Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Ove20
#705801 Βλέπω στην νεσπρεσσο ότι για να κάνεις φρέντο εσπρέσσο με κάψουλες απλά βάζεις παγάκια μέσα στο ποτήρι. Ισχύει;
Άβαταρ μέλους
By drdino
#705845 Γιατί, πού είναι το πρόβλημα; Κι εγώ έτσι κάνω φρέντο όταν είμαι σε σπίτι με κάψουλες.
Άβαταρ μέλους
By bebes
#705954
italakias έγραψε:Φρεντο:ο χειροτερος καφες,μολις λιωσει ο παγος γινεται ανοστο ξεπλυμα.

Κρυος μονο ο φραπε.

βάζεις ενα παγάκι, αντε δυο στο τσακίρ κέφι και είσαι άρχοντας.

Καλύτερα να μην ειναι παγωμένος, παρά να πίνεις νερόπλυμα :s_cool
Άβαταρ μέλους
By Ove20
#706384 Οχι δεν έχω πρόβλημα. Απλά έψαχνα ένα επεξηγηματικό βίντεο και το βρήκα στον παρακάτω πατριώτη. :thumbsup:

Άβαταρ μέλους
By edmond
#706445 Ο ήχος από το μοτέουρ της -κάθε ταπεινής- φραπεδιέρας, παίζει και να είναι από τους πιο χαρακτηριστικούς σ' αυτό το χωράφι του πλανήτη. :lol:
4-5 παγάκια μετά το πρώτο χτύπημα για να κρυώσει ο καφές, χλωμό το βλέπω. Μαξ 2 ίσως :s_dunno
Άβαταρ μέλους
By drdino
#706469 Τι πρόβλημα αντιμετώπισες; Το βασικό κατ'εμέ είναι να έχεις πυρηνοκίνητο βζιν, μπαταρίες κλπ φλωριές δεν κάνουν δουλειά. Ο g λογικά θα σου προτείνει κάτι τέτοιο, αλλά και με ένα καλό χειρός γίνεται δουλειά.

Τι και πόσες κάψουλες χρησιμοποιείς, πόσα ml καφέ βγάζεις;
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#706470 Εγώ τις σπάνιες φορές που πίνω freddo στο σπίτι, το φτιάχνω απλώς με παγάκια και δεν το χτυπάω. Και αναλόγως, μπορεί να βάλω και δεύτερη κάψουλα, με μία η ποσότητα είναι πολύ λίγη. Το χτύπημα δεν το θεωρώ απαραίτητο πάντως. Μια χαρά είναι και χωρίς.
Φυσικά, βρίσκω σαφώς πιο νόστιμο τον ζεστό καφέ, ο freddo είναι για την βόλτα εκτός σπιτιού για μένα.
Άβαταρ μέλους
By edmond
#706473 Ο φρέντο -για μένα- είναι αμαξάδα. Να τον έχεις στην ποτηροθήκη και να βολτάρεις ή και ταξίδι. Ειδικά για ταξίδι όταν φεύγω κάτι πρωινά αξημέρωτα είναι μούρλια. Όταν σταματήσει η βόλτα, τον αφήνω στο αμάξι(μηηηη τυχόν προλάβω καμιά τζούρα μόλις γυρίσω) ή τον πετάω. Δεν υπάρχει περίπτωση να βγώ για περπάτημα και να τον κρατάω στο χέρι.
Σπίτι -καλή ώρα- ελληνικός και άγιος ο Θεός... :sorry:
Άβαταρ μέλους
By g8777
#706483
drdino έγραψε:Τι πρόβλημα αντιμετώπισες; Το βασικό κατ'εμέ είναι να έχεις πυρηνοκίνητο βζιν, μπαταρίες κλπ φλωριές δεν κάνουν δουλειά. Ο g λογικά θα σου προτείνει κάτι τέτοιο, αλλά και με ένα καλό χειρός γίνεται δουλειά.

Τι και πόσες κάψουλες χρησιμοποιείς, πόσα ml καφέ βγάζεις;



:yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo:

Θα ειμαι συντομος. :shifty:

Εικόνα

Βαρατε το οπου το βρειτε σε σουπερ μαρκετ. :s_howdy

Εγω τροχιζω τα νυχια του γατιου να καταλαβεις. :s_yes
Άβαταρ μέλους
By NiTse
#706485 Στα σοβαρά τώρα είναι καλό; Γιατί το έχει ο μασούτης αυτήν την περίοδο προσφορά μαζί με καφε κτλ. Εγώ είτε φθηνό παίρνω είτε ακριβό έχω καταλήξει ότι είναι θέμα τύχης το πότε θα χαλάσει.