Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Geralt
#687705 Χμ τώρα που το αναφερες η Ξιαομαρα έχει το Mi remote, λες να κάνει δουλειά;
Θα το δοκιμάσω

Θενξ φίλος
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#687709 Είναι βέβαιο πως θα δουλέψει, αλλά άντε βγάλε άκρη ποιος κινέζος φτιάχνει τις F&U (για να πάρεις από τα έτοιμα προφίλ λέω). Αν πάλι κάνεις εκμάθηση, θα δουλέψει. Απλώς οι γονείς δεν βολεύονται με τέτοιες λύσεις και αγαπάνε τα κλασικά τηλεκοντρόλ.
Παίζει επίσης και κινεζο-λύση από Banggood.
https://www.banggood.com/search/univers ... 0_p-1.html
Αν δεν βιάζεσαι δηλαδή.... Δεν ξέρω τι τιμές έχει το Jumbo, πάντως αντίστοιχης ποιότητας θα είναι (προς το χειρότερο!).
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#687969 Νομίζω ότι η f&u είναι αναγνωρισμένη μάρκα και τα προφίλ της είναι στις λίστες συσκευών. Θεωρώ ότι θα είναι απλά θέμα επιλογής κωδικού από λίστα.
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#687990
sknipper έγραψε:Νομίζω ότι η f&u είναι αναγνωρισμένη μάρκα και τα προφίλ της είναι στις λίστες συσκευών. Θεωρώ ότι θα είναι απλά θέμα επιλογής κωδικού από λίστα.


Στην εφαρμογή του κινητού μου πάντως δεν την έχει.
Άβαταρ μέλους
By Geralt
#687994
NickTG έγραψε:
sknipper έγραψε:Νομίζω ότι η f&u είναι αναγνωρισμένη μάρκα και τα προφίλ της είναι στις λίστες συσκευών. Θεωρώ ότι θα είναι απλά θέμα επιλογής κωδικού από λίστα.


Στην εφαρμογή του κινητού μου πάντως δεν την έχει.


μπα... πεη :lol:
υπαρχουν οτι απιθανες μαρκες απο τα βαθη της Ινδιας αλλα F&U πουθενα
Θα βοηθουσε ισως να ξεραμε οι F&U τηλεορασεις με ποιες αλλες ειναι το ιδιο φασον (καμια Vestel τιποτα?) :hmmm:

παντω σε πεισμα του Χαι Φιντελιτι, μολις πηρα ενα universal κινεζικο στα 2.90 απο το τεραστιο κινεζικο πολυκαταστημα στου Ρεντη https://goo.gl/maps/grFfGUEf14puvfKx9
και μετα που δεν θα δουλευει θα παραγγειλω το οριτζιναλ και θα αφησω να με κωλοπιασουν για 25 ευρα :lol:
Άβαταρ μέλους
By Geralt
#688010 ΧΑ!

Λοιπόν το καλύτερο τηλεκοντρόλ έβα

https://m.alibaba.com/product/607996680 ... L-LCD.html

Όπως προείπα 2.90€ από τον Κινέζο Spring, είτε διαλέγεις κάποιον από τους έτοιμους κωδικούς που σου δείχνει με φωτογραφίες 100 και διαφορετικών τηλεκοντρόλ όλων των θρησκειών, είτε απλά point and set στην τηλεόραση
Άβαταρ μέλους
By Geralt
#688062
Anonymous Founder έγραψε:Το αγόρασες και έπαιξε δηλαδή;
Ναι σου λέω αβασανιστα
Η συσκευασία έχει αυτό το σεντόνι μπρος πίσω με ότι τηλεκοντρόλ υπάρχει στην πλάση να διαλέξεις
Εικόνα

Btw σε αυτό το κινέζικο και στο άλλο πάνω στην Πέτρου Ράλλη μπορείς να χαζεύεις με τις ώρες κινεζιες
Έχουν ότι μπορείς να φανταστείς

Βρήκα πχ και κάποια ανακλαστικά για το γκαράζ που δεν ήξερα πόσο τα χρειαζομουν μέχρι που τα είδα χαχα
Άβαταρ μέλους
By mirage
#688082 Διαχρονικη αξια αυτά τα τηλεκοντρόλ εδω και δεκαετίες.
Άβαταρ μέλους
By MIXOStsi
#691884 Για πείτε ρε σεις!
Στη Μαγνησία ολοκληρώθηκε η ψηφιακή μετάβαση.
Υποτίθεται ότι στο 37 είναι η ΕΡΤ1HD, αλλά εμένα στο 37 δε βρίσκει τίποτα! Τι αυτόματα, τι χειροκίνητα, τίποτα...
Στο 25 βρίσκει κανονικά τα υπόλοιπα της ΕΡΤ...

Άλλους που ρώτησα, πιάνουν ΕΡΤ1... ίδια κέντρα εκπομπής.
Άβαταρ μέλους
By nEK
#691964 Αυτες οι εξυπνες τηλεορασεις που τρεχουν εφαρμογες και μπαινουν στο ιντερνετ κλπ, σε 2-3-4 χρονια θα ειναι το ιδιο λειτουργικες ή θα γινουν στραβαδια σαν τα κινητα και τους υπολογιστες μας? Γιατι αν ειναι να αλλαζουμε τιβι καθε 2-3 χρονια οπως σχεδον τα κινητα τηλεφωνα αστα να πανε.
Άβαταρ μέλους
By georgetz
#691967
nEK έγραψε:Αυτες οι εξυπνες τηλεορασεις που τρεχουν εφαρμογες και μπαινουν στο ιντερνετ κλπ, σε 2-3-4 χρονια θα ειναι το ιδιο λειτουργικες ή θα γινουν στραβαδια σαν τα κινητα και τους υπολογιστες μας? Γιατι αν ειναι να αλλαζουμε τιβι καθε 2-3 χρονια οπως σχεδον τα κινητα τηλεφωνα αστα να πανε.


το καλό είναι οτι με ένα box τύπου Xiaomi Mi Box S πχ , και να μην αναβαθμίζεται η τηλεόραση , θα αναβαθμίζεται αυτό ή θα
το αλλάζεις στην 3ετία - 4ετία με 50 Ε και θα έχεις ότι τελευταίο παίζει απο software :lol:

π.χ σε Sony 10ετίας των γονιών μου (άριστο πάνελ όμως για την εποχή του :inlove: ) , προστέθηκε μια τέτοια συσκευούλα , λογαριασμοί σε Netflix, Prime Video και δυνατότητες για chromecasting μέσω κινητού και τη καταβρήκαν οι γονήδες μεσούσης καραντίνας :lol:
Άβαταρ μέλους
By sargus
#693343 Καλησπέρα.
Λοιπόν, μια καινούργια Samsung που πήρα, συνδέεται με το κινητό μέσω κατοπτρισμού οθόνης (mirroring) και βλέπω στην TV τα βιντεάκια και τις φωτό εύκολα και γρήγορα και είναι πολύ βολικό.
Στο σαλόνι έχω μια παλιά LG που της έχω συνδέσει πάνω ένα μινι pc. Με ποιο τρόπο άραγε μπορώ να κάνω το ίδιο πράγμα (mirroring) μέσω του pc;
Άβαταρ μέλους
By popolaros
#704751 σε ποιο υψος τοποθετουμε βαση τηλεορασης?

δεδομενα : αποσταση 3.5-4 μετρα
μεγεθος τηλεορασης : 46ιντσες με προοπτικη για 55 (+)