Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By g8777
#694397 Sknipper μην πειράξεις τίποτα μέχρι μα λυθεί το θέμα με τους βραχίονες. Απαραδεκτοι.
Άβαταρ μέλους
By Χρήστος Λάππας
#694401 kilometer δες τις σαμπρέλες tubolito. Από τον Οκτώβριο έχω κάνει 3700 χιλιόμετρα χωρίς λάστιχο. Ειναι ακριβές βέβαια.

Η σημερινή βόλτα μεχρι την Σαρωνίδα:

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#694409 Με γειες , καλές βόλτες, κοντινές και μακρινές.
Άντε περιμένουμε φωτογραφίες τώρα
Το ποδήλατο που θα το βάζεις θα το ανεβάζεις κάθε φορά με το ασανσέρ;

ΥΓ ) ωραίες οι πορτοκαλί σαμπρέλες tubolito!
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#694420 @skniper, φωτογραφίες asap για τα καλοριζικα...


( Αν μπορείς να καταλάβεις διαφορά ανάμεσα στα 170 και τα 172,5 χιλ, να σε παρουν στην NASA )

Redmi Note 8 Pro
Άβαταρ μέλους
By harpymonk
#694425
Νίκος Παππάς έγραψε:... Αν μπορείς να καταλάβεις διαφορά ανάμεσα στα 170 και τα 172,5 χιλ, να σε παρουν στην NASA )


Μαλλον δεν ξερεις με ποιον μιλας...καθε χλστ. εχει τη σημασία του απο ενα επιπεδο και μετα.
Άβαταρ μέλους
By Ove20
#694426
sknipper έγραψε:Το ένα και μοναδικό κακό/λάθος που βρήκα είναι ότι οι βραχίονες είναι 172,5 και όχι 170 που είχα ζητήσει. Δεν τρελλαίνομαι, μια ζωή με 172,5 ήμουν αλλά είχα αποφασίσει πως θέλω λίγο μικρότερο. Θα τους στείλω μήνυμα να δούμε τι θα πούνε.


Εγώ θα ήθελα να δω τη φάτσα αυτού που θα διαβάσει το email σου. :lol:
Eίσαι ο ορισμός του 'ψείρα'. Τέτοιο ψείρισμα σε ότι αγοράζεις πρώτη φορά το συναντάω.
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#694453 Έλα αφήστε τις κακίες τώρα μη χαλάτε την εορταστική ατμόσφαιρα

Περνάει η ώρα όμως και αρχίζω να ανησυχώ για τις δοκιμές των cleats μην είχαμε κάνα ατύχημα
Άβαταρ μέλους
By harpymonk
#694454
Άβαταρ μέλους
By g8777
#694497
KiloMeater έγραψε:Περιμένω να δω καμία διαδρομή 50χλμ strava , δεν εξηγείται αλλιώς τέτοιο radio silence :-)


Μολις τελειωσε με το παχυμετρο, τωρα ειναι με το φασματοσκοπιο. Εχουμε δρομο ακομα, ελπιζω να μην χρησιμοποιησει το διαθλασιμετρο αυτη την φορα.

Καλα ναι.

Να διαγραφει το ποστ μου επειδη ειπα |λογοκρισία|. :oops:
Άβαταρ μέλους
By harpymonk
#694499 Πρωτες εντυπωσεις (για οσους εχουν την ανησυχία):
- Η αλυσιδα πολυ μακριά (συνηθες), θελει τουλαχιστον 3 λινκς off + Β screw ρυθμιση
- Η σελα πολυ χαμηλη, κατι δεν ειναι σωστα στημένο θυμίζει Ιταλικο αυτοκινητο του 70 (για πιθηκους, μακρια χερια, κοντα ποδια). Αν θελεις να λειτουργήσει το carbon seat post πρεπει να ειναι πολυ (πολυ) μακρύτερο
- Clipless pedals :s_thumbsup
- Λαστιχα τεραστια
- No dork disc :s_thumbsup
- Καλώδια πολυ μακριά θα εχεις προβλημα αν κατεβασεις το τιμονι (hydraulic brakes :lol: )
- Fancy χρωματακια (οχι πολεμικα)

Γενικα τεραστια προοδος σε σχεση με πριν. Καλες βολτες.