Για μοτοσικλέτες, σκούτερ και άλλα δίτροχα
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#703728 Γρήγορη αν δεν θες να πιάνει χώρο πάντως βάζω τη μεταβίβαση και θα κάνω και τον κόπο να έρθω να την πάρω.
Άβαταρ μέλους
By NiTse
#703749
Morx έγραψε:Μεγείες, VFM τα 016 ...

Αντε, την Τρίτη ανεβαίνω Σερρες για πίστα... ελα και συ :metalo:

Καθημερινή και πίστα, ωραίος!!! Όχι εγώ ακόμα δεν είμαι για τέτοια, ούτε το μηχανάκι νομίζω να κάνουμε κάνα μάζεμα ακόμα.
Άβαταρ μέλους
By Morx
#705196 11000 km τα Bridgestone S21... εκδρομες, ταξιδακια... λιγο παντιλικι, στα πλαγια ειχαν λιγο για τους δεικτες φθορας.

Τα 5x session απο τα πολλα που καναμε ηταν πολυ ζορικα. Ποναω παντου!
Η πιστα αδεια, μονο 3 φιλοι ημασταν και ΑΛΩΝΙΖΑΜΕ κυριολεκτικα!

Εχω μια προτιμηση στις δεξιες ... οποτε παει η χαραξη!
Αλλαγη απο αυριο και ξανα πιστα την Πεμπτη, με μικροτερα μαρσπιε γιατι οσο και να κρεμιεμαι, με περιοριζουν για πλακα.
Με SMS 6 .... :lol:

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By dimik
#705209 Πέρασες καλά κι αυτό φαίνεται


Πολύ καλοδιατηρημενη μοτοσυκλέτα


Δεν έχω βάλει ποτέ Bridgestone, περισυ έκανα την αλλαγή από Metzeler M3-5-7 και πήγα σε Pirelli Angel GT, γιατί πλέον δεν κάνω "σκληρά" χλμ.

Τα Metzeler έβγαζαν αρκετά ΣΚ πίστας, τουλάχιστον 2-3 με αρκετό βουνό ενδιάμεσα.


@HF δεν θέλει χέρια, όρεξη να μάθεις θέλει και φυσική κατάσταση. Τα λάστιχα θα γίνουν έτσι ούτως ή άλλως.


< >
Άβαταρ μέλους
By georgetz
#705223
NiTse έγραψε:Να και η δική μου αρχαιολογία. Αγοράστηκε μέσα στο λοκνταουν, αλλά δεν πρόλαβα να ασχοληθώ ακόμα πέραν λαδιών, φίλτρου και υγρων φρένων. Προς το παρόν κάνω μόνο βόλτες "συντήρησης" από και προς το γραφείο, θα βάλω και λάστιχα μέχρι τέλος Απριλίου να μην σκοτωθούμε κιόλας και μετά θα πρέπει να μαζέψω κανα σοβαρό φράγκο για γενικό συμμάζεμα.Εικόνα

< Note >


καλοτάξιδο ! Πολύ όμορφο (δυνητικά) :lol:

σιγά σιγά ανοίγει η φάση και ψάχνομαι και εγώ για την επόμενη πλέον αλλά το ABS το θεωρώ βασικότατο βάσει εμπειριών που είχα
Άβαταρ μέλους
By bebes
#706322 Σήμερα το πρόγραμμα είχε αρκετά χιλιόμετρα δασικών δρόμων και χωματόδρομου.
Μετά τις τελευταίες ζέστες το πράσινο οργιάζει σε Μαυροβούνι και Κίσσαβο, σε μερικά σημεία ήταν λες και διέσχιζα ζούγκλα.
Ουσιαστικά έκανα τον γύρο του Κισσάβου, από Κάρλα πήγα σε ένα παραδοσιακό ορεινό χωριό (Σκλήθρο), από κει πήρα οδηγίες και από δασικούς δρόμους έφτασα στο βόρειο Πήλιο, σε ένα παλιο λατομείο που σχεδίαζα εδώ και λίγα χρόνια να δω.
Μετά κλασσικά, παραλία παραλία, Τέμπη και πίσω

https://www.relive.cc/view/vYvrAe4XnLq


Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα


< >
Άβαταρ μέλους
By bebes
#706341 Αυριο έχω στο πρόγραμμα (εκτός απροόπτου, δηλαδη παντόφλας που ταλαιπωρήθηκε πολύ σήμερα στα κατσάβραχα :oops: ) να παω Περτούλι, Ασπροπόταμο, Καλαμπάκα και πίσω.
Ηταν να παω σήμερα, αλλά είχε πολύ αέρα έμαθα, θα ταλαιπωρούμασταν και δεν θα το ευχαριστιόμασταν κιόλας...

MIXOStsi έγραψε:Είσαι ωραίος και μετράς bebes!

Μετά το σημερινό μου άνοιξε η όρεξη να προσεγγίσω το Πήλιο απο μια νεα (για μενα) οδο.
Απλά πρέπει να βρω πληροφορίες αν ο δρόμος βγαίνει, η θα με φάνε οι αρκούδες πουθενα.
Ισως το αφησω για λίγο αργότερα να κανω και μια διανυκτέρευση και να παω παραλία παραλία μεχρι Τρίκερι
https://www.google.gr/maps/dir/%CE%9A%C ... 79!3e0!5i1

Πάντως ο δρόμος που φτιάχνουν απο Πολυδέντρι για Κεραμύδι είναι πολύ μεγάλο έργο. Περνούσα σήμερα και χάζευα τα έργα.
Καλά θα ήταν να συνέχιζε και πιο νότια, αλλά δεν μπορω να φανταστώ πως θα τον περάσουν απο το βραχόβουνο νότια του Κεραμιδιού.
Εικόνα

**
Η παραλία Μεταλλεία, με τα χρωματιστά βράχια, είναι η τελευταία του νομού Λάρισας στα σύνορα με την Μαγνησία. Φθάνουμε εκεί παίρνοντας τον χωματόδρομο για Κεραμίδι, λίγο πριν το Σκλήθρο και σε 5χλμ φθάνουμε στον οικισμό Ισιώματα, όπου βρίσκεται η παραλία. Χρειάζεται προσοχή λόγω των έργων που πραγματοποιούνται.
Ο βράχος μέσα στη θάλασσα είναι πολύ χαρακτηριστικός για να αναγνωρίσει κάποιος την παραλία. Στην νότια άκρη της υπάρχουν παλιά κτίσματα του ενετικού μεταλλείου τάλκη* και στη βόρεια άκρη υπήρχε νερόμυλος.
*Ο τάλκης είναι ορυκτό που χρησιμοποιείται στην κατασκευή φαρμακευτικών και καλλυντικών σκευασμάτων.
Άβαταρ μέλους
By bebes
#707569 Ξανά μαστορέματα
Μετά την τελευταία βόλτα πήγα σε πλυντήριο και του έκαναν εντύπωση του μάστορα τα πλαστικά γύρω από το κοντέρ. Νόμιζε τα άλλαξα, όταν του είπα ότι είναι βαμμένα ζήτησε κατευθείαν το σπρέι γιατί κάνει ξια αυτός κάποιες επιδιορθώσεις και γυαλίσματα
Το μόνο κομμάτι που δεν του άρεσε ήταν αυτό
Εικόνα
Όποτε σήμερα διέλυσα ξανά το μηχανάκι και το έβαψα κι αυτό.
Βλακεία που δεν πήρα σπρέι να βάψω και τα κάγκελα.
Η διαφορά ήταν εμφανέστατη, κάτι σημάδια που φαίνονται είναι δαχτυλιές όταν τοποθετούσα την ουρά.
Ήμουν μαστορας στο χάλασμα, τώρα άρχισα να κάνω καλά και το μοντάρισμα.
Έβαλα με την ευκαιρία και ελαστικές ροδέλες σε κάποια σημεία που βιδώνουν τα κάγκελα στο σασί μήπως μειωθούν κάποιοι κραδασμοί που ενοχλούν τη γυναίκα, άλλαξα και κάποιες σκουριασμένες βίδες...
Εικόνα


< >