Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Nosferatu
#673621
mousatos έγραψε:Εικόνα

Bear Mountain State Park, NY
Ετυχε να με βγαλει ο δρομος εκει σε ενα επαγγελματικο ταξιδι προπερσυ χειμώνα. Πανεμορφο μερος ακομα και χιονισμενο. Πολυ δυνατο και το περασμα απο τη γεφυρα για την αλλη μερια του Hudson
Άβαταρ μέλους
By Zorz
#673623
KiloMeater έγραψε:Το τελευταίο είναι η καράφλα :-)


Το πρόβλημα με την τριχοφυία είναι διττό, λιγοστεύουν οι τρίχες από εκεί που πρέπει να είναι και εμφανίζονται εκεί που δεν πρέπει.

Όταν ανακαλύπτεις τις πρώτες τρίχες στα αφτιά:
Εικόνα
:oops:
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#677986 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#678076 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#678084 μετά τη Θεσσαλονίκη εννοείς.
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#678087
Νίκος Παππάς έγραψε:Η ωραιότερη πόλη του κόσμου..

Από το Redmi Note 8 Pro


Το έχω ξανακούσει να το λένε. Δυστυχώς δεν έχω πάει.


@Clark

Η Θεσσαλονίκη είναι κούκλα. Τη λατρεύω και αυτήν και τα παιδιά της.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#678089
Νίκος Παππάς έγραψε:Η ωραιότερη πόλη του κόσμου..


απο τις λιγες φωτο, σε κεντρο πολης που μπορω να ζηλεψω.
Τελευταία επεξεργασία από dimviii και 02 Δεκ 2020, 13:02, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#678090 Το Παρίσι είναι υπέροχο, αλλά συνήθως έχει άπειρο κόσμο. Υπάρχουν και άλλες όμορφες πόλεις πάντως, αν επέλεγα μάλλον θα ήταν στην Ιταλία. Δεν έχω πάει Ισπανία όμως οπότε επιφυλάσσομαι.
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#678092
Giuseppe Busso έγραψε:
Νίκος Παππάς έγραψε:Η ωραιότερη πόλη του κόσμου..

Από το Redmi Note 8 Pro


Το έχω ξανακούσει να το λένε. Δυστυχώς δεν έχω πάει.


@Clark

Η Θεσσαλονίκη είναι κούκλα. Τη λατρεύω και αυτήν και τα παιδιά της.
Μην νομίζεις, δεν έχω παει σε πολλες.
Κάποτε μου είπε φίλος ότι η Πράγα είναι πιο όμορφη.
Δεν ξέρω. Από Βιέννη, Μόναχο, Μαδρίτη που έχω παει, το Παρίσι είναι μαγικό. Εκτός από την κατρουλιλα γύρω από τις εκκλησίες..

Από το Redmi Note 8 Pro
Άβαταρ μέλους
By egobrain
#678132
Anonymous Founder έγραψε:Το Παρίσι είναι υπέροχο, αλλά συνήθως έχει άπειρο κόσμο. Υπάρχουν και άλλες όμορφες πόλεις πάντως, αν επέλεγα μάλλον θα ήταν στην Ιταλία. Δεν έχω πάει Ισπανία όμως οπότε επιφυλάσσομαι.


Απ' την αντίστροφη, δεν έχω πάει Ιταλία αλλά κρίνοντας απ' τις εικόνες που έχω στο μυαλό, οι πόλεις έχουν αρκετά κοινά με της Ισπανίας. Εκκλησίες, γέφυρες ποταμών, παλάτια, πλατείες, διατηρημένοι πυρήνες παλιάς πόλης. Το ίδιο και οι γλώσσες τους.
Η Ανδαλουσία κρατάει επιπλέον τα αριστουργήματα των μουσουλμανικων βασιλείων, βλέπε το Τολέδο, ή τη Γρανάδα, την ομορφότερη πόλη, με την εκπληκτική Αλάμπρα. Νομίζω πως η Ιταλία δεν έχει αντίστοιχο είδος μεσαιωνικής κληρονομιάς (ισως Σικελία?). Βορειότερα μοιάζουν περισσότερο, πχ Τολέδο. Σίγουρα αντίστοιχα διαμαντάκια θα 'χει και η Ιταλία βέβαια..
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#678273 Άλλη η γνώμη του τουρίστα και άλλη αυτού που μένει μόνιμα πάντως. Δεν νομίζω οι παριζιάνοι να συμμερίζονται τον ενθουσιασμό των επισκεπτών