Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#695075 ωραία θα λαμβάνει μαζί και σίδηρο με ιχνοστοιχεία
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#695076
g8777 έγραψε:Σαν φέτα του τοστ Νικοπαππα. :roll:

Βέβαια αν ήταν πραγματικός μύστης της Στεργιωδους θρησκείας, θα ήξερε Ο ΜΠΑΣΤΟΎΝΟΒΛΆΧΟΣ ότι τα προϊόντα Του είναι η Άλφα Ρομέο των σνακ. Δεν τα καταναλώνεις ,, απλά χαζεύεις τα ρεντερινγκς. :inlove:
Η αλήθεια είναι ότι ο αλλος, ξέρεις ποιος, τον μύησε στην Σοβολεια πιστη...

Redmi Note 8 Pro
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#695081
mjacob έγραψε:
o @dimvii το έφερε αυτοπροσώπως από τα χεράκια της μαμάς Mitsubishi.


μην τους ανοιγεις τα ματια :x
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#695085 Μου άρεσε το μοντέλο του g αλλά μόνο αν υπάρχει κορυφαία έκδοση με έγχυση νερού για να μην μου ξεραίνεται από πάνω. :shifty:
Εκτός αν υπάρχει μη εργοστασιακή εγγυημένη βελτίωση. :lol:
Άβαταρ μέλους
By Zorz
#695101
g8777 έγραψε:Μετά από 40 χρόνια αυτό που τρως είναι τοστακι με κασέρι ζαμπόν τεφλόν , βρες ενα μαγνήτη και μετακίνησε τον από το στομάχι σου προς τα πάνω ή κάτω, ο,τι προτιμάς.



Εικόνα


...κάπου εδώ το έχω...



Εικόνα

Μαγνήτης είπες;

Εικόνα


Εικόνα


Ο 224 όταν συνειδητοποιεί τι έτρωγε τόσα χρόνια:

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By 224v
#695311 Σας πέφτει μαλλον δύσκολο, εκτός εάν τρολλαρετε, να είναι σκέτο μέταλο η επιφάνεια, και ελληνικής κατασκευής ιδού και κοντινές ώστε να βγάλετε συμπέρασμα.
Πάντως νοιωθω ανάλαφρος στομαχικά ΕικόναΕικόνα

< Note >
Άβαταρ μέλους
By g8777
#695315 Εκει μεσα πετας τον Κολοκοτρωνη, οχι το τοστ.

:s_omg :s_omg :s_omg :s_omg :s_omg :s_omg


Ζητειται υπαλληλος ΕΦΕΤ, θα τηρηθει απολυτη εχεμυθεια, πληροφοριες σε pm. Επειγει. :s_omg
Άβαταρ μέλους
By kovathe
#695356 Πω ρε γκαντεμιασατε και τη δικιά μου ψηστιερα και έκαψε τη μια αντίσταση...
Άντε να βρω ανταλλακτικο τώρα.

< >
Άβαταρ μέλους
By PeterPan
#695370
Asimov έγραψε:Έχω τη μεγάλη του lidl και είναι ο, τι καλύτερο παίζει στα 50 ευρώ (και αρκετά παραπάνω)

και εγώ την έχω

ακόμη και στο maximum ψήνει τα τοστ κάπως αργά, όπως είπε και ο HF λιώνει το κασέρι χωρίς να κάψει το ψωμί...

το έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος?

δλδ για να κάψει το ψωμί θέλει να το ξεχάσεις ώρα το τοστ, ειδικά αν είναι η πρώτη τοστιά (κατά το φουρνιά :lol: )

@224v: δεν είναι και το υγιεινότερο να τρως σε αυτή την τοστιέρα. μερικά πράγματα θέλουν αντικατάσταση κάποτε.

καλό είναι να βγαίνουν οι πλάκες για να πλένονται. εγώ τρώω και παντόφλα από τη σύζυγο, πάντα με λαδόκολλα. έτσι είναι σαν καινούρια.
Άβαταρ μέλους
By 224v
#695414 Καταλαβαίνω αυτό που λες, αλλά τις πλάκες τις βγάζει κάθε βδομάδα και τις πλένει το πλυντήριο, γυαλίζουν, και τελικά από το βάρος που έχουν είναι αλουμινένιες μάλλον και όχι σιδερένιες. Από εκεί και πέρα μια αντίσταση έχει που απλά δεν έχει καεί μέχρι τώρα. Τι διαφορετικό θα έχει μια καινούρια??? Προφανώς κάποια αντικολλητική ουσία που θα έχει ημερομηνια λήξεως. Η αντίσταση μέσα ίδια θα είναι όπως είναι και στο grill του φούρνου.
Αλήθεια πρώτα την βάζεται να κάψει και μετά βάζετε το τοστ η το βάζετε όταν είναι ακόμα κρύα?? Ίσως για αυτό δεν καίει το ψωμί νωρίς

< Note >
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#695421 Χάλασε το πλυντήριο πιάτων (Miele) των πεθερικών, μετά από 25+ χρόνια καθημερινής χρήσης. Προφανώς δεν αξίζει να το φτιάξουν, οπότε πάμε γι άλλο.

Τι προτείνουμε σε 60άρι ελεύθερο; Τα πεθερικά θέλουν πάλι Miele (π.χ. --> link), αλλά έχουμε κάποια συγκεκριμένη αντιπρόταση σε BSH να ρίξω στο τραπέζι;

Η πεθερά θέλει καλάθι για τα μαχαιροπίρουνα (αλλά δεν τη βλέπω να μπορεί να ασχοληθεί για πολύ καιρό ακόμη :ninja: ), οι υπόλοιποι συρτάρι.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#695426 Εγώ θα σου πρότεινα σε αυτή την περίπτωση, να κάνεις την χάρη στην πεθερά σου και να της πάρεις αυτό ακριβώς που θέλει. Για ποιο λόγο να της χαλάσεις το χατήρι;
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#695428 Η ηλικία της και η υγεία της δεν θα της επιτρέπουν για πολύ ακόμη να βάζει πλυντήριο, οπότε το καλάθι θα μείνει τελικά σε αυτούς που δεν το ήθελαν :ninja: .