Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...

Θα κάνετε το εμβόλιο?

66
63%
20
19%
3
3%
4
4%
6
6%
6
6%
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#685964 Νταξει και Α.Ρ.Ε.Ν να έγραφε δεν ειναι κακό να βοηθήσουμε.

Εδώ μας ζητάνε βοήθεια να κατεβάσουμε το candy crush. Εκεί θα κολλήσουμε?

< Note 8 >
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#685968 Η διαδικασία εγγραφής στην άυλη συνταγογράφηση πάντως κολλάει αν η ασφαλισμένη είναι σύζυγος χωρίς ΑΦΜ. Θα πρεπει να παει σε δομή υγείας για κωδικους ή να αποκτήσει κλειδαριθμο στο Taxis.

Δεν θα μπορούσε να γίνει μόνο με ΑΜΚΑ και αριθμό ΑΤ;

Redmi Note 8 Pro
Άβαταρ μέλους
By jaxws
#686295 Καλημέρα. Το έκανα χτες το απόγευμα .Είχα απαντήσει στην δεύτερη επιλογή , ότι θα περιμένω αργότερα όμως το γεγονός ότι όλοι οι γιατροί που ρώτησα ήταν θετικοί και καθώς αν δεν το έκανα τώρα η σειρά μου υπολογίζω ότι θα ερχόταν ξανά το καλοκαίρι μου άλλαξαν γνώμη.
Οι γιατροί δεν ήταν θετικοί 100% ως προς το εμβόλιο αλλά προς τις πιθανότητες ότι θα πάθω κάτι πολύ χειρότερο εάν νοσήσω. Δυστυχώς απ΄οτι μου μετέφεραν ο κορωνοιος αφήνει διάφορα κουσούρια στον οργανισμό όπως έχουν δει σε εξετάσεις ασθενών που νόσησαν από το πρώτο κύμα. Μέχρι στιγμής όλα καλά εκτός από πόνο στο χέρι.
Άβαταρ μέλους
By gianik
#686296
jaxws έγραψε:Καλημέρα. Το έκανα χτες το απόγευμα .Είχα απαντήσει στην δεύτερη επιλογή , ότι θα περιμένω αργότερα όμως το γεγονός ότι όλοι οι γιατροί που ρώτησα ήταν θετικοί και καθώς αν δεν το έκανα τώρα η σειρά μου υπολογίζω ότι θα ερχόταν ξανά το καλοκαίρι μου άλλαξαν γνώμη.
Οι γιατροί δεν ήταν θετικοί 100% ως προς το εμβόλιο αλλά προς τις πιθανότητες ότι θα πάθω κάτι πολύ χειρότερο εάν νοσήσω. Δυστυχώς απ΄οτι μου μετέφεραν ο κορωνοιος αφήνει διάφορα κουσούρια στον οργανισμό όπως έχουν δει σε εξετάσεις ασθενών που νόσησαν από το πρώτο κύμα. Μέχρι στιγμής όλα καλά εκτός από πόνο στο χέρι.



καλημέρα.. :)
για πες ηλικία , κλπ...εδώ Ελλάδα είσαι ;
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#686372 Άντε για χάρη του gianik θα πω και εγώ ο,τι έκανα το εμβόλιο χθες, μόνη παρενέργεια ο πόνος ψηλά στο χέρι κατά τις κινήσεις ο οποίος σήμερα έχει ήδη υποχωρήσει σημαντικά.

< Note >
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#686375
belgarion έγραψε:Άντε για χάρη του gianik θα πω και εγώ ο,τι έκανα το εμβόλιο χθες, μόνη παρενέργεια ο πόνος ψηλά στο χέρι κατά τις κινήσεις ο οποίος σήμερα έχει ήδη υποχωρήσει σημαντικά.

< Note >


βαλε τον g να το κανει μακια να περασει :inlove:
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#686376 Αυτός ο πόνος είναι του εμβολίου, κι εγώ που έκανα της γρίπης, είχα αυτόν τον πόνο, όπως και η γυναίκα μου. Είχα βάλει και μέσον για να εμβολιαστώ για COVID-19 με τους πρώτους, αλλά με εντολή Μητσοτάκη με σταμάτησαν (μου έστειλε Viber ο ίδιος προσωπικα, μου λέει Hi-Fi σταμάτα, τι πας να κάνεις, θέλεις να μαλώσω;).
Ε, οπότε τώρα περιμένω. :(
Άβαταρ μέλους
By gianik
#686583
belgarion έγραψε:Άντε για χάρη του gianik θα πω και εγώ ο,τι έκανα το εμβόλιο χθες, μόνη παρενέργεια ο πόνος ψηλά στο χέρι κατά τις κινήσεις ο οποίος σήμερα έχει ήδη υποχωρήσει σημαντικά.

< Note >




.
Άβαταρ μέλους
By gianik
#686584 Σε εμας συζητιέται τώρα επειδή διεθνώς ένα 10% των ατόμων που κλείνουν ραντεβού δεν πηγαίνει, να υπαρχει μια λίστα στελεχών που με διαδικασία fast track να πηγαινει για εμβολιασμό την ίδια μέρα ώστε να μην χάνονται οι δόσεις... Πως θα γίνει αυτό δεν ξέρω θα ενημερώσω όταν ενημερωθώ..

.
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#686621
gianik έγραψε:Σε εμας συζητιέται τώρα επειδή διεθνώς ένα 10% των ατόμων που κλείνουν ραντεβού δεν πηγαίνει, να υπαρχει μια λίστα στελεχών που με διαδικασία fast track να πηγαινει για εμβολιασμό την ίδια μέρα ώστε να μην χάνονται οι δόσεις... Πως θα γίνει αυτό δεν ξέρω θα ενημερώσω όταν ενημερωθώ..

.

Όταν λέμε στελέχη; :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By Hellenic tifosi
#686623 Ναι κυκλοφόρησε αυτό giannik. Είναι πολύ βασικό να μη χάνουμε δόσεις από το pfizer, και θα πρέπει να υπάρχει μια τύπου "λίστα επιλαχόντων".

Αρκεί βέβαια να είναι πραγματικά δόσεις που θα πήγαιναν στο βρόντο και όχι άλλη μια περίπτωση αδιαφάνειας.