Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By MIXOStsi
#686279 Το πιο vfm είναι το X3...
Άβαταρ μέλους
By gianik
#686280 διαβάζω διάφορα μικροπροβληματάκια ... :hmmm: και επίσης δεν εχει την amoled που τώρα που την βλέπω στο Α51 ειναι μεγάλο + σε ένα κινητό...
Άβαταρ μέλους
By MIXOStsi
#686285 Για προβλήματα δε ξέρω.
Επειδή το βλέπω καθημερινά το Χ3 η lcd του δεν είναι άσχημη! Για budget συσκευή θα το έπαιρνα άνετα...

Πάντως εγώ χωρίς oled δε μπορώ, αλλά παίζω σε άλλες τιμές... :lol:
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#686292
gianik έγραψε:Bussos alert

νομίζω το realme 7 pro θα ήταν πιο vfm λόγω και της amoled....(ετσι κ αλλιώς δεν θα το πάρω σημερα , μπορώ να περιμένω να πέσει η τιμή του..)
γνώμες; :hmmm:


Απάντησες.
Επίσης το UI της Realme είναι σαν OnePlus ----> γαμάτο

Με γεια όταν και όποτε. Κρίμα που το έχασες με -100€ από την αρχική.
Άβαταρ μέλους
By gianik
#686297 275 εχει τώρα...
πόσο ειχε φτάσει ;;; :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#686303
gianik έγραψε:275 εχει τώρα...
πόσο ειχε φτάσει ;;; :hmmm:


Εικόνα

είχε στις αρχές της κυκλοφορίας του 30% κάτω
Άβαταρ μέλους
By g8777
#686335 Τrump administration blacklists Xiaomi as a ‘Communist Chinese military company’

The US Department of Defense is now designating Xiaomi as a “Chinese Communist military company,” meaning it’s now vulnerable to Trump’s executive order that bans the US from investing in such companies — and might force US companies and other US investors to divest in Xiaomi on November 11th, 2021, as reported by Reuters.
While a Biden administration might overturn the order before then, it’s interesting to see an electronics company like Xiaomi on the list at all. Most of the other companies on the list are more industrially oriented, specializing in aviation, aerospace, shipbuilding, chemicals, telecommunications, construction, and other forms of infrastructure. Huawei, the world’s number two phonemaker, is also on the list, but Huawei builds large-scale telecommunications equipment too; US lawmakers have been specifically worried about Huawei being part of the nation’s cellular infrastructure (also see: ZTE).



Aσχημα νεα, θα μας κουβαληθει ολο το γυφτομανι με τα Σιαομί στην ελιτ των κινητων (Sammy Apple Sony, S.A.S.) :(
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#686339 Νόμιζα πως δεν θ'ασχολούνταν ποτέ κοτζάμ Trump με την Xiaomi και τα κινητά της, μιας και απευθύνονται σε μπατίρηδες. Αλλά φευ!
Ελπίζω να ανατραπεί, δεν αντέχω την φτώχεια τους, μου βρωμάει!
:protest: :omg:
Άβαταρ μέλους
By mirage
#686344 Αμφιβάλλω. Προφανώς δεν είναι Trump αλλα η όλη κατάσταση αποτελεί μέρους του στρατηγικού σχεδιασμού των ΗΠΑ και ο Biden θα ακολουθήσει.
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#686366
Giuseppe Busso έγραψε:
gianik έγραψε:Bussos alert

νομίζω το realme 7 pro θα ήταν πιο vfm λόγω και της amoled....(ετσι κ αλλιώς δεν θα το πάρω σημερα , μπορώ να περιμένω να πέσει η τιμή του..)
γνώμες; :hmmm:

Απάντησες.
Επίσης το UI της Realme είναι σαν OnePlus ----> γαμάτο
Με γεια όταν και όποτε. Κρίμα που το έχασες με -100€ από την αρχική.
Είχα πει κάποια σχόλια σχετικά με το Realme 7 Pro που πήρα (234 λίρες από αμαζον).
Ναι καλή η amoled και το always on, καλά και τα διπλά ηχεία (όχι ακριβώς στέρεο ή φοβερή ποιότητα αλλά κάνει καλή φασαρία), καλά και τα 8GB για μένα που έχω >300 αεφαρμογές και πολλά tabs ανοιγμένα, και χώρο για 2 SIM και έξτρα μνήμη αλλά μερικές φορές νιώθω μια μικρή καθυστέρηση, δισταγμό ίσως και να είναι ρυθμίσιμο (πχ κάποιο animation).
Για το UI δεν ξέρω και μεγάλη εμπειρία δεν έχω στο θέμα, Nova launcher έχω, άλλα κάποια θεματάκια ενοχλητικά τα ανέφερα.
Σε σχέση με το Χ3 είναι 33 γρμαμάρια πιο ελαφρύ. Και έχει τον απίστευτο φορτιστή, φορτίζει με 6000mA....
Αλλά το επόμενό μου θα είναι πιο μικρό και πιο ελαφρύ.
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#686461 Που μπορώ να βρω remote control για xiaomi mi box 3?


Βλέπω κάποια συμβατά αλλά δεν υποστηρίζουν φωνητικές εντολές και συνδέονται με ir.
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#686630 Πήρα 2 μαγνητικές βάσεις baseus αλλά δεν καταλαβαίνω την διαφορά μεταξύ των στικερ. Προς το παρόν έχω κολλήσει αυτή τη μεταλλική πάνω στη θήκη και δείχνει να κρατεί. Δεν έχει τοποθετηθεί ακόμη στο όχημα

[img]https://www.gadgets4geeks.com.au/WebRoot/Store/Shops/gadgets4geeks/Products/SUGENT-DR0S[1]/09-baseus-privity-pro-magnetic-air-vent-car-mount-holder-.jpg[/img]
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#686659
saxon_747 έγραψε:Που μπορώ να βρω remote control για xiaomi mi box 3?


Βλέπω κάποια συμβατά αλλά δεν υποστηρίζουν φωνητικές εντολές και συνδέονται με ir.

Εδώ;
Xiaomi bluetooth Voice Remote Control Controller for Xiaomi Mi Box S 4K Android TV Box Home Audio & Video from Consumer Electronics on banggood
https://banggood.app.link/iW37tqxb7cb