Forum για τη Formula 1
Άβαταρ μέλους
By edmond
#678264
Geo f1 έγραψε:
George_Prix έγραψε:Αποφασιζομεν και διατασσομεν παρα τις αντιδρασεις ολων των ομαδων:

https://www.motorsport.com/f1/news/alon ... l/4919915/

Μεχρι και μουστακι θα ξυρισουν τα Αμερικανακια για το Ναντο :s_tongue


At a series of meetings at recent race weekends, some teams have expressed their opposition to Alonso doing the test, notably McLaren, Ferrari and Racing Point.


Επειδη οι 2 πρωτες ομαδες ξερουν τι παει να πει ΑΛΟΝΣΟ!!!!!


Ότι ξέρουν....ξέρουν, βέεεεβαια, κανείς δεν το αρνείται :roll: :roll:
:shifty:
Άβαταρ μέλους
By g8777
#678270
STK έγραψε:
g8777 έγραψε:Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί σώνει ντε και καλά πρέπει ο Τζούνιορ να οδηγήσει μονοθέσιο στην Φ1. Είναι απίστευτο το σπρώξιμο που τρώει λόγω ονόματος (μετά λέμε για Στρολακο). Σιγά τον πολυέλαιο θα πω εγώ.


Τζι μου παίζει να παρακολουθείς καθόλου F2 ή όντως τελικά βλέπεις μόνο Άτλα Κυψέλης και Αστέρα Ζωγράφου; :hmmm:



Μπορεις να μου εξηγήσεις τί έκανε ο Αρκάδιος στην Φούτμπολ Λιγκ και τον περιμένει η Φ1 σαν Μεσσία; Περπάτησε σε νερό; Πήρε τίτλο πρώτη χρονιά; Έχει ΧΕΡΟΥΚΛΕΣ; Είναι μωρουδοφατσα και θα ξεπουλήσει το eShop του; :hmmm:
Εκείνος ο καψερος ο Ειλωτ :shifty:
μανουλα δεν έχει; :(
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#678272
Ότι ξέρουν....ξέρουν, βέεεεβαια, κανείς δεν το αρνείται :roll: :roll:
:shifty:


Τον φοβουνται ακομα λες γερο ανθρωπο?? :shifty:
Αλλιως τι τους νοιαζει αν θα τρεξει σε ενα τεστ η οχι... :)
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#678274
g8777 έγραψε:
STK έγραψε:
g8777 έγραψε:Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί σώνει ντε και καλά πρέπει ο Τζούνιορ να οδηγήσει μονοθέσιο στην Φ1. Είναι απίστευτο το σπρώξιμο που τρώει λόγω ονόματος (μετά λέμε για Στρολακο). Σιγά τον πολυέλαιο θα πω εγώ.


Τζι μου παίζει να παρακολουθείς καθόλου F2 ή όντως τελικά βλέπεις μόνο Άτλα Κυψέλης και Αστέρα Ζωγράφου; :hmmm:



Μπορεις να μου εξηγήσεις τί έκανε ο Αρκάδιος στην Φούτμπολ Λιγκ και τον περιμένει η Φ1 σαν Μεσσία; Περπάτησε σε νερό; Πήρε τίτλο πρώτη χρονιά; Έχει ΧΕΡΟΥΚΛΕΣ; Είναι μωρουδοφατσα και θα ξεπουλήσει το eShop του; :hmmm:
Εκείνος ο καψερος ο Ειλωτ :shifty:
μανουλα δεν έχει; :(

Ειναι λιγο μωρουδοφατσα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#678277 Σε σύγκριση με το Γιο του Γιος που είναι Marty Feldman meets Άγγελο Χαριστέα τον λες και γντμ.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#678280 Έντι συμφωνείς ότι αυτός ο ζβερκος έχει βγεί από ονείρωξη Έριχ Χόνεκερ;

:omg:
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#678281 Αυτός ο σβέρκος πρέπει να κινηματογραφηθεί από Λένη Riefenstahl.
Άβαταρ μέλους
By glf
#678282 Ίδια σκέψη είχα, κατά κει μου έφερε το όλο στήσιμο στη φώτο.
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#678288
BARHonda έγραψε:
Corto Maltese έγραψε:
sparticle έγραψε:Αν κι ο corto πιστευω παντα ψυχολογει καλυτερα τετοια θεματα, νομιζω οτι και μια καλη εμφανιση του Ρασελ δεν θα σημαινει οτι η Merc δεν χρειαζεται τον Lewis. Η απαντηση σε αυτο ειναι το πόσο κοντα ειναι ο Max στον Bottas φετος.

Δεν είπα αυτό ακριβώς. Απλά καλό είναι να μην ξεχνάμε ότι χωρίς τον Λιούις ο Μπότας θα είχε πάρει τον τίτλο φέτος. Και πέρσι μάλλον. Και αυτό το ξέρουν όλοι. Μέχρι τώρα το αφήγημα είναι ότι έχει πέσει σε έναν Χάμιλτον τράγο, θεό επί της Γης και φαίνεται μέτριος ενώ είναι οδηγάρα. Αν τον κερδίσει ο replacement driver ε εντάξει όπως και να το κάνουμε είναι χτύπημα στα κατορθώματα του Χάμιλτον και διαπραγματευτικό ατού στην Μερκ. Πιστεύω ότι δε θα του αλλάξουν την προσφορά που σίγουρα του έχουν κάνει από τον Ιούνιο, αλλά δε θα την ανεβάσουν κιόλας.

Όσο για τον Ράσελ, αν θέλει να δείξει ότι έχει στόφα πρωταθλητή, πρέπει αν όχι τώρα, στο Αμπού Ντάμπι να κερδίσει. Δεν είναι ρούκι, δεν είναι άπειρος, έχει κοντά 40 αγώνες εμπειρία. O Κλαρκ είχε 70 αγώνες καριέρα. Ο Ασκάρι ούτε τόσους. Καλό οδηγό θα τον θεωρούν πάντα. Για κορυφαίος πρέπει να το αποδείξει τώρα.


Σαν να λέμε δηλαδή ότι και ο Barichello θα είχε 2-3 τίτλους στη Ferrari εάν δεν ήταν ο Schumacher

Ωραίο το αφήγημα

Προφανώς και θα είχε. O Έντης ο Ερβάιν παραλίγο να είχε με μισή χρονιά στήριξη και με όχι τόσο dominant τη Φερράρι τότε. Πλάκα μας κάνεις;
Άβαταρ μέλους
By BARHonda
#678291
Corto Maltese έγραψε:Προφανώς και θα είχε. O Έντης ο Ερβάιν παραλίγο να είχε με μισή χρονιά στήριξη και με όχι τόσο dominant τη Φερράρι τότε. Πλάκα μας κάνεις;


Οπότε να καταλήξουμε που? Στο ότι ούτε ο MS είναι ο GOAT που αρκετοί λένε? Στο ότι εάν η ομάδα σου φτιάξει τοπ μονοθέσιο, πρέπει να το απαρνηθείς γιατί ο τίτλος δεν θα έχει αξία?

Νομίζω τον MS, τον LH, τον FA, τον MV και λοιπούς τοπ τους πληρώνεις για να κερδίσουν εκεί που δεν μπορεί το μονοθέσιο. Τα υπόλοιπα είναι να χαμε να λέγαμε
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#678294 Ξέρω ότι αυτό προκαλεί αλλεργία στους εραστές της κατσικοσυζήτησης αλλά οι περισσότεροι οδηγοί της F1 είναι σε κορυφαίο επίπεδο με μικρές διαφορές μεταξύ τους.
Και η Ροζίτα Σώκου πριν πάει Μερκεντέ και ασχοληθεί σοβαρά μαζί της ένας κορυφαίος κατασκευαστής ήταν ένας τριτοτέταρτος πιλότος που έτυχε να πέσει στα κάτω της Williams.

Ναι ο Μπαρικέλο μπορεί να έπαιρνε 1-2 τίτλους (2002-4) αλλά η Ferrari δεν θα επένδυε σε αυτόν γιατί δεν είχε τη διάρκεια και συνέπεια στην απόδοση του Σούμη.
Ομοίως και ο παραλίγο τίτλος του Irvine δεν ήταν αποτέλεσμα του 'έφυγε ο Σούμης απ τη μέση'. Σταδιακά η Ferrari είχε αρχίσει να ασχολείται περισσότερο μαζί του (δοκιμές, δική του ομάδα εξέλιξης κλπ) και για αυτό άλλαζε ραγδαία η απόδοση του κάθε χρονιά (δείτε διαφορά με Schumacher από 96 ως 99).
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#678306
BARHonda έγραψε:
Corto Maltese έγραψε:Προφανώς και θα είχε. O Έντης ο Ερβάιν παραλίγο να είχε με μισή χρονιά στήριξη και με όχι τόσο dominant τη Φερράρι τότε. Πλάκα μας κάνεις;


Οπότε να καταλήξουμε που? Στο ότι ούτε ο MS είναι ο GOAT που αρκετοί λένε? Στο ότι εάν η ομάδα σου φτιάξει τοπ μονοθέσιο, πρέπει να το απαρνηθείς γιατί ο τίτλος δεν θα έχει αξία?

Νομίζω τον MS, τον LH, τον FA, τον MV και λοιπούς τοπ τους πληρώνεις για να κερδίσουν εκεί που δεν μπορεί το μονοθέσιο. Τα υπόλοιπα είναι να χαμε να λέγαμε

Συμφωνώ μόνο που δεν είναι αυτή η περίπτωση. Αυτή τη στιγμή όμως η Μερκ είναι σε μία φάση που ο Μπότας θα έπαιρνε τον τίτλο hands down και υπάρχουν αρκετοί οδηγοί στο διάστημα ανάμεσα τον Λούη και τον Μπότα. Οπότε ναι ΟΚ Θεός ο Λούης αλλά calm your tits 7 χρόνια τώρα η Μερκ είναι κορυφή χωρίς να ιδρώσει. Και αν κερδίσει ο Ράσελ αγώνα αυτές τις μέρες από τον Μπότα αυτό θα φανεί πιο έντονα, κακά τα ψέμματα που έλεγε και μια ψυχή. Ναι καθάρισε σαν αβγό τον Φέτελ και του γάμησε την ψυχολογία, πράγματα που ο Μπότας δε θα έκανε ποτέ των ποτών, αλλά αυτό δεν αλλάζει ότι one way or another θα το σήκωναν και το ξέρουν όλοι. Όλοι.

Κατά τα άλλα μια χαρά τα λέει ο Έντης, το πρωτάθλημα το κέρδισε ο οδηγός και όχι η ομάδα λιγότερες από τις μισές φορές στην ιστορία του σπορ. Είτε γιατί η ομάδα ήταν καλύτερη από τις άλλες είτε γιατί ήταν πιο αξιόπιστη. Ξινίζουν πολλές μαγιονέζες έτσι, αλλά τί να κάνουμε; Ευπαθές προϊόν η μαγιονέζα.
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#678307 Μα παντα η ομάδα δεν έπαιζε τον μεγαλύτερο ρόλο;

Αν ο Αλόνσο είχε την ομάδα του Σουμάχερ στην φοράδα, τα ίδια αποτελέσματα θα είχε;


Από το Redmi Note 8 Pro
Άβαταρ μέλους
By BARHonda
#678309 Από 1-2 αγώνες συμπέρασμα για τον Russell δεν θα βγει. Η μόνη πίεση που έχει αυτή τη στιγμή είναι από τον εαυτό του. Όποιος τον περιμένει να μπει και να ρίξει στον Bottas 2-3 δέκατα στο Q και 30δ στον αγώνα όπως ο LH, ζει σε άλλο γαλαξία.

Το συμπέρασμα θα βγει σε μία χρονιά όταν θα έχεις την πίεση από media, χορηγούς, τσέους μέους να αποδώσεις γιατί διακινδυνεύεται η θέση σου, τον teammate σου και όλους τους υπόλοιπους να θέλουν να σε φάνε ζωντανό

edit: Και ο Bottas τον Hamilton τον έχει κερδίσει στα ίσια 9-10 φορές. Αλλά και τι να λέει
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#678311 Μπορείς να συνεχίσεις να συζητάς με τους φανταστικούς φίλους σου, όπου θες. Αν απαντάς εδώ προσπάθησε να απαντάς σε ότι γράφτηκε και όχι ότι νομίζεις ότι γράφτηκε.