Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By bill33
#686569 Δεν αλλάζει κάτι στα όρια συναλλαγών όποτε είναι ανάλογα πως την χρησιμοποιεί κάποιος. Πάντως όλες σιγά σιγά πάνε προς την συνδρομή. Η μονεσε έμαθα ότι κατάργησε το δωρεάν πακέτο στην Ελλάδα.

< Note 10 >
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#690211 Δεν μπορώ να πληρώσω banggood με google pay ενώ έχω ξαναπληρώσει έτσι στο παρελθόν. Μία μου βγάζει fraud error, την άλλη denied κλπ
Άβαταρ μέλους
By babakos
#690304
bill33 έγραψε:Δεν αλλάζει κάτι στα όρια συναλλαγών όποτε είναι ανάλογα πως την χρησιμοποιεί κάποιος. Πάντως όλες σιγά σιγά πάνε προς την συνδρομή. Η μονεσε έμαθα ότι κατάργησε το δωρεάν πακέτο στην Ελλάδα.

< Note 10 >



Ισχύει για την Monese

Παρεπιπτόντως η Revolut έχει στο πλάνο να δώσει μικροπιστώσεις, τόκο σε καταθέσεις και cashback σε πολλές ευρωπαϊκές χώρες εντός του 2021, σε όσους έχουν Metal συνδρομή. Μάλλον θα παιξουν και στην Ελλάδα αν και θα κρατούσα μια πισινή για τις μικροπιστώσεις στην χώρα μας...
Άβαταρ μέλους
By GTS
#694917
babakos έγραψε:
bill33 έγραψε:Δεν αλλάζει κάτι στα όρια συναλλαγών όποτε είναι ανάλογα πως την χρησιμοποιεί κάποιος. Πάντως όλες σιγά σιγά πάνε προς την συνδρομή. Η μονεσε έμαθα ότι κατάργησε το δωρεάν πακέτο στην Ελλάδα.

< Note 10 >



Ισχύει για την Monese

Παρεπιπτόντως η Revolut έχει στο πλάνο να δώσει μικροπιστώσεις, τόκο σε καταθέσεις και cashback σε πολλές ευρωπαϊκές χώρες εντός του 2021, σε όσους έχουν Metal συνδρομή. Μάλλον θα παιξουν και στην Ελλάδα αν και θα κρατούσα μια πισινή για τις μικροπιστώσεις στην χώρα μας...
Πήρα ένα μήνυμα ότι η τράπεζα θα αρχίσει να χρεώνει κλιμακωτά για συναλλαγές PAF. Τι είναι αυτές οι συναλλαγές ακριβώς; Pre Authorised F?


< >
Άβαταρ μέλους
By bill33
#694932
GTS έγραψε:
babakos έγραψε:
bill33 έγραψε:Δεν αλλάζει κάτι στα όρια συναλλαγών όποτε είναι ανάλογα πως την χρησιμοποιεί κάποιος. Πάντως όλες σιγά σιγά πάνε προς την συνδρομή. Η μονεσε έμαθα ότι κατάργησε το δωρεάν πακέτο στην Ελλάδα.

< Note 10 >



Ισχύει για την Monese

Παρεπιπτόντως η Revolut έχει στο πλάνο να δώσει μικροπιστώσεις, τόκο σε καταθέσεις και cashback σε πολλές ευρωπαϊκές χώρες εντός του 2021, σε όσους έχουν Metal συνδρομή. Μάλλον θα παιξουν και στην Ελλάδα αν και θα κρατούσα μια πισινή για τις μικροπιστώσεις στην χώρα μας...
Πήρα ένα μήνυμα ότι η τράπεζα θα αρχίσει να χρεώνει κλιμακωτά για συναλλαγές PAF. Τι είναι αυτές οι συναλλαγές ακριβώς; Pre Authorised F?


< >

https://www.alpha.gr/el/epixeiriseis/su ... e-payments
Άβαταρ μέλους
By GTS
#694939
Geo f1 έγραψε:Paf ξέρω προιον eurobank. Pay A Friend

.


αυτη ειναι. στο μηνυμα ουτε καν εγραψαν τι ειναι αυτο το παφ.
Άβαταρ μέλους
By bebes
#695278 H Eurobank για συναλλαγές μεχρι 500€ τη μερα δεν χρεώνει.
Πολύ βολικό

Η Πειραιώς απ'οτι βλέπω απο την κορη που το χρησιμοποιεί, χρεώνει 0,02€ ανα συναλλαγή
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#695966 Η Alpha μου έστειλε email ότι διασπάται σε Νέα Αλφα που θα είναι η τράπεζα που θα ανήκει στην σκέτη Άλφα κλπ.
Τι παίζει, είναι κάτι που μας ενδιαφέρει;
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#696291 Μου ήρθε email. Λέει ότι δεν απαιτείται καμία κίνηση από εμάς.

Στο πλαίσιο του παραπάνω εταιρικού μετασχηματισμού, η τραπεζική σας σχέση, με τα δικαιώματα ή τις υποχρεώσεις που πηγάζουν από αυτή, θα μεταβιβαστεί αυτομάτως εκ του νόμου στη Νέα Alpha Bank, ενώ η εξυπηρέτησή σας θα συνεχιστεί κανονικά από το Δίκτυο σε όλη την Ελλάδα, χωρίς να απαιτείται κάποια ενέργεια από μέρους σας.

https://www.alpha.gr/el/omilos/enimeros ... paign=juno