Τεχνικά θέματα. Προβλήματα, προτάσεις, λύσεις, βελτιώσεις.
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#705807 Ωχ ωχ... κατάλαβα. Νομίζω πάντως πως τα + μου πρότεινε ο λαστιχάς (Φωκάς). Είπε πως τα ίδια έχει κι αυτός στο δικό του και είναι πολύ ευχαριστημένος. Απλά είπε δεν είναι για κατσάβραχα (όπως είπε και ο tsilis) γιατί θα χαλάσουν γρήγορα.

Θα κάνω την αλλαγή προς το τέλος του χρόνου μάλλον, οπότε θα επανέλθω τότε. :s_howdy
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#706595 Εικόνα

γκαμώ τον κρίστοφερ κολόμπους :(

Πολύ μεγάλη και βαθιά. Με σουγιά προσπάθησα να την τραβήξω να δω αν είναι επιφανειακή. Δεν έβγαινε με τίποτα.
Βγάζω το κατσαβίδι το από τον σουγιά και αρχίζω να ξεβιδώνω. Είναι πάνω από 1cm ίσως και 1.5.
Στις τελευταίες στροφές άρχισε να βγάζει αέρα οπότε βίδωσα ξανά.

Μας καλύπτει η εγγύηση; Ούτε 300χλμ ελαστικά ρε πούστη μου.
Άβαταρ μέλους
By touring the m3 1.6
#706596
Anonymous Founder έγραψε:Αυτό είναι καλό νέο, γιατί μέχρι πρότινος η Bridgestone ήταν περίπου ακατάλληλη για τους ελληνικούς δρόμους, αφού τα λάστιχά της ή αργούσαν να ζεσταθούν ή δεν κρατούσαν καλά στο βρεγμένο. Εγώ είχα κακές εμπειρίες με ό,τι είχα οδηγήσει από αυτήν και την είχα απορρίψει πλήρως. Καλό είναι να ξαναμπαίνει στις επιλογές μας, κορυφαία εταιρεία είναι.


Κάτσε να "μπεί" σε λίγο στην εξίσωση και το Potenza Sport που είναι καινούριο ακόμα στην αγορά..πρέπει να είναι λαστιχάρα!!
Άβαταρ μέλους
By g8777
#706598 Μπουσσε είμαι σχεδόν σίγουρος ότι η εγγύηση καλύπτει σχισιματα, αυτό από την άλλη δεν πιστεύω ότι έχει κάποιο θέμα, πήγαινε στον λαστιχα σου να στο μπαλωσει.
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#706604
touring the m3 1.6 έγραψε:Κάτσε να "μπεί" σε λίγο στην εξίσωση και το Potenza Sport που είναι καινούριο ακόμα στην αγορά..πρέπει να είναι λαστιχάρα!!


Ωχ, ΩΧ λέγω, δεν το είχα δει, ΠΑΝΕΜΟΡΦΟ φαίνεται. Από 17" και πάνω βγαίνει; :(

Μπούσο πρώτο και τελευταίο να είναι.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#706607
Giuseppe Busso έγραψε:Εικόνα

γκαμώ τον κρίστοφερ κολόμπους :(

Πολύ μεγάλη και βαθιά. Με σουγιά προσπάθησα να την τραβήξω να δω αν είναι επιφανειακή. Δεν έβγαινε με τίποτα.
Βγάζω το κατσαβίδι το από τον σουγιά και αρχίζω να ξεβιδώνω. Είναι πάνω από 1cm ίσως και 1.5.
Στις τελευταίες στροφές άρχισε να βγάζει αέρα οπότε βίδωσα ξανά.

Μας καλύπτει η εγγύηση; Ούτε 300χλμ ελαστικά ρε πούστη μου.


λογικα οχι,δεν ειναι σχισιμο για να σε καλυψει,αλλα γιατι τοσο αγχος? θα βαλεις κανονικο μπαλωμα και δεν θα εχεις κανενα προβλημα.
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#706619 Hankook εεε ; έχουν μια ευαισθησία στο τρύπημα γενικά. Από τότε που σταμάτησα να τα φοράω σταμάτησα να παθαίνω "λάστιχο" . Τα διαολόστειλα όταν η τελευταία φορά ήταν από μυτερό πετραδάκι .
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#706635
mousatos έγραψε:Hankook εεε ; έχουν μια ευαισθησία στο τρύπημα γενικά. Από τότε που σταμάτησα να τα φοράω σταμάτησα να παθαίνω "λάστιχο" . Τα διαολόστειλα όταν η τελευταία φορά ήταν από μυτερό πετραδάκι .


Υπάρχει λάστιχο που να μην τρυπίσει με τετοια βίδα?
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#706637 Παίδες τα Michelin PS4 στο Leon είναι.
Ξενέρωσα γιατί είναι η κατάρα του νέου ελαστικού ρε γμτ.
Και τα πρώτης τοποθέτησης που είχα στο Leon, πάτησα ακριβώς το ίδιο πράγμα. όχι βέβαια στα 300χλμ., αλλά ήταν καινούριο το αμάξι/λάστιχα.

Θα πάω από τον λαστιχά και θα του πω αν γίνεται να το περάσει εγγύηση. Αν όχι, θα γίνει μπάλωμα.
Απλά νομίζω είναι η μεγαλύτερη βίδα που έχω πατήσει ποτέ.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#706645
saxon_747 έγραψε:
mousatos έγραψε:Hankook εεε ; έχουν μια ευαισθησία στο τρύπημα γενικά. Από τότε που σταμάτησα να τα φοράω σταμάτησα να παθαίνω "λάστιχο" . Τα διαολόστειλα όταν η τελευταία φορά ήταν από μυτερό πετραδάκι .


Υπάρχει λάστιχο που να μην τρυπίσει με τετοια βίδα?


ελα ντε..
Άβαταρ μέλους
By bibendum
#706646 Νομίζω ότι με εγγύηση παίζει μια αλλαγή οπότε σκέψου αν θες να την κάψεις τώρα αυτή τη μια φορά. Ο νόμος του Μέρφι λέει ότι να την κάψεις σύντομα θα παίξει μεγάλο σχίσιμο χεχεχε

< >
Άβαταρ μέλους
By xeno
#706661 Με τις υγείες μας. Είναι η μέρα σήμερα με τα τις τρύπες. Κι εγώ το πρωί βρήκα το εμπρός δεξί λάστιχο ξεφούσκωτο/πλάκα. Ευτυχώς είχα κομπρεσεράκι και κατάφερα να φτάσω στο βουλκανιζατέρ.
Άβαταρ μέλους
By Govus
#706704
Giuseppe Busso έγραψε:Ξενέρωσα γιατί είναι η κατάρα του νέου ελαστικού ρε γμτ.


^^^^αυτό :s_sad