Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#694883 Νομίζω ότι έχασες μία συλλαβή :oops: :s_roses
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#694885
g8777 έγραψε:Απαντησε μου τοτε στην ερωτηση του ενος εκατομμυριου δολλαριων.

Με ποιο δικαιωμα αποκταμε το θρασος να συγκρινουμε τον Ιταλικο λαο με αυτο το γυφταργιο που κατοικει στην Ελ-λας :shifty: ;

Θα ειχε ποτε τα καυκαλα ο ελληνιολης να γυρισει -τηρουμενων των αναλογιων ετσι; Μην με κουρασεις με μπατζετ κλπ κλπ :s_coffee - αναλογου υφους σειρα; Ο Ελ-λιν(ατσα) τηλεθεατης ειναι σε βαρια καταστολη εδω και δεκαετιες, ουσιαστικα δεν ωριμασε ποτε περαν του φωτορομαντζου στυλ Αγνωστος Πολεμος . Τουλαχιστον ο Ιταλος γνωριζει την σαπιλα του δημοσιου βιου και δεν κολωνει να την ξεμπροστιασει παγκοσμιως , ειτε προκειται για ταινια ειτε για βιβλιο ειτε για τηλεοραση.


Για το λουρι ΜΕΦΑΓΕΣ ΤΑ ΣΚΩΤΙΑ.

Ειμαι μπροστα απο winbank , στειλε ενα pin να σου βαλω τα λεφτα ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΩ. :s_cry


1. Άσε με ρε μλκ, να χαλαρώσουμε βλέποντας κάτι αξιοπρεπές θέλουμε, όχι να κάνουμε λαογραφία.

2. Νταξ σε αφήνω. Αν θέλω κανά βραστηρα θα στείλω μήνυμα. (να μαζέψω λεφτά πρώτα)

@Corto

Δοκίμασα Μουτσινά.

Δοκίμασε Ιάσωνα Τριανταφυλλίδη.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#694888
Corto Maltese έγραψε:Νομίζω ότι έχασες μία συλλαβή :oops: :s_roses



:inlove: :inlove:

Ορίστε. ΤΌΣΟ δύσκολο είναι να βγεί μια σειρά για εκείνα τα χρόνια; :s_dunno

Χάος. Αναρχία. Εισαγόμενος. :yahoo:
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#696052 Είδα την πρώτη σεζόν του Eye candy στο cosmote tv plus
https://www.imdb.com/title/tt3186162/
Κλασσική γλυκανάλατη αμερικανιά "αστυνομικό"

Ξεκίνησα και το Mr Mayor πάλι στο cosmote tv plus. Παίζει αυτός από το The good place.
https://www.imdb.com/title/tt10662034/?ref_=fn_al_tt_1
Εντάξει καλά το πάει μέχρι στιγμής, βλέπεται (έχω δει 9 επεισόδια)
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#696053 Πρώτη ένσταση μέχρι στιγμής στο Snowpiercer (εντάξει αν ξεπεράσουμε το γεγονός ότι τα 10-15χλμ απόστασης από τη μηχανή στην ουρά γίνονται σε dt διαρκώς). Μάλλον οι δημιουργοί δεν έχουν την παραμικρή ιδέα τί σημαίνει -122. Μαλακό χιόνι; Χιονοστοιβάδες; Ξεπάγωμα χωρίς φλόγιστρο τουλάχιστον;
Άβαταρ μέλους
By Andreasdik
#696074 Είδα When they see us - Όταν μας βλέπουν, μίνι σειρά 4 επεισοδίων (αρκετής διάρκειας το καθένα) στο Netflix.

Παρα πολύ καλό, βασισμένο σε αληθινά γεγονότα.
Άβαταρ μέλους
By bibendum
#697454 Ertflix

Ειδα το Press (του BBC νομιζω) και μου αρεσε. Ωραιο στορυ... Θα ειναι διαθεσιμο μεχρι τις 27/3

Ξεκινησα το Babylon Berlin. Στα πρωτα 2 επεισοδία φαινεται να ειναι ωραιο στόρυ. 1η και 2η σεζον εχει και ειναι και αυτο διαθεσιμο μεχρι τις 27/3.

Γενικα το ertflix εχει καλες επιλογες κατα καιρους και αξιζει η επισκεψη που και που.
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#697481 Έχει απίστευτα ντοκιμαντέρ και αυτό φτάνει ΙΜΗΟ
Άβαταρ μέλους
By g8777
#698751
Corto Maltese έγραψε:Δε μου είχε ξανασυμβεί αλλά δεν ήθελα να δω το τελευταίο επεισόδιο Suburra γιατί δεν ήθελα να δω αυτό που φανταζόμουν ότι θα γίνει. Τελικά δεν έγινε ακριβώς ότι περίμενα, αλλά και πάλι. Σειράρα.

Πολύ καλά πάει και το Snowpiercer.


Κανω πως δεν διαβαζω την τελευταια προταση
(Snowpiercer λεγεται αυτος που πηδαει την Ελενη Ψυχουλη, ΑΣΕ ΜΑΣ ΜΩΡΕ ΤΩΡΑ ΑΣΕΜΑΣ)



λυσε μου μια απορια ρε συ Κορτε.

Σε ποιο τιμημενο timeline διαδραματιζεται η σειρα :hmmm: ; Αλλιως μας τα ελεγε η ταινια. Στην σειρα υποτιθεται βλεπουμε την μεταμορφωση του καραφλομουστα σε αυτον που μας παρουσιασε η ταινια, ή οχι; Ξεκιναει μια χαρα, με τα αναδιπλουμενα τα κινητα και τα Νοκια τα 3210 και λες α, ωραια, ειναι prequel. Οσο προχωραει η σειρα η σταδιακη εμφανισιακη αλλαγη του mousatou σε προϊδεαζει για το μπασιμο στην ταινια.

ΦΟΥΤΣΕΣ.

Τί πανε και κανουν τα παρταλια στην τριτη σαιζον;

Σκοτωνουν τον Samurai. :dizzy: :dizzy: :dizzy:


Ημαρτον Παναγια μου.

Εικόνα

Της αλεπους ο θανατος μετα, να μασας και να φτυνεις. :vava:

Μου το καταντησαν Nico Foskolo, Evlogitos saga. :s_hang :s_hang :s_hang :s_hang

Απογοητευση. :(
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#698754 Ξεκολλάτε ρε με την ταινία. Είστε οφ τόπικ ρε αμπάλια. Ίδια μάρκα άμπαλος με τον Ασίμοφ :thumbsdown:
Άβαταρ μέλους
By g8777
#698755
Corto Maltese έγραψε: Ίδια μάρκα άμπαλος με τον Ασίμοφ


Δεν με εχουν ξαναπροσβαλλει ετσι :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x

Ναι μωρε, να γυρισουμε ενα Drive to Survive: The Motion Picture που ο Τιτανιος :shifty: Αστουριανος αγορ..κερδιζει ολα τα πρωταθληματα απο το 2005 μεχρι σημερα.


:vava: :vava: :vava: :vava: :vava: :vava:
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#698760
Corto Maltese έγραψε:Ξεκολλάτε ρε με την ταινία. Είστε οφ τόπικ ρε αμπάλια. Ίδια μάρκα άμπαλος με τον Ασίμοφ :thumbsdown:
Να αγιάσει ο στόμας σου ρε Κορτο.!!!

Redmi Note 8 Pro
Άβαταρ μέλους
By Andreasdik
#698828 Το είδα και εγώ το suburra, πολύ καλή σειρά.
Δεν το περίμενα με τίποτα πως θα τελείωνε έτσι...

Να προσθέσω: Barbara Chichiarelli :inlove: :inlove: :inlove: