρδιτιδες απο το εμβολιο, εμενα μου φαινεται απολυτα λογικο καποιος να εχει ενδυασμους να το κανει.


Στην νόσηση έχει ενδοιασμούς? Ή θα παίξουμε πάλι το εργάκι, μια γρίπη είναι θα περάσει?
Άβαταρ μέλους
By Ove20
#726929 Kαλά δεν περίμενα και κάτι άλλο από σένα. Το καταλάβαμε πως σκέφτεσαι. Επειδή την γλύτωσες εσύ θα τη γλυτώσουν όλοι. That sounds legit. Πάμε παρακάτω τώρα. Πήξαμε από γιατρούς του facebook.
Άβαταρ μέλους
By MIXOStsi
#726941 Ευτυχώς η συντριπτική πλειοψηφία θα τη γλυτώσει!
It is...

Με μπερδεύεις με κάποιον άλλο.
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#726948
MIXOStsi έγραψε:Η διαφορά είναι ότι καλά κάνουν και δεν ανησυχούν για τη νοσηση.
Βασικά βλακωδως το κάνουν. Μπορεί να αφήσει κουσουρι.

< Note >
Άβαταρ μέλους
By Ove20
#726955 Οχι. Αλλά ακούω τι λέει η πλειοψηφία της ιατρικής κοινότητας. Οχι τον 1 ή κάποιους γιατί με βολεύει στην θεωρία μου περί γρίπης και άρνησης της πραγματικότητας. Κάποιοι έχουμε χάσει και πρόσωπα. Αρκετά με την |λογοκρισία|.
Άβαταρ μέλους
By immortal_blood
#726956 Ο δερματολόγος έγραφε ότι είναι σοβαρή νόσος και εσύ γριπούλα, πήγαινες συνέχεια κόντρα μέχρι που τον κούρασες κι έφυγε .
Άβαταρ μέλους
By MIXOStsi
#726962 Πιο πολύ ακούς τη πλειοψηφία της πολιτικής κοινότητας με τα μέτρα που παίρνουν. Η επιστήμη είναι λίγο στο back seat με όλο αυτό.
Σταματήστε την επίκληση στο συναίσθημα.

Μπορείς να ξαναδιαβάσεις τι έγραψε ο δερματολόγος για να θυμηθείς... επειδή δε θυμάσαι.
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#726975
MIXOStsi έγραψε:Καλά όχι, αλλά οκ...
Που το στηρίζεις το όχι σου ακριβώς; Μόλις πριν κάποια posts ο Δίας είπε πως ο άλλος πλέον λαχανιαζει με το παραμικρό. Εγώ είχα αναφέρει στο παρελθόν ότι συνάδελφος στο εξωτερικό του τρύπησε τον πνεύμονα, κάπου στο μήνα ήταν διασωληνομένος. Φυσικά πλέον δεν είναι όπως πρίν.

< Note >