Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#686557
Χρήστος Λάππας έγραψε:Έχω την εντύπωση ότι δεν υπάρχει τίποτα που να κάνει το πολωτικό που να μην μπορείς να αναπαραγάγεις με post processing (εκτός φυσικά από το κόψιμο των αντανακλάσεων). Και το αποτέλεσμα είναι πλήρως αναστρέψιμο και χωρίς απώλεια φωτεινότητας και πατέντες με προσαρμογείς φίλτρων.
Εγώ το ‘χω τάμα να βρίσκω πολωτικά , λατρεύω τον ουρανό και τα νερά που βγάζεις χωρίς αντανακλάσεις και διαθλάσεις .

Βρήκα ένα ματζαφλαρι και το δοκιμάζω αυτές τις μέρες , δεν είναι ειδικά για το iPhone μόνο αλλά μπαίνει

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#686588 Αν και χαλιεμαι απιστευτα με το χιονι, δε γινοταν να μην παιξουμε με τα παιδια που το περιμεναν εναγωνιως!

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#686600
edmond έγραψε:Πήγες εκεί κάτω με τέτοιο καιρό; Χαράς στο κουράγιο σου.


Μένω δίπλα.
Άβαταρ μέλους
By socratesn
#686886 Mερικές δικές μου από το χιονισμένο 2ήμερο

Κάποιες κλασικές χιονολήψεις:
Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Και ο Κίσσαβος να δεσπόζει πάνω από τη Λάρισα :inlove: :
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#686889 φαν του τηλεφακού, ξεχωρίζω την τελευταία.
Άβαταρ μέλους
By egobrain
#686990 πολύ ωραίος socrates, ειδικά η πρώτη :thumbsup:
η τελευταία δεν θα ήθελε λίγο περισσότερο ουρανό για να ταιριάξει με το έδαφος κάτω? :)
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#687008 η πρωτη! :thumbsup:
Άβαταρ μέλους
By socratesn
#687038 Σας ευχαριστώ όλους για τα καλά λόγια! Κ εμένα η πρώτη είναι η αγαπημένη μου.
JimClark ο τηλεφακός εν πολλοίς αγοράστηκε "ζηλεύοντας" τις δικές σου βουνίσιες λήψεις :inlove:

@egobrain, γενικά όντως τραβήχτηκε με περισσότερο ουρανό σε πιο ευρεία λήψη, αλλά ήθελα το Cropάρισμά μου να φέρνει την κορυφή ακριβώς στο κέντρο και σε συνδυασμό με το Compression του τηλεφακού επιδίωκα αυτό το "επιβλητικό" του βουνού από πίσω. Αλλά είναι καθαρά προτίμηση αυτό :s_wink