Ενότητα για τους κατασκευαστές γενικά
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#707121
thanasisr16 έγραψε:
Focusman91 έγραψε:Από ποια εταιρία??
Όλοι έτσι ξεκινάνε με ένα προγραμματακι και μετα γίνεται εθισμός!!

< Note 8 >

Είναι καινούργια εταιρία, raceroms λέγεται, έχω ακούσει πολύ καλά σχόλια. Θα το ρυθμίσω για 95αρα βενζίνη και θα βάζω τουλάχιστον 98 όπως κάνω και τώρα



Προσοχή στα κατεβάσματα
Άβαταρ μέλους
By thanasisr16
#707142 226 άλογα και 34 κιλά ροπή έβγαλε με ρύθμιση 95 οκτανίων βενζίνη. Το αμάξι έγινε πιο επιθετικό με καλύτερο τράβηγμα σε όλο το φάσμα των στροφών.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By thanasisr16
#707145 Επίσης έμαθα ότι ο εγκέφαλος που φοράει το αμάξι μου είναι της continental και όχι της Bosch, μου είπε ότι δεν έχω θέμα απλά τον άλλον έβαλαν για λίγα χρόνια και μετά ξανά γύρισαν στην Bosch. Μετά από 80-100 χιλιόμετρα θα δω και άλλη βελτίωση επειδή τώρα ο εγκέφαλος ξανά διαβάσει καύσιμο από την αρχή.
Άβαταρ μέλους
By thanasisr16
#707155
red_monster έγραψε:Διαβαστερός ο εγκέφαλος σου !

Μιλάμε είσαι πολύ αστείος, τίποτα άλλο σημαντικό δεν έχεις να κάνεις στην ζωή σου από το να κάθεσαι πάνω από ένα λάπτοπ και να ειρωνεύεσαι? Βλέπεις δεν απαντάω μια, δύο και εσύ το συνεχίζεις. :s_whiteflag
Άβαταρ μέλους
By thanasisr16
#707259 Μετά από 130 χιλιόμετρα με το πρόγραμμα το αμάξι δείχνει την δύναμη του, καμία σχέση με πριν, με όποια σχέση και να είσαι νιώθεις την ροπή που έχει αποκτήσει. Ακόμα και στο eco που πριν ήταν κάπως νωχελικο πλέον τραβάει και εκεί πολύ καλά. Μακάρι να μην βγάλει κάποιο πρόβλημα και να κρατήσει
Άβαταρ μέλους
By thanasisr16
#707353
Dimsabas έγραψε:Η κατανάλωση αυξήθηκε;

Ακόμα δεν μπορώ να βγάλω ασφαλή συμπέρασμα είναι νωρίς, αλλά αν το πιέζεις σίγουρα ναι.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#707380 Μιας και κάνετε παρέα και με τον Giuseppe Busso, κάντε μια σύγκριση δίπλα δίπλα να δείτε αν όντως υπάρχει διαφορά στο δρόμο. Όχι από στάση που καταπονεί το αυτοκίνητο, αλλά εν κινήσει, με 3η, 4η και 5η που δείχνει και την διαφορά με πριν.
Άβαταρ μέλους
By thanasisr16
#707537
Anonymous Founder έγραψε:Μιας και κάνετε παρέα και με τον Giuseppe Busso, κάντε μια σύγκριση δίπλα δίπλα να δείτε αν όντως υπάρχει διαφορά στο δρόμο. Όχι από στάση που καταπονεί το αυτοκίνητο, αλλά εν κινήσει, με 3η, 4η και 5η που δείχνει και την διαφορά με πριν.

Πλέον μένω μόνιμα Θεσσαλονίκη και είναι λίγο δύσκολο αυτό. Πάντως την νιώθεις την διαφορά σε σχέση με πριν
Άβαταρ μέλους
By thanasisr16
#714009 Όταν πας 3ημερο και στο χαλάει το αμάξι
Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By thanasisr16
#714086
Anonymous Founder έγραψε:Ιμάντας δυναμό;

Η τροχαλία του δυναμό πέταξε γρασα και παίζει, δεν φορτίζει καθόλου την μπαταρία το δυναμό. Φορτώθηκε και πάει Θεσσαλονίκη από Βόλο γιατί δεν υπήρχε άλλη λύση
Άβαταρ μέλους
By thanasisr16
#714742 Τροχαλία δυναμό εν τέλει η αιτία και αναμονή 3 εβδομάδες για ανταλλακτικό από την Ισπανία επειδή δεν υπάρχει στην Ελλάδα
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#714747 Αυτή η αναμονή ανταλλακτικού μπορώ να πω ότι δε μου κατσε καλά. Όπως δε μου είχε αρέσει τότε που οι ελαττωματικές αναρτήσεις του V40 έπρεπε να αλλαχθούν εντός εγγύησης και κάνανε 6 μήνες.