Ενότητα για τους κατασκευαστές γενικά
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#702028 Λογικά θα είναι φανταστικό αυτοκίνητο οδηγικά, αλλά εμφανισιακά είναι σαν Paseo του 1995... :lipsealed:

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By georgetz
#721342
Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

https://www.caranddriver.com/news/a3730 ... -revealed/


The Z Sport gets the same powertrain as the other Zs, along with a customizable 12.3-inch TFT instrument display, cloth seats with synthetic suede inserts, and a full cadre of safety nannies and driver-assistance gear that any self-respecting Z driver won’t actually need.


The Wiz Khalifa–approved color scheme continues inside, with black seats and yellow stitching and accents


Just as in the 1990s, the Supra will be the primary target when the Z goes on sale next spring


:s_rofl :s_rofl

που πας βρε Νισάν , η μανούλα σου το ξέρει ? :lol:

το μόνο ενδιαφέρον και "φρέσκο" , μαζί με το μοτέρ που δεν είναι καινούργιο μεν , παραμένει πολύ ενδιαφέρον δε

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By Ove20
#721347 Νissan Z, Toyota GR86 οι Ιάπωνες αντιστέκονται στη λαίλαπα των SUV.
Άβαταρ μέλους
By georgetz
#721360
Ove20 έγραψε:
georgetz έγραψε:
Εικόνα


Πίσω 200SX-ίζει (S13).


Μπορεί , στη πραγματικότητα είναι hommage στο πρώτο Ζ και δη στο 280Ζ ,όπως και τα οργανάκια στη κονσόλα
(που μου φαίνονται λίγο τσίπικα )

Εικόνα

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By 224v
#734675 εξουσιοδοτημένο σέρβις για το juke έχουμε γύρω από το Χαλάνδρι έμπιστο???

< Note >
Άβαταρ μέλους
By georgetz
#781907 Τι φάση το cancel κουμπάκι ? Έχει κάποια anti-lag λειτουργία ? :hmmm:

Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#782007
georgetz έγραψε:Τι φάση το cancel κουμπάκι ? Έχει κάποια anti-lag λειτουργία ? :hmmm:


Το έχει και εμένα αυτό και το λένε brake boost. Πατάς γκαζόφρενο σε εμένα και σηκώνει πίεση και φεύγεις σφεντόνα.
Απλά στο GT-R που προφανώς έχει αρκετά πιο εξελιγμένη διαχείριση, γίνεται από το κουμπί.
Χωρίς να είμαι απόλυτα σίγουρος, νομίζω ότι κάνει τη δουλειά ενός boost controller.

Εν πάσει περιπτώσει, θα το πω όσο πιο κομψά μπορώ. Τι ξεκ...λιασμα ήταν αυτό; :lipsealed:
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#782019 Θυμήθηκα τον Quadra με τα φρένα τώρα.
Άβαταρ μέλους
By alexandros.K
#782021
mousatos έγραψε:Θυμήθηκα τον Quadra με τα φρένα τώρα.

Που χαθηκε αυτος?

Giuseppe Busso έγραψε:Το έχει και εμένα αυτό και το λένε brake boost. Πατάς γκαζόφρενο σε εμένα και σηκώνει πίεση και φεύγεις σφεντόνα.
Πρεπει να πατησεις καποιο κουμπι πριν ? Ή απλα πατας γκαζι και φρενο μαζι?
Ειναι παλιο κολπο στις κοντρες αυτο
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#782022
alexandros.K έγραψε:
Giuseppe Busso έγραψε:Το έχει και εμένα αυτό και το λένε brake boost. Πατάς γκαζόφρενο σε εμένα και σηκώνει πίεση και φεύγεις σφεντόνα.
Πρεπει να πατησεις καποιο κουμπι πριν ? Ή απλα πατας γκαζι και φρενο μαζι?
Ειναι παλιο κολπο στις κοντρες αυτο


Όχι, δεν πατάμε κάποιο κουμπί. Απλά είναι ένα ξεκλείδωμα της ECU του αμαξιού γιατί στα VAG δεν δουλεύει το γκαζόφρενο.
Βασικά δεν το χρησιμοποιώ και ποτέ γιατί θα κάνει ζημιά στον καταλύτη.
Άβαταρ μέλους
By alexandros.K
#782023 Μαλλον σε πολλα καινουρια αμαξια δεν δουλευει , για λογους ασφαλειας . Ετσι κι αλλιως μονο στις κοντρες χρησιμεύει
Δε νομιζω οτι κανει μεγαλη ζημια στον καταλυτη . Απλα ταλαιπωρεις το μοτερ