Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Dodger
#687308
MIXOStsi έγραψε:Δεν γίνεται μηδενικά κρούσματα γρίπης, ακόμα και σε απόλυτα ελεγχόμενο περιβάλλον...
Απλά κανείς δεν ασχολήθηκε με τη γρίπη αυτή τη περίοδο, όπως και με άλλα πράγματα...


Ο ΕΟΔΥ αναφέρει ότι δεν είχαμε κρούσματα γρίπης σε ΜΕΘ, όχι ότι δεν είχαμε καθόλου κρούσματα.
Άβαταρ μέλους
By nEK
#687543 "Εφαγα ολο το κοσμο και ακρη δεν βρηκα..." καπως ετσι.
Η συμβια εχει θεμα στα ποδοδαχτυλα της. Εχει ενα με υπερκερατωση και ενα με μυκητα που πανε και ερχονται. Για αρκετα χρονια. Εχει παει σε δερματολογους, χειρουργους κλπ εχει βαλει ενα σωρο ματζουνια. Δεν εχει βρει λυση μονο προσωρινη καποιες φορες μετριαση των συμπτωματων. Πριν τα κοψουμε να υσηχασουμε, εχετε καμια ιδεα, προσωπικη εμπειρια ή να εχετε ακουσει κατι?
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#687586 Για τον μύκητα . Χρειάζεται καλός εξαερισμός, όχι υγρασία , όχι κάλτσες-καλτσόν ειδικά το βράδυ μετά τη δουλειά. Το πόδι να μένει ακάλυπτο και εκτεθειμένο στον αέρα όσο το δυνατόν περισσότερο . Σε συνδυασμό με τα κατάλληλα σπρέϋ και βάμματα ιωδίου .
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#687601 +1
Ίσως να πρέπει να αφαιρέσει μέρος του νυχιού για πλήρη καθαρισμό.
Βασικά αυτές είναι οι καθημερινές δουλειές των ποδιάτρων. Που δεν νομίζω να έχουμε στην Ελλάδα και που δεν είναι γιατροί κι ας κάνουν διάφορα μικρά χειρουργεία.
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#687623
sknipper έγραψε:+1
Ίσως να πρέπει να αφαιρέσει μέρος του νυχιού για πλήρη καθαρισμό.
Βασικά αυτές είναι οι καθημερινές δουλειές των ποδιάτρων. Που δεν νομίζω να έχουμε στην Ελλάδα και που δεν είναι γιατροί κι ας κάνουν διάφορα μικρά χειρουργεία.

Στην Ελλαδα λεγονται ποδολογοι και ναι δεν ειναι γιατροι αλλα μπορουν να κανουν θαυματα σε υπερκερατωσεις και αλλα.

@nEK, ψαξτε για ποδολογο. Αν μενεις Αθηνα προς τα βορεια ξερω μια που πηγαινει η συζυγος και ειναι ενθουσιασμενη.
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#687626 Εγώ ξέρω έναν καλό νότια (Ν. Σμύρνη), αν και θα προτιμούσα να ξέρω τον βόρειο :ninja: .
Άβαταρ μέλους
By bujinkan
#687683 Ξύπνησα ένα πρωί και είδα αυτές τις πληγές στο χέρι μου ...μου κινεί την περιέργεια το σχήμα δλδ τελιτσες Εικόνα

Xperia 5ii
Άβαταρ μέλους
By drdino
#687689 Κοριός;;;;;
Άβαταρ μέλους
By Chris
#687711 Βγαλτε ολα τα κρεβατια εξω και βαλτε τους φωτια :lol:

Μαλλον κοριος, ναι, ειχα δει πολλα παρομοια στη θητεια μου
Άβαταρ μέλους
By nEK
#687780 Θα παμε σε ποδολογα, εχουμε μια κοντα μας, γερμανοτραφης...δεν μενω Αθηνα.
Κοριος? Στο χερι? Σε ανδρικο χερι σκληραγωγημενο?
Άβαταρ μέλους
By bujinkan
#687782
Chris έγραψε:Βγαλτε ολα τα κρεβατια εξω και βαλτε τους φωτια

Μαλλον κοριος, ναι, ειχα δει πολλα παρομοια στη θητεια μου
Ove20 έγραψε:Κοριός κατά 99%
Μου είπαν ότι από κοριό είναι τόσο μικρό το τσιμπιμα πρώτον ,και δεύτερον δεν ματώνεις

Xperia 5ii
Άβαταρ μέλους
By edmond
#687790 Ορθόν και αυτό.
Στην Κόρινθο θυμάμαι νεοσύλλεκτος, σε πολλά άτομα είχε περπατήσει κοριούμπα και είχε απλά φτιαχτεί μια "οροσειρά" από σπυράκια.
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#687886 Χτύπημα φαίνεται αυτό. Ούτε οι κοριοί, ούτε οι ψύλλοι, κάνουν τέτοια σημάδια.