Ενότητα για τους κατασκευαστές γενικά
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#706786 Δεν φαίνεται δύσκολη η αλλαγή (link), αλλά δεν έχω πολύ χρόνο αυτόν τον καιρό για diy οπότε πιο πιθανό βλέπω να μου το αλλάζουν (ή θα το κάνω κάποια στιγμή στο μέλλον μόνος μου).
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#706790
Focusman91 έγραψε:
Όχι που δεν θα έβρισκαν τρόπο να τα αρπάξουν κι απ' τα ηλεκτρικά.

< Note 8 >


οντως ακριβα.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#706797 Γύρω στα 55 χρεώνουν το δικό μου αν βάλεις ενεργού άνθρακα και δεν το φέρεις μόνος σου. Στο Σπανό αυτή η τιμή πριν από χρόνια.
Η δική μου συμβουλή είναι πάντα να πάμε τα δικά μας σε οποιαδήποτε μάρκα.
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#706884
Scotch έγραψε:Κοντά μου είναι αυτός ο sittas, έχουμε ακούσει κάτι καλό/κακό;
Τους χρησιμοποιώ εδώ και χρόνια, κατέχουν και αισθάνομαι ότι δεν με κοροϊδεύουν. Τιμαί λογικαί. Γενικά πολύ ευχαριστημένος. Μου τους είχε συστήσει μέλος του φόρουμ.
Άβαταρ μέλους
By tsilis
#706895 Ακριβώς το ίδιο με τον sknipper.
Μου “ίσιωσαν” το Μίνι ( και τώρα κοντεύει να γίνει το πιο αξιόπιστο αυτοκίνητο :s_smile ),
Πήγαινα εκεί κάποιες κάποιες από τις Bmw που είχα .
Συνεχιζω να πηγαίνω το Μίνι
Μου το είχε συστήσει μέλος του φόρουμ :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#706923 Ευχαριστώ πολύ παιδιά. :s_howdy

Έκανα μία διερευνητική επαφή. Είναι σαφώς πιο οικονομικός (π.χ. η αλλαγή υγρών φρένων 30 €. φίλτρο καμπίνας 48 €), αλλά δε μου ενέπνευσε ιδιαίτερη εμπιστοσύνη σχετικά με τη συντήρηση του i3. Ακουγόταν σαν να μην είχε προηγούμενη σχετική εμπειρία. Και η αλήθεια είναι πως ένα i δεν έχω δει (και περνάω σχεδόν καθημερινά απέξω). Το βασικότερο όλων, επέμενε να του το αφήσω και να φύγω (και να μην περιμένω εκεί) :hmmm:

Κρίμα, είναι και κοντά. Μπορεί στο μέλλον να ξαναδοκιμάσω.
Άβαταρ μέλους
By drdino
#707165 Αλλαγή λαδιων/φίλτρου και υγρού φρένων σήμερα.

Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#707168
drdino έγραψε:Αλλαγή λαδιων/φίλτρου και υγρού φρένων σήμερα.

Εικόνα
Εικόνα
Ω, τι ωραιο κόλπο είναι αυτό για να σηκώνεται το αυτοκίνητο...
Είστε μακριά να αλλάξουμε και στο δικό μου υγρά φρένων;

ΥΓ. Μετά κορόιδευαν τους Γάλλους για τις μακαρονάδες στο χώρο του κινητήρα.

Redmi Note 8 Pro
Άβαταρ μέλους
By JasonLouk
#707171
Νίκος Παππάς έγραψε:Ω, τι ωραιο κόλπο είναι αυτό για να σηκώνεται το αυτοκίνητο...

https://www.quickjack.com/
Άβαταρ μέλους
By tsilis
#707243 Πολύ ωραίο , αλλά και πολύ ακριβό αν δεν είσαι μανιώδης diyer.

Σε κάτι άλλο τώρα:

Θυμάται κάποιος αν οι κινητήρες N53B25 και B30 υπέφεραν από τα μπεκ και τους πολλαπλασιαστές σαν κάποια άλλα «διαμαντάκια» της Bmw ?
Άβαταρ μέλους
By mirage
#707250 Οι Ν53 ειχαν θέματα με τους πολλαλπασιαστες, ναι. Θεωρητικα υπάρχει βελτιωμένο ανταλλακτικό, εγω ειχα στο δικό μου 120κ περίπου απο την αλλαγή τους που ειχε κανει ο προηγούμενος ιδιοκτήτης μεχρι που το έδωσα χωρις κανενα θεμα.Επισης ειχαν θέματα με την αντλία υψηλής πίεσης καυσίμου, (θεωρητικα λυμένο μετα την τελευταία ανάκληση το 12/13), με μπεκ ψεκασμου (και αυτο το θεμα λύθηκε το 12/13 θεωρητικά). Τα τρία παραπάνω μπορει να οδηγήσουν σε προβλήματα στα μπουζί φυσικα. Επειδή επισης εχει άμεσο ψεκασμό μπορεί να έχει θέματα με επικαθισεις στις βαλβίδες.
Γενικά σε σύγκριση με τα υπόλοιπα μοτερ της ίδιας περιόδου το συγκεκριμένο μοτερ ειναι πολύ αξιόπιστο. Δεν εχει θέματα με καδενες, κύκλωμα λαδιού και ψύξης και αλλα πολλά.
Άβαταρ μέλους
By tsilis
#707252 Σε ευχαριστώ παρα πολύ mirage !! :thumbsup:
Άβαταρ μέλους
By drdino
#707271
Anonymous Founder έγραψε:To νοικιάζεις αυτό drdino, ή το έχεις αγοράσει;
Κανένα από τα δύο, είναι mobile mechanic που κανονικά έρχεται σπίτι σου. Στη συγκεκριμένη περίπτωση πήγα εγώ γιατί ήμουν στην περιοχή. Είναι ωραία τα quickjacks, έχεις απλά μια μπαταρία και δεν χρειάζεσαι ούτε πρίζα.
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#707274 Κάτι τέτοιο είχαν και αυτοί που είχα στείλει για έλεγχο αγοράς του frv.