Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#676772 Brandt είχα επί 22 χρόνια χωρίς κανένα θέμα ποτε.
Χάλασε το φις της μπαλαντέζας και το άλλαξα γιατί νόμισα ότι τα έφαγε τα ψωμιά του.

Τελικά το χάρισα σε φίλο και δουλεύει ακόμα.

Αλλά νομίζω ότι όλα τα φτηνά έχουν γραναζωτο επιλογεα.

Από το Redmi Note 8 Pro
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#676794 Παίρνεις ένα φθηνό σαν τα παραπάνω (ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 8κιλο) και έξτρα 5ετή εγγύηση να 'χεις το κεφάλι σου ήσυχο. Δεν ξέρω αν η mediamarkt παρέχει πλέον εξτρα εγγύηση, ο Κωτσος όμως έχει.
Άβαταρ μέλους
By Zorz
#676834
Anonymous Founder έγραψε:Πλυντήριο χωρητικότητας μόνον 5 κιλών, είναι μεγάλη ταλαιπωρία πάντως... Αλλά σ'αυτήν την κατηγορία τιμής, όλα έχουν κουσούρια.

Είναι ταλαιπωρία, εκτός κι αν μιλάμε για χρήση 1 ατόμου ή από ζευγάρι που παλεύεται η κατάσταση. Δεν ανέφερε τι χωρητικότητα χρειάζεται. Με λίγα λεφτά παραπάνω -αλλά χωρίς να ξεφεύγουμε από το ταβάνι του- έχει Beko των 6 ή 7 κιλών, αλλά όπως λες σε αυτή τη κατηγορία θα θυσιάσεις κάτι.

dimviii έγραψε:εχει και 7κιλα με 1200 στροφες σε αυτο το μπατζετ.Εδω ενα sharp πχ
https://www.skroutz.gr/c/405/plynthria- ... asc&page=2

και candy 7kg 1200 rpm εχει στο σκρουτζ στα 239 ευρω.Θυμαμαι οτι ειχε καλο ονμα στα πλυντηρια η Candy

και Βrandt 7κιλο 1200 στροφων εχει στα 249 ευρω
https://www.skroutz.gr/s/23885109/Brand ... 2-7kg.html

Άκυρο από μένα και για τα 2. Οικιακές συσκευές Sharp = Vestel (Τουρκία). Τα Beko τουλάχιστον είναι πιο σόι. Η ετικέτα Βrandt δεν ξέρω ποιός την έχει τώρα, είναι πάντως ανώνυμη σαβούρα. Επίσης οι Candy/Hoover δεν αξίζουν τον κόπο.

Dimitris_P έγραψε:ε όχι και 7κιλο

Με λίγα παραπάνω
https://www.kotsovolos.gr/household-app ... -d1016wm17 (αυτό πήραν)

Αφενώς μεν τα €299 είναι +25% από το αυστηρό όριο που ανέφερε ο άνθρωπος, αφετέρου το όνομα Delonghi σε λευκές συσκευές έχει αγοραστεί από την DixonsCarphone (μητρική του Κωτσόβολου) και είναι πλέον μάλλον αμφίβολης ποιότητας.

babakos έγραψε:https://www.public.gr/product/plyntirio-royhon-beko-wte-10712-leyko/prod12201924pp/

Δεν ξερω αν βολεύει αλλά θα μπορούσε να ειναι μια επιλογή

Αυτό όντως είναι καλή ευκαιρία, το καλύτερο όσων έχουν αναφερθεί μέχρι τώρα (και από τα 3 που πρότεινα το πρωί). Αν χωράει από βάθος (10κιλο γαρ), τότε θα ήταν η επιλογή μου.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#676836 η Brandt γιατι σαβουρα ρε συ,ειχαμε πλυντηριο πανω απο 30 ετη
Δεν ειναι πλεον η ιδια εταιρια? Πουληθηκε και αυτη?
Άβαταρ μέλους
By fokion
#676854 κατ' αρχην ευχαριστω ολους, θα τα κοιταξω....

Για Indesit ( εχει ο κοτσος ενα με 229 ) τι λετε?
το 5κιλο δεν ειναι προβλημα 5κιλο ειχαμε και πλεον ειμαστε 3 ατομα.....
ουτος ή αλλος ενα προγραμμα βαζαμε παντα "τα βαμβακερα" οποτε τα πολλα τζιτζιφριλια δε μας εντυπωσιάζουν... Χωρος υπαρχει απλετος
Άβαταρ μέλους
By georgex72
#676884 Εγω εμεινα απο πλυντηριο τελος Απριλίου στο πρωτο lockdown και αναγκαστικα αγορασα κατι φτηνο και ετοιμοπαραδοτο απο καταστημα με e-shop στην περιοχη μου...

https://www.skroutz.gr/s/17057227/Hisen ... 2-7kg.html

Ευχαριστημενος απολυτα για τα χρηματα του εχει και 5 ετη εγγυηση και σε σχεση με το παλιο Miele 10ετιας κανει πολυ καλυτερο πλυσιμο στα ρουχα και σε υφη και σε καθαριοτητα...
Άβαταρ μέλους
By Arrow
#676885 Gorenje μια χαρά είναι, αρκεί να είναι made in slovenia. Νομίζω ότι έχουν αρχίσει να φτιάχνουν και αλλού.

< 9T Pro >
Άβαταρ μέλους
By GTS
#676886
georgex72 έγραψε:Εγω εμεινα απο πλυντηριο τελος Απριλίου στο πρωτο lockdown και αναγκαστικα αγορασα κατι φτηνο και ετοιμοπαραδοτο απο καταστημα με e-shop στην περιοχη μου...

https://www.skroutz.gr/s/17057227/Hisen ... 2-7kg.html

Ευχαριστημενος απολυτα για τα χρηματα του εχει και 5 ετη εγγυηση και σε σχεση με το παλιο Miele 10ετιας κανει πολυ καλυτερο πλυσιμο στα ρουχα και σε υφη και σε καθαριοτητα...


πως γινεται αυτο? Εχω Μιλε απο το 2009 δεν βλεπω καμμια διαφορα στο πλυσιμο ουτε βλεπω καποιο θεμα (εκτος και αν χαλασει). Ειναι λογικο ενα πλυντηριο των 299 να κανει το ιδιο πλυσιμο με ενα του 1000ρικου?

Εχω και στεγνωτηριο 2009 Μιλε και ειναι οτι καλυτερο εχω δει σε στεγνωτηρια (χρησιμοποιω απο το 1995)
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#676888
GTS έγραψε: Ειναι λογικο ενα πλυντηριο των 299 να κανει το ιδιο πλυσιμο με ενα του 1000ρικου?


Πώς τα πετσόκοψες έτσι :lol:
Πλέμπα τα φθηνιάρικα λέμε :shifty:
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#676900
GTS έγραψε:
πως γινεται αυτο? Εχω Μιλε απο το 2009 δεν βλεπω καμμια διαφορα στο πλυσιμο ουτε βλεπω καποιο θεμα (εκτος και αν χαλασει). Ειναι λογικο ενα πλυντηριο των 299 να κανει το ιδιο πλυσιμο με ενα του 1000ρικου?


απο το 2004 εxουμε ενα φθηνιαρικο general electric
Μια χαρα καθαρα βγαινουν ακομα και τα λευκα.Πριν 2-3χρονια, του αλλαξα μονος μου ενα ελατηριο πολυ μικρης αξιας.
Ακομα δουλευει κανονικοτατα.
Άβαταρ μέλους
By babakos
#676909
fokion έγραψε:κατ' αρχην ευχαριστω ολους, θα τα κοιταξω....

Για Indesit ( εχει ο κοτσος ενα με 229 ) τι λετε?
το 5κιλο δεν ειναι προβλημα 5κιλο ειχαμε και πλεον ειμαστε 3 ατομα.....
ουτος ή αλλος ενα προγραμμα βαζαμε παντα "τα βαμβακερα" οποτε τα πολλα τζιτζιφριλια δε μας εντυπωσιάζουν... Χωρος υπαρχει απλετος


Indesit 6κιλο ειχαμε πάρει πριν κάμποσα χρόνια και εμείς (αρκετά φτηνό). Δούλεψε μια χαρά για 6 χρόνια στην Αθήνα και μετά το πήγαμε στο εξοχικό στο νησί για όσο κρατήσει. Για τα λεφτά τους νομίζω αρκετά καλό value for money , απλά δεν ξερω τι παιζει με αντιπροσωπεία και ανταλλακτικά εαν/όταν χρειαστείς.
Άβαταρ μέλους
By georgex72
#676945
GTS έγραψε:
georgex72 έγραψε:Εγω εμεινα απο πλυντηριο τελος Απριλίου στο πρωτο lockdown και αναγκαστικα αγορασα κατι φτηνο και ετοιμοπαραδοτο απο καταστημα με e-shop στην περιοχη μου...

https://www.skroutz.gr/s/17057227/Hisen ... 2-7kg.html

Ευχαριστημενος απολυτα για τα χρηματα του εχει και 5 ετη εγγυηση και σε σχεση με το παλιο Miele 10ετιας κανει πολυ καλυτερο πλυσιμο στα ρουχα και σε υφη και σε καθαριοτητα...


πως γινεται αυτο? Εχω Μιλε απο το 2009 δεν βλεπω καμμια διαφορα στο πλυσιμο ουτε βλεπω καποιο θεμα (εκτος και αν χαλασει). Ειναι λογικο ενα πλυντηριο των 299 να κανει το ιδιο πλυσιμο με ενα του 1000ρικου?

Εχω και στεγνωτηριο 2009 Μιλε και ειναι οτι καλυτερο εχω δει σε στεγνωτηρια (χρησιμοποιω απο το 1995)
Δεν θυμάμαι από την αρχή σε τι φάση βγαίνανε τα ρούχα πάντως τα τελευταία 2 η 3 χρόνια τα ρούχα ειδικά τα λευκά ήταν σα να μην κάνει καλό ξεβγαλμα χρήση του απορρυπαντικού και βγαίνουν κιτρινισμενα...σε πετσέτες γυμναστήριου ειδικά μυρίζε ιδρώτας αντί για φρεσκάδα...άσε που στο δεύτερο έτος έμεινα ένα μήνα χωρίς πλυντήριο γιατί εκοψε το λάστιχο της πόρτας... κόστος 90€ χωρίς εργατικά...το άλλαξα μόνος μου...
Εάν το άλλαζε το επίσημο σέρβις θα είχα πληρώσει το 25% της αξίας της συσκευής για μια απλή ζημιά...
Για αυτό Hisense και στη πενταετία ανακύκλωση....

< PAD 4 >
Άβαταρ μέλους
By 224v
#677017 Τελικά η κόρη αγόρασε χθες βράδυ από Κοτσωβολο το CANDY με 470 ευρώ με κάρτα άλφα που έδεινε και 40 πόντους στο ευρώ!!!! Δλδ καπου18000.


Row.4966DWHC πληντηριο στεγνωτηριο

Από περιγραφή τα έχει όλα με ίντερνετ, ζυγίζει, καταλαβαίνει από φωτογραφία των απόλυτων τι πρόγραμμα να βάλλει,!!! Θα φανεί στη πράξη.
Είπα ότι σαν μάρκα δεν εμπνέει εμπιστοσύνη αλλά δεν έπεισα !!!!



< Note >