Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#706554 BMW 120i 2007, στην HD με μεικτή.
263€ ετήσια πέρυσι, 255€ ετήσια φέτος.

Για την Xsara 2003 του πατέρα πληρώνουμε πάλι στην HD 192€ το έτος, χωρίς μεικτή.
Τώρα, τι νόημα βγάζει αυτό δεν ξέρω. Πάντως εμείς τουλάχιστον μείναμε εκεί μιας και η Citroen αυξήθηκε ελάχιστα, ενώ η BMW μειώθηκε ελάχιστα και είμαστε στα ίδια.
Άβαταρ μέλους
By egobrain
#707265 μετά το κλείσιμο του ψαρέματος βλέπω τις επιλογές για την ασφάλεια ώστε να είμαι έτοιμος όταν βγει η άδεια.

είναι η πρώτη φορά που θα κάνω συμβόλαιο, διάβασα εδώ παλιότερες συζητήσεις και πετάω απορίες:

- παίρνω τηλ σε πρακτορεία, συγκρίνω τιμές που προσφέρουν και το κλείνω?
- λογικά θα 'χω καπέλο στα ασφάλιστρα επειδή είναι η πρώτη μου?
- προτείνετε να βάλω βασικές + οδική + θραύση*?

προτάσεις για εταιρείες-πρακτορεία για να χτυπήσω την πόρτα τους, δεκτές!
*Χαριλάου είμαι και στο κοντινό γήπεδο παίζουν συχνά air guitar στα παρμπρίζ :ninja:
Άβαταρ μέλους
By bibendum
#707266 Θα βάλεις και κλοπή και οδικη και θραύση. Οι διαφορές στα ασφάλιστρα ειναι μικρές.

Δοκίμασε με anytime και hd στο διαδίκτυο για αρχή.


Καλοταξιδος να είσαι..


< >
Άβαταρ μέλους
By JasonLouk
#707267
egobrain έγραψε:μετά το κλείσιμο του ψαρέματος βλέπω τις επιλογές για την ασφάλεια ώστε να είμαι έτοιμος όταν βγει η άδεια.

είναι η πρώτη φορά που θα κάνω συμβόλαιο, διάβασα εδώ παλιότερες συζητήσεις και πετάω απορίες:

- παίρνω τηλ σε πρακτορεία, συγκρίνω τιμές που προσφέρουν και το κλείνω?
- λογικά θα 'χω καπέλο στα ασφάλιστρα επειδή είναι η πρώτη μου?
- προτείνετε να βάλω βασικές + οδική + θραύση*?

προτάσεις για εταιρείες-πρακτορεία για να χτυπήσω την πόρτα τους, δεκτές!
*Χαριλάου είμαι και στο κοντινό γήπεδο παίζουν συχνά air guitar στα παρμπρίζ :ninja:

Γείτονα δες και απο εδώ που κινείσαι περίπου https://www.insurancemarket.gr/%CE%B1%C ... E%BF%CF%85
Άβαταρ μέλους
By egobrain
#707394
bibendum έγραψε:Θα βάλεις και κλοπή και οδικη και θραύση. Οι διαφορές στα ασφάλιστρα ειναι μικρές.
Δοκίμασε με anytime και hd στο διαδίκτυο για αρχή.

Καλοταξιδος να είσαι..

< >


σ' ευχαριστώ!

νομική προστασία βάζουμε?

εβαλα στο λινκ του Ιάσονα πυρος/κλοπη με θραυση και οδικη και βγαινει καπου στα 200 με HD :s_thumbsup
Άβαταρ μέλους
By drdino
#707398 Βάλε και νομική, η διαφορά είναι ελάχιστη συνήθως.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#707406 Τσέκαρε όπως είπαν Hellas Direct και Anytime Online και επιπλέον το Insurance Market ή κάποιον άλλο παρόμοιο aggregator. Το τελευταίο γιατί θα σου δώσει και τιμές από Interlife που είναι επίσης πολύ καλή ασφαλιστική και προσιτή. Δες επίσης και για ποιο ποσό σε ασφαλίζουν, ώστε να συγκρίνεις παρόμοια πράγματα.
Άβαταρ μέλους
By markvag
#707515
egobrain έγραψε:μετά το κλείσιμο του ψαρέματος βλέπω τις επιλογές για την ασφάλεια ώστε να είμαι έτοιμος όταν βγει η άδεια.

είναι η πρώτη φορά που θα κάνω συμβόλαιο, διάβασα εδώ παλιότερες συζητήσεις και πετάω απορίες:

- παίρνω τηλ σε πρακτορεία, συγκρίνω τιμές που προσφέρουν και το κλείνω?
- λογικά θα 'χω καπέλο στα ασφάλιστρα επειδή είναι η πρώτη μου?
- προτείνετε να βάλω βασικές + οδική + θραύση*?

προτάσεις για εταιρείες-πρακτορεία για να χτυπήσω την πόρτα τους, δεκτές!
*Χαριλάου είμαι και στο κοντινό γήπεδο παίζουν συχνά air guitar στα παρμπρίζ :ninja:



Προσωπικά ασφάλεια πάντα τα πάντα εκτός μικτή. :rtfm:

Είναι μέχρι να την πάθεις.
Άβαταρ μέλους
By egobrain
#707687 Διάβαζα χτες για το χάζι τις κριτικές της IM και βρήκα διάφορα αρνητικά, τύπου σε ρίχνουν όταν είναι να κανονίσεις αντικατάσταση σε ζημιά, ασυνεννοησίες μεταξύ πελάτη-ΙΜ-ασφαλιστικής, ειρωνίες στα τηλέφωνα, αρχική τιμή-τυράκι ώστε να τα βγάλουν μετά στις αυξήσεις των ανανεώσεων.
Φυσικά σε μεγάλη εταιρεία θα υπάρχουν και παράπονα αλλά τι εκτίμηση έχετε σε γενικές γραμμές, έχει λάκκο η φάβα? :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By egobrain
#707702
Anonymous Founder έγραψε:Η Insurance Market είναι απλώς broker, μετά το συμβόλαιο, είναι υπεύθυνη η ασφαλιστική για τα υπόλοιπα. Πού διάβασες τις κριτικές;

Στο google. Δεν υποθέτω οτι το κάθε κράξιμο είναι βάσιμο, απλά πήρα μια εντύπωση.

Ove20 έγραψε:Κάνε την χάρη στον εαυτό σου και κάνε ασφάλεια στην Hellas direct.

Δοκίμασα χθες-προχθές στη σελίδα της με τα ίδια δεδομένα που έβαλα στην IM και για κάποιο λόγο μου έβγαλε ασφάλιστρο +45€, χωρίς να θυμάμαι πόσες ακριβώς περιφερειακές καλύψεις είχε η καθεμιά τους.
Άβαταρ μέλους
By Ove20
#707708 Βάλε τα ξανά και δες παροχές. Όχι σύγκριση σκετης τιμής γιατί έτσι και μια βασική αστική κάλυψη φτηνότερη είναι.