Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#694018 Υπάρχει λόγος που έχουν περιορίσει τα fingerprints σε 3; Είναι θέμα android version ή της τσαμτσουνγκ; Στο 7 είχα βάλει μέχρι και των ποδιώνε

.
Άβαταρ μέλους
By georgetz
#694023
Andreasdik έγραψε:
georgetz έγραψε:^
τώρα ? :lol:


Γιατί σου φαίνεται αστείο;


το τώρα πήγαινε σε φάση "στον επόμενο τόνο" , μήπως πήρες και ακόμα αναβάθμιση στο μεσοδιάστημα που πόσταρες :lol:

nickthetrib έγραψε:
georgetz έγραψε:^

το απλό Α71 εκτός ? :hmmm:

δεν νομίζω, αφού είναι μέσα το απλό Α51


ακριβώς, είναι το Α51 απλό + 5G αλλά Α71 μόνο το 5G

δεν θυμάμαι να έχουν διαφορές στο hardware , σκέτο και 5G , οπότε μάλλον πρόκειται για τάιπο :lol:

ΥΓ δηλώνω ευχαριστημένος απο το Google Pixel 4a , μέχρι τώρα :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By bill33
#694030 ΧIAOMI Mi Note 10 πήρε android 11.
Άβαταρ μέλους
By Serf
#694048 Έφτασε η ώρα η :inlove: να πάρει εταιρικό (και παράλληλα μοναδικό) κινητό. Παραθέτω τιμές (από τις οποίες αφαιρούμε €220) και "έκθεση ιδεών" με το τι περιμένει από το νέο κινητό :lol: και ζητάω τις προτάσεις σας!!

Εικόνα

εδω κατακαυμενο κινητό SAMSUNG J5 με 10kb κενή μνήμη, σπασμένη οθόνη με θρυψαλλακια που τα συγκρατει μια μεμβρανη απο μηντιαμαρκτ (ωρα της καλη), με λαμπακια χριστουγεννιατικο δεντρο,. μεηντεη μεηντεη!!!
ωρα αλλαγης κινητου. βασει συνημμενης λιστας.

σπεκς:
- δε θελω να ξαναδω "μη διαθεσιμη μνημη" Π Ο Τ Ε
- δε θελω να ξαναδω "σβησε οτι εχεις και δεν εχεις" για να κατεβασεις ενα απληκεησιον. Π Ο Τ Ε
- η εταιρεία εκ των πραγματων μας φορτωνει το κινητο με κατι πραγματα για να μπαινουμε σε εναν ειδικο μπραουζερ, να βλεπουμε τα μεηλ και το καλενταρ μας
- πολυ πιθανο να βαλω και το τημς.
- viber, whatsupp, facebook, chatfacebook θεωρησε τα given
- παιζει και ντροπμποξ
- virtual card, voice recording, netflix, youtube,passandroid, efood consider them as given
- δηλαδη νταξ αμα χωραει και alpha/eurobank/aegean/vodafone δε θα πουμε οχι
- εχω παρει και μια εξτρα μνημη αλλα δε ξερω αν θα μπαινει στο νεο κινητο
- πεθαινουμε για φωτογκραφς και ας τσαντιζεται ο :inlove: θελουμε και η μπροστα και η πισω καμερα να ειναι τζετ. εννοειται και βιντεακια.
- γενικα παιζει πολυ google home- chromcast και συνδεσεις με συσκευες. δεν το εχω ακομα αλλα ακομα ελπιζω να δουλευω μονη μου τη σκουπα ρομποτ, μελλοντικα ευελπιστουμε και σε σμαρτ φωτισμο πλερωνε :inlove:
- πιθανο viewing καμερων σπιτιου κατι με foscam αλλα εγω δε τα ξερω αυτα ακομα
- Θελω να εχω μερικα παιχνιδακια να παιζω οπως sudoku σκακι κλπ
- θελω να ειναι σφεντονα και οχι να καιει συνδυασμο απο μαζουτ και καρβουνο
- θελω να ναι σαν τα HONDA και τα τουότα - δεν σπαει δε χαλαει
- θα πεσει απειρες φορες, θα το ξεχασω οπουδηποτε αλλες τόσες, παιζει να το βρεις και στο ψυγειο δηλαδη.
- δε το θελω βαρυ, δε το θελω με τεραστια οθονη θελω να ειναι τοσο οσο, με ιδανικο grab στο χερι
- να μη τελειωνει η μπαταρια και εχω αγχος αν θα με πιασει στο δρομο ο χαρδαλιας!!
- διαρκεια ζωης 3 ετη (καθε 3 ετη δικαιουμαστε ανανεωση νομιζω) (κλεινω μεθαυριο 3ετια)
- ναι να δωσω παραπανω λεφτα απο την τσεπη μου, τοσα για να κανω την καθημερινοτητά μου ανετη χωρις αγχος χωρις να μου σπανε τα νευρα μου
- θα ελεγα οτι 200-300 αντε 350 τα δινω αλλα μη κανουμε και τρελες
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#694051 Μπορεί να κάνει περίφημα την δουλειά της με το Xiaomi 10T lite, αλλά θα πρότεινα αν το αντέχετε το Samsung S20FE σαν πιο σίγουρη επιλογή.
Θα ήταν και η δική μου επιλογή από τα παραπάνω (αν πλήρωνε άλλος, μιας και φθηνό δεν το λες σε καμία περίπτωση).
Άβαταρ μέλους
By Andreasdik
#694055
georgetz έγραψε: το τώρα πήγαινε σε φάση "στον επόμενο τόνο" , μήπως πήρες και ακόμα αναβάθμιση στο μεσοδιάστημα που πόσταρες :lol:

Χαχαχα, ναι οκ έχεις δίκαιο.
Αν και με το ρυθμό που γίνονται παίζει και αυτό το ενδεχόμενο :lol:
Άβαταρ μέλους
By nickthetrib
#694096 @serf
να ξεκαθαρίσουμε κατι απο τις τιμές που βλέπουμε βγαζουμε 220€ και δινει ακόμα μέχρι 350€, συνολο 570€. Σωστά???
Αν ναι, ρε (sorry για το ρε) Anonymous Founder γιατί το Xiaomi 10T lite ή το Samsung S20FE??? το XIAOMI MI 10T PRO και απλά ξεμπέρδεψες με ότι ζητάει! 442-220=222 κομπλε!
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#694098 Το lite το πρότεινα σαν φθηνή λύση για να μην μπει το χέρι στην τσέπη. Αν ανέβει στα 450€, ας ανέβει λίγο ακόμη για το Samsung. Για μένα αξίζει παραπάνω, λόγω του πιο δουλεμένου software αν μη τι άλλο.
Άβαταρ μέλους
By nickthetrib
#694100
Anonymous Founder έγραψε:Το lite το πρότεινα σαν φθηνή λύση για να μην μπει το χέρι στην τσέπη. Αν ανέβει στα 450€, ας ανέβει λίγο ακόμη για το Samsung. Για μένα αξίζει παραπάνω, λόγω του πιο δουλεμένου software αν μη τι άλλο.

Το xiaomi εχει 8GB RAM/ 256GB ROM, θα καλύψει πιο καλά αναγκες εφαρμογών και φωτο, βιντεο κλπ κλπ κλπ, ακόμα και τις μ@λ@κίες του software της XIAOMI, για αυτό το λέω + το 5g
Άβαταρ μέλους
By Serf
#694125
nickthetrib έγραψε:@serf
να ξεκαθαρίσουμε κατι απο τις τιμές που βλέπουμε βγαζουμε 220€ και δινει ακόμα μέχρι 350€, συνολο 570€. Σωστά???
Αν ναι, ρε (sorry για το ρε) Anonymous Founder γιατί το Xiaomi 10T lite ή το Samsung S20FE??? το XIAOMI MI 10T PRO και απλά ξεμπέρδεψες με ότι ζητάει! 442-220=222 κομπλε!


Σωστά, από τις τιμές που βλέπουμε αφαιρούμε €220 (την εταιρική επιδότηση).
Άβαταρ μέλους
By nickthetrib
#694127
Serf έγραψε:
nickthetrib έγραψε:@serf
να ξεκαθαρίσουμε κατι απο τις τιμές που βλέπουμε βγαζουμε 220€ και δινει ακόμα μέχρι 350€, συνολο 570€. Σωστά???
Αν ναι, ρε (sorry για το ρε) Anonymous Founder γιατί το Xiaomi 10T lite ή το Samsung S20FE??? το XIAOMI MI 10T PRO και απλά ξεμπέρδεψες με ότι ζητάει! 442-220=222 κομπλε!


Σωστά, από τις τιμές που βλέπουμε αφαιρούμε €220 (την εταιρική επιδότηση).


Προχωρήστε στο XIAOMI MI 10T PRO τοτε
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#694349 Βρήκα αυτή τη μλκία και την πήρα, ουάου λέω θα έχω και ελεύθερη πόρτα φόρτισης και τα παλιά μου ακουστικά να βάλω και δεν δουλεύει :thumbsdown:

https://www.skroutz.gr/s/12870887/Cable ... -02-W.html

Η συσκευή USB λέει δεν υποστηρίζεται :x
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#694376
Άβαταρ μέλους
By Dimsabas
#695139 Ενδιαφέρομαι για κινητό για την κυρά. Απαιτήσεις: να είναι γρήγορο και να βγάζει καλές φωτογραφίες.
Στο Final 4 είναι τα εξής:

https://www.bestprice.gr/item/215625941 ... 128gb.html

https://www.bestprice.gr/item/215632800 ... 128gb.html

https://www.bestprice.gr/item/215593025 ... -dual.html

με αουτσάιντερ (εκτός κι αν τραβήξετε τις κοτσίδες σας ότι αξίζει την επιπλέον δαπάνη):

https://www.bestprice.gr/item/215620974 ... 128gb.html

Δεκτές και προτάσεις.