Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By postruck
#707286 Tην άλλη εβδομάδα θα δούμε πολλα τέτοια......
Την Πέμπτη το μεσημέρι πάνω απο την Αλμυρή, ενας απο μια παρέα τεσσάρων μηχανών,σώθηκε απο την πτώση χάρη στον πλήρη εξοπλισμό που φορούσε,η μηχανή όμως....scrap!
Στην διάρκεια του lockdown,πόσους έχω δεί να κάνουν ειδική στην Επιδαύρου,στα Δερβενάκια και σε άλλους επαρχιακούς δρόμους σε Αργολίδα και Κορινθία,με ότι όχημα έχουν.....kangoo mki με σκάλες και πλαστικούς σωλήνες στη σχάρα :s_gamer tranzit διπλοκάμπινο,με διπλούς τροχούς πίσω,με 7 μαστόρια μέσα και μπετονιέρα στην καρότσα, σε ανηφόρα να νομίζουν οτι οδηγούν cosworth... :s_omg και πόσα άλλα,άσε κάτι leasing yaris,golf,corsa,208....
Άβαταρ μέλους
By GTS
#707321
Dimsabas έγραψε:Σοβαρό τροχαίο...
Παραλίγο τραγωδία...
Από θαύμα δεν υπήρξαν τραυματίες...
Οι περαστικοί σοκαρίστηκαν...

Όταν ο δημοσιογράφος δεν έχει ιδέα για το τι συνέβη αλλά αραδιάζει όσα κλισέ τού βρίσκονται πρόχειρα!

Εν τω μεταξύ, σε εκείνο το σημείο υπάρχει ένα χαριτωμένο κολπάκι που ονομάζεται "Παναγία η Δύτισσα" με εικονοστάσι πάνω στο κύμα.


Tα εργα εχουν τελειωσει απο Βουλιαγμενη προς Βαρκιζα?

Τελικα τι εγινε; Φαινεται σαν το καμπριο να περασε στην αντιθετο ρευμα.
Άβαταρ μέλους
By Dimsabas
#707322 Έχω να περάσω πολύ καιρό, δεν ξέρω να σε πω. Μάλλον ναι.
Σίγουρα έχουν τελειώσει στις Τρύπες τού Καραμανλή.

Στο εσωτερικό τής Βουλιαγμένης γίνεται Ο χαμός από έργα.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#707331 Όλη η παραλιακή είναι ανοιχτή. Στις τρύπες του Καραμανλή έχουν κάνει πολύ καλή δουλειά στο κομμάτι του πολιτικού μηχανικού με βράχο-παγίδες παντού, στηθαία ασφαλείας, διαγράμμιση, νέα άσφαλτο.
Το μόνο που δεν έκαναν και πολύ κακώς είναι επιτέλους να τις φωτίσουν για να βοηθήσουν την ορατότητα και την ασφάλεια. Προφανώς αυτό θέλει διαφορετική μελέτη, αλλά θα μπορούσε να γίνει, δεν είναι δύσκολο. Ειδικά τώρα με τα LED φώτα μπορείς να το κάνεις και με μικρό σχετικά κόστος εγκατάστασης και λειτουργίας.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#708321 οχι ακριβως τροχαιο.
https://www.protothema.gr/sports/articl ... ite-video/
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#708323 Μόλις το είδα στις ειδήσεις. Διαλύθηκε σε χίλια κομμάτια. Μήπως ήταν custom κατασκευή;
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#708342 Το περίεργο είναι ότι έφυγε έξω από το αυτοκίνητο. Αν ήταν μέσα ίσως ήταν διαφορετικά τα πράγματα. Το μόνο που έμεινε όπως ήταν είναι το roll cage.
Άβαταρ μέλους
By axel12p
#708358 Αυτός είναι;

Άβαταρ μέλους
By axel12p
#708579 Αν τον πήρε τον άνθρωπο ο ύπνος και έπεσε αφρενάριστος πάνω στην κολώνα, πως να μην ξηλωθεί ο κινητήρας;
Πιθανότατα, αν το αυτοκίνητο διέθετε κάποιο από τα σύγχρονα συστήματα ασφαλείας (π.χ. διατήρηση λωρίδας), να είχε σωθεί ο άνθρωπος. :(

Υ.Γ. Η απορία μου είναι γιατί δεν τον κράτησαν στον δρόμο οι μπαριέρες.
Άβαταρ μέλους
By 21 quadra
#708626
axel12p έγραψε:Αν τον πήρε τον άνθρωπο ο ύπνος και έπεσε αφρενάριστος πάνω στην κολώνα, πως να μην ξηλωθεί ο κινητήρας;
Πιθανότατα, αν το αυτοκίνητο διέθετε κάποιο από τα σύγχρονα συστήματα ασφαλείας (π.χ. διατήρηση λωρίδας), να είχε σωθεί ο άνθρωπος. :(

Υ.Γ. Η απορία μου είναι γιατί δεν τον κράτησαν στον δρόμο οι μπαριέρες.


Σε αγώνα dragster ήταν, λίγο προσοχή στην είδηση δεν βλάπτει.
Άβαταρ μέλους
By drdino
#708628
21 quadra έγραψε:
axel12p έγραψε:Αν τον πήρε τον άνθρωπο ο ύπνος και έπεσε αφρενάριστος πάνω στην κολώνα, πως να μην ξηλωθεί ο κινητήρας;
Πιθανότατα, αν το αυτοκίνητο διέθετε κάποιο από τα σύγχρονα συστήματα ασφαλείας (π.χ. διατήρηση λωρίδας), να είχε σωθεί ο άνθρωπος. :(

Υ.Γ. Η απορία μου είναι γιατί δεν τον κράτησαν στον δρόμο οι μπαριέρες.


Σε αγώνα dragster ήταν, λίγο προσοχή στην είδηση δεν βλάπτει.


Ναι, συμφωνώ, λίγο προσοχή στην είδηση δεν βλάπτει καθόλου, δες ξανά σε ποιό δυστύχημα αναφέρεται ο σύνδεσμος του Geralt.
Άβαταρ μέλους
By 21 quadra
#708629
dimviii έγραψε:οχι ακριβως τροχαιο.
https://www.protothema.gr/sports/articl ... ite-video/


Εγώ επεσήμανα κάποια πράγματα.
https://www.facebook.com/protothemagr/p ... &ref=notif

Για να θυμηθούμε τι έγινε εδώ και ας κάνουμε σύγκριση και ποιός ευθύνεται για την αποκόλληση του καθίσματος, ποιός ευθύνεται για την διοργάνωση που γίνεται εκεί που δεν πρέπει να γίνονται αυτού του είδους αγώνες, κλπ, κλπ

https://www.youtube.com/watch?v=bwdC1Yi3OG8
Άβαταρ μέλους
By 21 quadra
#708630
drdino έγραψε:
21 quadra έγραψε:
axel12p έγραψε:Αν τον πήρε τον άνθρωπο ο ύπνος και έπεσε αφρενάριστος πάνω στην κολώνα, πως να μην ξηλωθεί ο κινητήρας;
Πιθανότατα, αν το αυτοκίνητο διέθετε κάποιο από τα σύγχρονα συστήματα ασφαλείας (π.χ. διατήρηση λωρίδας), να είχε σωθεί ο άνθρωπος. :(

Υ.Γ. Η απορία μου είναι γιατί δεν τον κράτησαν στον δρόμο οι μπαριέρες.


Σε αγώνα dragster ήταν, λίγο προσοχή στην είδηση δεν βλάπτει.


Ναι, συμφωνώ, λίγο προσοχή στην είδηση δεν βλάπτει καθόλου, δες ξανά σε ποιό δυστύχημα αναφέρεται ο σύνδεσμος του Geralt.


Αν υπήρχε quote θα καταλάβαινα που αναφέρεται, έτσι δεν είναι ? Ευχαριστώ !
Άβαταρ μέλους
By drdino
#708633 Η αμέσως επόμενη δημοσίευση είναι, δεν χρειάζεται quote.