Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#687674
Ove20 έγραψε:Προσωπικά τα ηλεκτρικά τα θεωρώ πέταμα ευρώ από το παράθυρο. Εγώ στη δουλειά πηγαινοέρχομαι με το παρακάτω και γουστάρω.

Εικόνα

Εχεις δοκιμάσει ηλεκτρικό; Είναι τρομακτικά μεγάλη η ευκολία, δεν το σκέφτεσαι δεύτερη φορά και δεν φοβάσαι ανηφόρες.
Άβαταρ μέλους
By Ove20
#687681
Anonymous Founder έγραψε:
Ove20 έγραψε:Προσωπικά τα ηλεκτρικά τα θεωρώ πέταμα ευρώ από το παράθυρο. Εγώ στη δουλειά πηγαινοέρχομαι με το παρακάτω και γουστάρω.

Εικόνα

Εχεις δοκιμάσει ηλεκτρικό; Είναι τρομακτικά μεγάλη η ευκολία, δεν το σκέφτεσαι δεύτερη φορά και δεν φοβάσαι ανηφόρες.


Ναι καβάλησα για λίγο ένα τούμπανο mtb και δεν ξετρελαθηκα ίσως γιατί θέλω να γυμνάζομαι για αυτό και η συνειδητή επιλογή του cross country παραπάνω. Επίσης δεν ανησυχώ και για τους χάλια δρόμους μας.
Άβαταρ μέλους
By Χρήστος Λάππας
#687693 Το πλεονέκτημα του Πατινιου είναι αυτό:

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By Χρήστος Λάππας
#687702 Και στο πορτ μπαγκαζ.
Άβαταρ μέλους
By Chris
#687713
Focusman91 έγραψε:Έχω φτάσει πολλές φορές κοντά στο να πάρω ένα ξχιαομι προ 2. Ειδικά όταν δούλευα Μαρούσι θα μου σε λύσει τα χέρια.
Αλλά 40 χλμ. Πήγαινε έλα κακού δρόμου και η κούραση, με κράτησαν και δεν το πήρα ποτέ.
Μπόνους είμαι ήδη ατσουμπαλος, με το πατίνι θα γινόταν ακόμα μεγαλύτερο χάος..
Αλλά είναι απίστευτα βολικά...

< Note 8 >


Ωπα ρε. Σκεφτοσουν πατινι για 20+20χμ καθημερινα στην Αθηνα?????? Γιατι οχι καγιακ ξερω γω? Το ιδιο σχετικο με την αναγκη σου θα ηταν
Άβαταρ μέλους
By g8777
#687723 Το παν ειναι να παρουμε πατινι παιδες :lol: , δεν πα να ναι και ο σταθμος του Μετρο στα 200 μετρα και το λεωφορειο πηχτρα. :rtfm:
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#687732 Δεν νομίζω πως θ'ασχοληθεί κάποιος αν το μετρό είναι δίπλα. Αν όμως είναι σε αποστάσεις 1+ χιλιόμετρο, αποκτά νόημα γιατί μειώνεις το χρόνο commuting προς και από την δουλειά.
Αν με ρωτάς, μόνον σε μια τέτοια περίπτωση βρίσκω νόημα στο πατίνι, ή για δουλειές γύρω-γύρω, πχ το Γαλάτσι με τις ανηφόρες του θέλει καλή φυσική κατάσταση για να το κάνεις μόνον με τα πόδια.
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#687738 Εγώ δε θα το γέλαγα. Επειδής ζούμε σε ζεστή χώρα, όπου έχει περπάτημα και δη με ανηφόρες θα βοηθάει πολύ στο να φτάνει το υποκείμενο ατσαλάκωτο, ασχέτως φυσικής κατάστασης. Θυμάμαι την ανηφόρα από το ναό προς ΠαΠει και πώς έφτανα... (σχεδόν πάντα έπαιρνα αλλαξιά μαζί μου :lipsealed: ).
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#687743
harpymonk έγραψε:
Anonymous Founder έγραψε:.... πχ το Γαλάτσι με τις ανηφόρες του θέλει καλή φυσική κατάσταση για να το κάνεις μόνον με τα πόδια.

Εικόνα

Δες και μόνος σου. Ανάβαση από Βεϊκου πάνω στο νταμάρι, μέσω Ήρας.
Και υπάρχουν πολλά τέτοια σημεία. Που παίζει και το πατίνι να τα βρίσκει σκούρα. Ε, όπως και να το κάνουμε, δεν είναι το ίδιο ευχάριστο να περπατάς στην ευθεία με τις ανηφόρες-κατηφόρες.
Άβαταρ μέλους
By harpymonk
#687744 Ε μα γι' αυτό προτεινα πιο πολλα ποδια που ειναι και πιο μαχημα στις ανηφοριές απο τα πατινια. (Ειναι πιο προβλημα στη Συγγρού ομως)