Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By 224v
#707225
mousatos έγραψε:Εικόνα
τσιμέντο , μπιτσόμπαρα και καφετέριες , not.
Recife-Brazil
πάντως δεν έχει πολύ κοσμα η παραλία, όσο για τον βυθό βράχια βλέπω. επίσης έχει χώρο για να βάλουν πράσινο όπως έχουν κάνει σε ένα τμήμα. απο ψηλά η εντύπωση είναι πολύ διαφορετική από αυτήν όταν είσαι στο έδαφος που δεν βλέπεις όλες τις κατασκευές.

< Note >
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#707226 Αυτοί που ζουν εκεί, όταν έρθουν εδώ δεν θέλουν να φυγουν Μουσατε.
Από εδώ να πανε εκεί, μόνο εσύ. Εικόνα

Redmi Note 8 Pro
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#707227 Έχει χώρο για πράσινο επειδή αφήσανε χώρο . Στην Ελλάδα θα είχανε ρίξει τα γνωστά τσιμέντα και θα την είχαν μετατρέψει σε χαβούζα. Έχει βράχια αλλά έχει και μερικά περάσματα με άμμο για να μπείς.

Νικο Παππά , συγκρίνεις ανόμοια πράγματα. Έχουν κι αυτοί τέτοια παραλία παραδίπλα απ'την πόλη. Με κοκοφοίνικες στο κύμα .

Εικόνα

να μια και με κόσμο για τον 224v
Άβαταρ μέλους
By Ove20
#707230 Συγκρίνω ελληνική επαρχία με βραζιλιάνικη επαρχία. :innocent:

Οι φωτογραφίες που έβαλα είναι από Ζάκυνθο και Κουφονήσια. :inlove: Που να πιάσω και άλλες περιοχές θα κλάψεις. Μην στρουθοκαμηλιζεις. :s_laughat
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#707232
Ove20 έγραψε:Συγκρίνω ελληνική επαρχία με βραζιλιάνικη επαρχία. :innocent:

Οι φωτογραφίες που έβαλα είναι από Ζάκυνθο και Κουφονήσια. :inlove: Που να πιάσω και άλλες περιοχές θα κλάψεις. Μην στρουθοκαμηλιζεις. :s_laughat
Δεν είναι επαρχία το Ρεσίφε. Με 3,5 εκατομμύρια πληθυσμό..

Redmi Note 8 Pro
Άβαταρ μέλους
By 224v
#707236 έχω πάει Ρίο το 80 η γνωστή αμμουδιά εκεί τίγκα στον κόσμο στα μπικίνι κλπ!!!, στην θάλασσα δεν έμπαιναν!!!, όλοι 6 ώρα το πρωί για ηλιοθεραπεία,... ρώτησα και είπαν είχε καρχαρίες,!!!. προσωπικά μπήκα για λίγο αλλά δεν πήγα πολύ μέσα. ο κόσμος όμως είχε αποδεχθεί αυτό το σκηνικό.
στο Dubai, Abu Dhabi, Qatar Bahrein κλπ έχουν φτιάξει παραλιακό αυτοκινητόδρομο με πρόβλεψη για χώρο για πεζούς για αθληματα ποδήλατα, συγκεκριμένα σημεία πώλησης αναψυκτικών, κλπ εδώ δεν το βάζουν στις προοπτικές κάτι τέτοιο. το λένε κάτι σαν master plan, στην ανάπτυξη της περιοχής.

< Note >
Τελευταία επεξεργασία από 224v και 09 Μάιος 2021, 11:16, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#707241 Εικόνα

κι εμείς που δεν έχουμε καρχαρίες τα τσιμεντώσαμε όλα

mirage, όταν παντρευτώ την Αθηνά.
Τελευταία επεξεργασία από mousatos και 09 Μάιος 2021, 11:14, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#708492 Το περίμενα
Έχω κλείσει 3+ χρόνια με δαύτο, απλά τώρα έβαλα διάφανη θήκη και φαίνεται.

+1 στον μουσάτο. Όλα μαμά.

< >
Άβαταρ μέλους
By Ove20
#708496
Scotch έγραψε:Το περίμενα
Έχω κλείσει 3+ χρόνια με δαύτο, απλά τώρα έβαλα διάφανη θήκη και φαίνεται.

+1 στον μουσάτο. Όλα μαμά.

< >


Η φάση είναι
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By drdino
#708498
Ove20 έγραψε:Βγάλε ΑΝΘΡΩΠΕ ΜΟΥ το αυτοκόλλητο από το smartphone!
+1, ΕΛΕΟΣ!!!