Για μοτοσικλέτες, σκούτερ και άλλα δίτροχα
Άβαταρ μέλους
By blinkys
#3792
Tsoukas77 έγραψε:Τι κακό έχει το scooter;
Πέρασαν πολλές αλλά αυτή με συγκλόνισε.Δυστυχώς δεν την έχω πλέον.

Εικόνα


:inlove: :inlove: :yahoo:
Άβαταρ μέλους
By vasilis 1200101
#4399
Tsoukas77 έγραψε:Τι κακό έχει το scooter;
Πέρασαν πολλές αλλά αυτή με συγκλόνισε.Δυστυχώς δεν την έχω πλέον.

Εικόνα


Α ρε Τσούκα, ίσως η πιο όμορφη Ντουκάτι.
Άβαταρ μέλους
By vasilis 1200101
#5059 Δυστυχώς Άλεξ και Koubeast, η Αλίκη δεν είναι πια μαζί μας. Βγήκε ολική, σε τροχαίο με ΙΧ που οδηγούσε ένα παληκάρι και βγήκε από stop. Η υπόθεση μάλλον πάει για τα δικαστήρια και προς το παρόν δεν έχω κάτι παραπάνω να πω.

Σιδεροκέφαλος, ο υποφαινόμενος ψάχνει ήδη για την επόμενη, αν και του λείπει η Αλίκη πολύ.
Άβαταρ μέλους
By D-Jet
#5136
vasilis 1200101 έγραψε:Σιδεροκέφαλος, ο υποφαινόμενος ψάχνει ήδη για την επόμενη, αν και του λείπει η Αλίκη πολύ.


Το μόνο που έχει νόημα είναι το ότι δεν χτυπησες σοβαρά (από ό,τι καταλαβαίνω δλδ αφού ψάχνεις για την επόμενη)! :s_sorry

Κρίμα και πάλι κρίμα για αυτή τη μηχανή, όμως... :s_sorry


Εγώ έχω αποφασίσει να μη γυρίσω στις μηχανές (όχι ακόμα) και να παραμείνω στα σκούτερ. Έτσι, αν, πρώτα ο Θεός, πέσει κανένα φράγκο τις επόμενες ημέρες, σκέφτομαι σοβαρότατα να αγοράσω μια καινούργια vespa gts300 abs/asr που είναι και το μόνο μεγαλούτσικο σκούτερ που με συγκινεί. Στα 4590 δεν είναι φτηνή (αν και φτηνότερη από τα περισσότερα γιαπωνέζικα 300ρια) αλλά από τη δοκιμή φάνηκε να είναι πολύ πιο άνετη από το δικό μου σκούτερ και σίγουρα απίστευτα πιο άνετη από ότι προδίδουν οι 12" τροχοί. Το καινούργιο μπροστινό από την primavera ακούγεται πως κάνει πολύ καλύτερη δουλειά από τις προηγούμενες gt και gts αλλά δεν έχω σοβαρή εμπειρία για να το κρίνω ωστόσο. Έχει μπόλικη δύναμη και ιδιαίτερα γραμμική απόδοση σε όλο το φάσμα ταχυτήτων αν και από τελική πρέπει να πάσχει σε σχέση με τα υπόλοιπα 300ρια (που χέστηκα δλδ).
Άβαταρ μέλους
By vasilis 1200101
#5151 Α ρε Άλεξ. Δεν έχω λόγια να σου εκφράσω το συναίσθημα όταν σηκώθηκα και την είδα πληγωμένη.
Καμιά δεκαριά άτομα μαζεμένα γύρω, εγώ στην άσφαλτο ξάπλα, σηκώνομαι, πάνε δυο τρεις να με κρατήσουν, ένας να φωνάζει μην βγάλεις το κράνος, άλλος να λέει έχεις αίματα στα χέρια.
Σηκώνομαι, πετάω το κράνος, πλησιάζω, γονατίζω πλάι της και τότε ήξερα. Δυστυχώς η ζημιά βγήκε πολύ μεγάλη (πάνω από 3 χιλιάδες) και η επισκευή θα ήταν ουτοπική. Δεν σχολιάζω τα χρήματα που είχα ρίξει, από την ημέρα που την είδες, ούτε τις αλλαγές που είχα κάνει (χοντρικά όλα τα κινούμενα μέρη ήταν ολοκαίνουρια).
Αλλά κλείνοντας το κεφάλαιο Αλίκη, θα πω πως, ΜΟΝΟ ΤΟ ΚΡΑΝΟΣ ΣΩΖΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ, ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΠΕΡΙΠΤΕΡΟ.

Στα του σκούτερ που ψάχνεις νομίζω είναι η ιδανική λύση η Vespa, αυτή. Λόγω ιδιοσυγκρασίας δεν έχω άποψη για τα σκούτερ αλλά τουλάχιστον αυτό είναι όμορφο. Κάνε λίγο υπομονή ωστόσο, λίγο ο ΈΝΦΙΑ, λίγο ο Χειμώνας μπορεί να βρεθεί κάποια καλή μοτοσυκλέτα στον δρόμο σου.
Άβαταρ μέλους
By bihlas87
#5862 Κρίμα ρε Βασίλη, την είχες σε άψογη κατάσταση την ''γριά''.
Μακάρι να έχεις χρήμα στην άκρη για κάποια άλλη και πιο σύγχρονη.

Αντί για φωτό θα βάλω video, η κάμερα είναι η παρακάτω και είναι πολύ καλό deal για όποιον
ενδιαφέρεται για action cam. Έχει πέσει σχεδόν 15 ευρώ η τιμή της, κοντά στα 80 με την αποστολή
την είχα πληρώσει πριν ένα μήνα, τώρα στα 62 ευρώ είναι τζάμπα.
http://www.ebay.com/itm/NEW-SJ4000-12MP-HD-1080P-Car-Sports-DV-Action-Waterproof-Camera-2x-free-Battery-/181449972869?pt=Camcorders_Professional_Video_Cameras&hash=item2a3f42dc85

Τοποθετημένη πάνω στο τιμόνι χωρίς αδιάβροχη θήκη
https://www.youtube.com/watch?v=mTgfSYXaMG4&list=UUjxmUAO59tQlbutyt5kZ_vw

Tοποθετημένη πάνω στο κράνος με αδιάβροχη θήκη, εξ ου και ο χάλια ήχος
https://www.youtube.com/watch?v=nF_B0umMd_k&list=UUjxmUAO59tQlbutyt5kZ_vw

Δείτε τα σε 1080p
Άβαταρ μέλους
By Tsargy
#7301 Παρόλο που την εφηβία μου την έζησα στον Άγιο Παντελεήμονα σε παρέες με μηχανόβιους, ποτέ δεν κατόρθωσα να γίνω μηχανόβιος, αλλά και ποτέ δεν ήμουν οδηγάρα...άσχετα αν είχα πάντα ένα δίκυκλο από το 1983...
Αυτό που με έχει σώσει είναι η συναίσθηση των παραπάνω...
Εδώ και πολλά χρόνια έχω την γριούλα μου: Μία Transalp 600 του 87...ναι,ναι, με το μονό δισκόφρενο, τον μαύρο κινητήρα και τα ταμπούρα πίσω :s_crazy

Εδώ είναι στην Αγία Άννα, από τις φετινές διακοπές στην Νάξο:

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By vasilis 1200101
#7313
bihlas87 έγραψε:Κρίμα ρε Βασίλη, την είχες σε άψογη κατάσταση την ''γριά''.
Μακάρι να έχεις χρήμα στην άκρη για κάποια άλλη και πιο σύγχρονη.


Μπίχλα, ωραία τα βιντεάκια σου. Πιο μηχανάκι είναι αυτό είπαμε; :s_smile

Όσον αφορά στο πιο σύγχρονη, αυτή είναι μεγάλη κουβέντα αλλά δύσκολα θα πάω σε πιο σύγχρονη. Δεν ξέρω τι φταίει αλλά τα μηχανάκια μετά το 2000 δεν μου αρέσουν ιδιαίτερα. Και εδώ συμβαίνει το εξής παράδοξο, ενώ τα σκούτερ του 90 ούτε να τα φτύσω δεν θέλω, τα καινούρια μου φαίνονται αρκετά συμπαθητικά.

Για να γίνω σαφής, δυο - τρεις μέρες μετά την πτώση πήρα τηλέφωνο τον μηχανικό μου και του λέω. " Φεύγουμε για Βόρεια..., βρήκα την επόμενη, GPZ 1100 RX".
Σιωπή στο τηλέφωνο και μετά από μερικά δευτερόλεπτα άκουγα τα γαλλικά του αιώνα..."
Τελικά δεν πήραμε το Καβασάκι! :s_crazy